MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Kert Park se ve finále ujal vedení 2:0, utkání se znovu rozhodovalo v prodloužení, kde se trefil Dalimil Zvonek

Muži A 12.05.2019   Ondřej Novotný  Michal Pěch

Extraliga mužů - 12.05.2019

4:3 p
HC Kert Park Praha (1:0;0:1;2:2 - 1:0) HBC Alpiq Kladno
Branky: 05:35 Kruček Jiří (Zvonek Dalimil, Wróbel Tomáš) PP, 35:12 Danko Petr (Kruček Jiří, Blaško Jan), 41:47 Wróbel Tomáš (Kruček Martin, Kruček Jiří) PP, 50:59 Zvonek Dalimil (Wróbel Tomáš, Kruček Martin) PP - 23:07 Štěpáník Radim (Hnízdil Daniel, Kohout Martin), 35:49 Štěpáník Radim (Kohout Martin, Soukup Radek), 43:59 Schnaubelt Milan (Pospíšil Jan, Špaček Martin)
Sestava KER: Mikl Petr (Koch Filip) - Blaško Jan, Dejneka Radovan, Dulava Petr, Kaucký Karel, Markytán Jaromír, Rozenberg David, Šlehofer Václav, Šperl David - Danko Petr, Fejfar Tomáš, Javorka Jaroslav, Kovář Michal, Kruček Jiří, Kruček Martin, Plzák Lukáš, Postulka Adam, Střecha Jan, Wróbel Tomáš, Zvonek Dalimil
Sestava KLA: Jirotka Jan (Hájek Filip) - Dědič Michal, Haisman Jakub, Hrabar Jiří, Novák Patrik, Pliml František, Pospíšil Jan, Soukup Radek - Barnošák Dominik, Eitler Jan, Hnízdil Daniel, Kamenář Vít, Kohout Martin, Pražák Ondřej, Procházka Jaroslav, Prokop Jan, Schnaubelt Milan, Šícha Petr, Špaček Martin, Štěpáník Radim

CROSSDOCK Extraliga má možná před sebou letošní poslední zápas! Kert Park totiž ve druhém finálovém utkání dokázal urvat v dalším prodloužení druhé vítězství za víkend a po dvou velice náročných zápasech se dostal už do hodně nadějné pozice v dokonání zlatého mistrovského hattricku! Kladno přitom nemuselo odjíždět z pražských Lužin zklamáno, každé nedělní vedení domácích sice vždy muselo dotahovat, otevřený zápas o jedné chybičce v prodloužení však nakonec podruhé za dva dny zvládl vítěz posledních dvou ročníků, který se tak už příští sobotu na Kladně může radovat ze třetího titulu ve třech posledních sezonách!

Opět rozhodovaly přesilové hry, poslední v zápase určila i vítěze

Kladno tentokrát mohlo začít skvěle, jelikož už po necelé minutě skončila prudká rána Dominika Barnošáka na břevně domácí branky. Ovšem to bylo ze strany hostů z úvodu utkání vše podstatné, stejně jako v sobotu se totiž dokázal v šesté minutě zápasu prosadit Jiří Kruček a velká psychická výhoda tak rázem byla zpět na straně Lužinských - 1:0. Dlouhé minuty se pak nic zásadního pro vývoj skóre nedělo, více šancí sice měli domácí, ale z branky se nakonec radovalo Kladno! Před klecí brankáře Mikla se totiž dokázal efektivně v těžké pozici prosadit ze vzduchu pálící Radim Štěpáník - 1:1.

Diváci pak viděli několik šarvátek, strkanic a fyzických výměn názorů, které rozhodčí následně odměňovali dvouminutovými tresty. To podstatné tak přišlo znovu až deset minut před koncem třetí periody. To zůstal nahoře na kruhu po pravé ruce hostujícího brankáře Jirotky neobsazený Petr Danko, jenž prokázal letošní vizitku nejlepšího střelce a poslal Kert Park podruhé v zápase do vedení - 2:1. Jenomže to by nebyli kladenští rysové, kteří s těžkými play off zápasy mají už hodně zkušeností, tudíž o pouhou půl minutu později dokázal z prostoru mezi kruhy vystřelit Radim Štěpáník, jenž tak zaznamenal už druhou veledůležitou branku v utkání – 2:2!

A tak to vypadalo, že bude na tahu opět domácí tým. A ono se to potvrdilo! Tři minuty před koncem se prosadil Tomáš Wróbel, což se jevilo opět po dvaačtyřiceti hodinách jako rozhodující - 3:2! Úspěšná rána domácího kapitána ale tentokrát nerozhodovala, jelikož se hosté vehnali ještě v posledních chvílích zpět do akce, odvolali gólmana Jirotku, šli do šesti, z čehož pramenila už třetí vyrovnávající branka Kladna, o kterou se tentokrát postaral Milan Schnaubelt - 3:3.

Nejen v následném prodloužení rozhodly přesilové hry. Zatímco rysové ji nejprve využít nedokázali, a navázali tudíž na svoji negativní statistiku z nedělního i sobotního utkání, tak na začátku druhé pětiminutové nadstavby dostali výhodu jednoho hráče navíc na hřišti i domácí. Následovala dlouhá kombinace a nakonec rozhodující rána Dalimila Zvonka, který pálil z pravé strany bez přípravy z první - 4:3. Kert Park tak stoprocentně využil domácího prostředí a na Kladno si poveze extrémně cenné dva finálové mečboly!

Hodnocení trenéra Davida Kuny:

Bezprostředně po takovémto infarktovém zápase jsem samozřejmě moc spokojený, protože je to pro nás nesmírně důležité vítězství a především to pomůže pro sebevědomí hráčů a jejich psychiku. Nám se příliš nepovedl závěr třetí třetiny, takže tu výhodu do prodloužení potom mělo Kladno, ale my jsme ta oslabení dokázali v dnešním zápase opět skvěle bránit. Nakonec jsme tak naštěstí udeřili my, myslím si tedy, že zatím rozhodující přesilové hry a výkony brankářů. Doufám, že nás na Kladno přijedou podpořit naši fanoušci a udělají nám tam téměř domácí kulisu!

10.26% 39 Střely 34 8.82%
91.18% 31 Zákroky 35 89.74%
16:00 8 Vyloučení 10 20:00
0:00 6 Přesilovky 4 0:00
50% 3 Branky v přesilovce 0 0%
0% 0 Branky v oslabení 0 0%

Brankaři


HC Kert Park Praha

Mikl Petr
91.18 %
50:59 min., 3/34 střel

HBC Alpiq Kladno

Jirotka Jan
89.74 %
50:59 min., 4/39 střel

Kanadské bodování


HC Kert Park Praha

Kruček Jiří
3 (1 + 2) bodů
Wróbel Tomáš 3 (1+2)
Zvonek Dalimil 2 (1+1)
Kruček Martin 2 (0+2)
Danko Petr 1 (1+0)
Blaško Jan 1 (0+1)

HBC Alpiq Kladno

Štěpáník Radim
2 (2 + 0) bodů
Kohout Martin 2 (0+2)
Schnaubelt Milan 1 (1+0)
Hnízdil Daniel 1 (0+1)
Pospíšil Jan 1 (0+1)
Soukup Radek 1 (0+1)
Špaček Martin 1 (0+1)

  Tags: , , , , , , ,