Kert Park v derby nezaváhal, utkání na Palmovce ovládl v poměru 6:3

Muži A 14.10.2017   Ondřej Novotný / hokejbal.cz  Michal Pěch

Extraliga mužů - 13.10.2017

3:6
TJ Kovo Praha (1:2;1:3;1:1) HC Kert Park Praha
Branky: 07:42 Šlehofer Václav (Svoboda Martin), 28:37 Franěk Miroslav (Winter Tomáš), 43:23 Valenta Vít (Svoboda Martin) - 05:35 Wróbel Tomáš (Fejfar Tomáš, Kruček Martin), 14:03 Kruček Jiří (Wróbel Tomáš, Nýdl Jan) PP, 16:17 Kovář Michal (Wróbel Tomáš, Nýdl Jan), 18:05 Dejneka Radovan (Kruček Martin, Fejfar Tomáš), 26:27 Kruček Martin (Fejfar Tomáš, Javorka Jaroslav) PP, 37:47 Zvonek Dalimil (Kruček Martin)
Sestava KOV: Lain Václav (Majerníček Adam) - Bydžovský Martin, Fabián Michal, Winter Tomáš , Zahálka Aleš , Zeman Martin - Bravenec Petr, Franěk Miroslav, Kovářík Jan, Krištof Martin, Kyclt Jonáš, Pátek Jaroslav, Strejček Miroslav, Svoboda Martin, Šlehofer Václav, Valenta Vít, Wurdák Jakub, Zeman Michal
Sestava KER: Mroviec Jan (Mikl Petr) - Blaško Jan, Bureš Jakub, Kaucký Karel, Nýdl Jan , Poláček Ondřej, Rozenberg David, Šperl David - Bošák Ivo, Danko Petr, Dejneka Radovan, Fejfar Tomáš, Javorka Jaroslav, Kovář Michal, Kruček Jiří, Kruček Martin, Pala Martin, Postulka Adam, Wróbel Tomáš, Zvonek Dalimil

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu přinesla první letošní pražské derby mezi Kovem a Kert Parkem. Hrálo se na Palmovce a loňský mistr tak přijížděl v podobě hostujícího mužstva a především značného favorita, jelikož i letos potvrzuje dobrou formu. To domácím se zase nedaří podle představ a zajímavý atraktivní duel pod umělým osvětlením tak byl ideální možností, jak v zápase 7. kola nastartovat sezonu k lepším zítřkům.

Důležitá trefa na konci třetiny

Hrálo se v pátek třináctého od osmé hodiny večerní a nad Palmovkou se tak rozžhavily stožáry s umělým osvětlením, pod kterými se nejprve radovali hosté. Na vedení Kert Parku se však podařilo Kovu v polovině první třetiny odpovědět a začínalo se tak prakticky do nuly. Jiří Kruček pak však necelou minutu před první sirénou vrátil vedení zpět na stranu loňského mistra a do kabin se odcházelo veseleji přeci jenom hostům.

Kovo vždy jen snížilo

Pro obhájce extraligového titulu bylo o pár herních minut déle lépe. Hned ze začátku druhého pokračování se totiž prosadil Kovář a na něho navázal za další dvě minuty i Dejneka a v devatenácté minutě tak už měli hosté poprvé v utkání dvoubrankové vedení. Domácím se sice snaha upřít vrátit se zpět do zápasu nešla, ovšem brzdila je vyloučení, takže se nakonec z další branky radovali znovu hosté. Domácí pak sice opět snížili, stále to však znamenalo značnou ztrátu na Kert Park.

Hosté nepřipustili drama

Během necelých šesti minut pak přišlo několik dalších vyloučení, tentokrát už na obou stranách. A při hře čtyři na čtyři přišla další branka, a to do domácí sítě. I když Kovo zase zanedlouho alespoň snížilo, na více už nemělo síly a první pražské derby v CROSSDOCK Extralize tak ovládli hráči Kert Parku, kteří zvítězili 6:3 a stali se podzimními vládci Prahy.