MISTR ČR 2017, 2018, 2019

A-tým reprízu finále zvládl, Kladno porazil 5:3

Muži A 17.09.2017   Michal Pěch  Michal Pěch

Extraliga mužů - 16.09.2017

5:3
HC Kert Park Praha (2:0;1:2;2:1) HBC Alpiq Kladno
Branky: 08:46 Kruček Jiří (Zvonek Dalimil, Dejneka Radovan), 14:03 Kruček Martin (Zvonek Dalimil, Fejfar Tomáš) PP, 29:36 Kruček Martin (Fejfar Tomáš, Dejneka Radovan), 40:43 Rozenberg David, 41:13 Fejfar Tomáš (Pala Martin, Kruček Martin) - 24:46 Hnízdil Daniel (Štěpáník Radim, Špaček Martin), 25:45 Šrámek David (Kohout Martin, Šíma Radek), 42:16 Prokop Jan (Hnízdil Daniel)
Sestava KER: Mroviec Jan (Mikl Petr) - Blaško Jan, Bureš Jakub, Dejneka Radovan, Nýdl Jan , Poláček Ondřej, Šperl David - Fejfar Tomáš, Javorka Jaroslav, Kruček Jiří, Kruček Martin , Pala Martin, Postulka Adam, Rozenberg David, Wróbel Tomáš, Zvonek Dalimil
Sestava KLA: Hájek Filip (Jirotka Jan) - Haisman Jakub, Hrabar Jiří, Novák Patrik, Soukup Radek , Šícha Petr, Voráček Michal - Barnošák Dominik, Hnízdil Daniel , Kohout Martin, Nosek Daniel, Procházka Jaroslav, Prokop Jan, Šíma Radek, Špaček Martin , Šrámek David, Štěpáník Radim

Pražané do nové extraligové sezony vstoupili úspěšně, kladenský Alpiq porazili 5:3.

Lužinské čekal ostrý vstup do nové extraligové sezony. Hned na úvod se totiž konala repríza loňského finále s Alpiqem Kladno. Tu si v bráně však odbyli na obou stranách gólmani, jenž nebyli ústředními postavami loňského finále. Na straně Kladna nastoupil do branky Filip Hájek, úspěšnou premiéru v dresu Kert Parku pak zažil Honza Mroviec.

Od úvodu utkání byli aktivnější Pražané. V první půli třetiny obě dvě mužstva brankáře soupeře spíše oťukávali a žádnou výraznější šanci jsme neviděli, v druhé půli pak iniciativu převzali domácí. Pražané se tlačili do šancí a z prvního dlouhotrvajícího tlaku nakonec vzešla úvodní branka Jiřího Kručka. Lužinští se i nadále tlačili před Hájka, druhou branku se jim však podařilo přidat až v závěru první třetiny. Krásnou kombinaci do poloprázdné branky zakončil v přesilové hře Martin Kruček.

Kladno do druhé třetiny zvýšilo aktivitu. V první pětiminutovce jsme však byli svědky velkého množství nepřesností, které k výraznější šanci nevedly. Výraznější šanci si vytvořili až ve dvaadvacáté minutě Martin Pala a ve třiadvacáté minutě Tomáš Fejfar, jejich střely z mezikruží však hostující Hájek dokázal zlikvidovat. Na druhé straně se pak do přečíslení dostali Kohout se Šrámkem, ale výborný zákrok Jakuba Bureše zabránil jakémukoliv ohrožení domácí branky.

Série chyb domácích dostala Kladno zpět do hry. Rysům se v šestadvacáté minutě povedlo během 56 vteřin vyrovnat na 2:2 a po následném vyloučení Martina Paly to s Kert Parkem nevypadalo dobře. Pražané však oslabení zvládli ubránit a před koncem druhé části nakonec ještě vrátili vedení zpět na svou stranu. Po návratu Paly z trestné lavice našel Tomáš Fejfar volného Martina Kručka, který bekhendovým blafákem překonal hostujícího Hájka.

Pražany branka do šatny kladenských posilnila a od úvodu třetí části to byli znovu spíše oni, kdo měl balonek pod kontrolou. V první polovině třetí části jsme výraznější šance neviděli, a tak si oba dva brankáři připisovali úspěšné zákroky do statistik. Závěr třetí části byl již mnohem zajímavější. Obrovskou šanci ve čtyřicáté minutě promarnil Tomáš Fejfar, který dostal exkluzivní pas od Martina Kručka.

Lužinští však nemuseli dlouho smutnit. David Rozenberg se neuvěřitelným průchodem středního a obranného pásma kladenských probojoval až před samotného Hájka, skrze kterého procpal balonek až za brankovou čáru. O třicet vteřin později bylo na Lužinách ještě veseleji. Ostrý projektil Martina Paly trefil před brankou Tomáše Fejfara, od kterého se balonek vychýlil od své původní trajektorie až za záda Hájka.

Pražané ještě zbytečnou chybou dovolili kladenským Rysům snížit na 5:3 zásluhou Jana Prokopa, víc však již nepovolili. Loňský extraligový mistr tak zažil úspěšný vstup do nového ročníku Crossdock extraligy hokejbalu. V příštím kole Pražany čeká neméně těžký souboj. V pardubických Polabinách totiž uvidíme reprízu loňského semifinále proti aktuálnímu lídrovi soutěže.

Hodnocení trenéra Milana Jelena

27.78% 18 Střely 27 11.11%
88.89% 24 Zákroky 13 72.22%
8:00 4 Vyloučení 5 10:00
0:00 4 Přesilovky 3 0:00
25% 1 Branky v přesilovce 0 0%
0% 0 Branky v oslabení 0 0%

Brankaři


HC Kert Park Praha

Mroviec Jan
88.89 %
45:00 min., 3/27 střel

HBC Alpiq Kladno

Hájek Filip
72.22 %
45:00 min., 5/18 střel

Kanadské bodování


HC Kert Park Praha

Kruček Martin
3 (2 + 1) bodů
Fejfar Tomáš 3 (1+2)
Dejneka Radovan 2 (0+2)
Zvonek Dalimil 2 (0+2)
Kruček Jiří 1 (1+0)
Rozenberg David 1 (1+0)
Pala Martin 1 (0+1)

HBC Alpiq Kladno

Hnízdil Daniel
2 (1 + 1) bodů
Prokop Jan 1 (1+0)
Šrámek David 1 (1+0)
Kohout Martin 1 (0+1)
Špaček Martin 1 (0+1)
Štěpáník Radim 1 (0+1)
Šíma Radek 1 (0+1)

  Tags: , , , , , ,