MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Kert Park ani podruhé v sezoně nedokázal porazit Pardubice

Muži A 11.11.2018   Ondřej Novotný  Michal Pěch

Extraliga mužů - 10.11.2018

6:5
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (3:0;3:3;0:2) HC Kert Park Praha
Branky: 05:21 Förstl Filip (Bucek Jiří), 09:46 Filip Petr (Krejčí Roman) PP, 09:52 Bucek Jiří (Förstl Filip), 22:17 Bucek Jiří (Förstl Filip), 26:29 Bucek Jiří (Emmer Filip, Förstl Filip), 28:00 Bílý Jan PP - 22:48 Danko Petr (Šperl David), 24:00 Fejfar Tomáš (Kruček Jiří, Plzák Lukáš), 24:42 Danko Petr (Wróbel Tomáš, Markytán Jaromír), 42:53 Plzák Lukáš (Markytán Jaromír) PP, 44:17 Fejfar Tomáš (Wróbel Tomáš)
Sestava PCE: Foršt Pavel (Bitnar Jiří) - Bucek Adam, Filip Petr, Krejčí Roman - Bílý Jan, Březina Ondřej, Bucek Jiří, Česák Josef, Emmer Filip, Förstl Filip, Kubeš Pavel, Kvapil Jakub, Mokříž Jakub, Moravec Luboš, Moravec Šimon, Turyna Michal, Vlasák Lukáš, Zajíček Tomáš
Sestava KER: Mikl Petr (Mroviec Jan) - Dulava Petr, Markytán Jaromír, Plzák Lukáš, Rozenberg David - Čejka Jan, Danko Petr, Fejfar Tomáš, Kovárník Jakub, Kruček Jiří, Postulka Adam, Šlehofer Václav, Šperl David, Wróbel Tomáš, Zvonek Dalimil

V Pardubicích pod umělým osvětlením bylo v sobotu úderem sedmnácté hodiny rozehráno utkání, jenž bylo už druhou letošní reprízou loňské skvělé finálové série. Tu první ovládly Pardubice, které dokázaly být úspěšnějšími i nyní! Oproti předchozímu utkání se však jednalo o velkou přestřelku. Šest branek v síti celku z Lužin tak znamená už druhou prohru mistra posledních dvou sezon po sobě!

Studená sprcha pro hosty

Jediné, jak mohly Pardubice proti Pražanům uspět, bylo už od začátku nehrát pověstného „zanďoura“. A toho si samozřejmě domácí byli moc dobře vědomi, kouč Mašík tak svému mužstvu naordinoval skoro ryze ofenzivní taktiku, která své ovoce přinesla už v šesté minutě, kdy před brankovištěm letící míček povedeně usměrnil do sítě Förstl.

Po vedoucí brance se hra na chvíli vyrovnala, hostům ale vyložené šance chyběly, takže když dostali domácí početní výhodu, hrálo to Autosklu samozřejmě ještě více do karet. Dlouhá kombinace bez střelby nakonec vyústila přihrávkou na modrou čáru pro pardubického kapitána Petra Filipa, který následně propálil vše, co mu stálo v cestě. Chladnější podzimní počasí pak hosty ještě více zmrazilo, když po dalších šesti sekundách překvapil třetí trefou domácích tentokrát Jiří Bucek.

Každý chvilku tahal pilku

První polovinu druhé periody se nic podstatného pro průběžné skóre nestalo. Hrál se sice stále ofenzivní hokejbal, často však jen mezi brankami a bez výrazně nebezpečných střel. Když však na začátku třiadvacáté minuty dával na 4:0 opět Jiří Bucek, v brance už to nevydržel Mikl a přenechal místo svému kolegovi. Mroviec však ještě ani nemusel pořádně zasahovat a jeho kolegové vpředu z ničeho nic začali sázet branky. Během necelých dvou minut se trefil dvakrát nejproduktivnější hráč celé extraligy Petr Danko a jednou Tomáš Fejfar, tudíž skóre bylo pro hosty hned o poznání lepší!

Pardubická lavička na nečekaný vývoj, kdy se Autosklo z komfortní situace rázem dostalo do hodně ošemetné pozice, musela reagovat oddechovým časem. A ten Východočechům prospěl jako sůl! Netrvalo totiž dlouho a svůj hattrick dokonal mladý forvard Jiří Bucek, a když dvě minuty před druhou sirénou skóroval i Jan Bílý, klid byl opět rázem na hokejkách domácích.

Kert Park se snažil dotahovat, vyrovnat už ale nestihl

Třetí část se hodně kouskovala a rozhodčí na obě strany dokonce rozdali několik desetiminutových osobních trestů. Vše podstatné se tak dělo až v posledních dvou až třech minutách zápasu. To totiž nejprve propálil Foršta Plzák a zanedlouho připravil gól Wróbel pro Fejfara. Posledních dvaačtyřicet vteřin ale Pražanům už k vyrovnání nestačilo a domácí Česák pak přes celé hřiště navíc trefil tyčku odkryté branky. To však Pardubicím už rozhodně nevadilo, podruhé v sezoně totiž dokázaly porazit silný výběr Kert Parku Praha!

Hodnocení trenéra Milana Jelena

Pardubice samozřejmě svoji kvalitu mají a v plné sestavě nám dělaly v první třetině obrovské problémy. V téhle části zápasu jsme podstatě na hřišti skoro nebyli, takže domácí zaslouženě vedli. Potom jsme si k tomu ale něco řekli a snažili jsme se naši hru srovnat. Soupeř však hrál pořád výborně a řekl bych, že to bylo trošku o nás. Když jsme totiž potom začali dělat věci, které jsme měli, tak jsme domácí v té střelecké produktivitě doháněli. Zápas jsme tak prohráli po našich chybách, kterých jsme udělali tentokrát dost.

20.69% 29 Střely 17 29.41%
70.59% 12 Zákroky 23 79.31%
48:00 8 Vyloučení 4 16:00
0:00 3 Přesilovky 4 0:00
66.67% 2 Branky v přesilovce 1 25%
0% 0 Branky v oslabení 0 0%

Brankaři


HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice

Foršt Pavel
70.59 %
45:00 min., 5/17 střel

HC Kert Park Praha

Mroviec Jan
91.3 %
22:43 min., 2/23 střel
22:17 Mikl Petr 4/8 50%

Kanadské bodování


HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice

Bucek Jiří
4 (3 + 1) bodů
Förstl Filip 4 (1+3)
Bílý Jan 1 (1+0)
Filip Petr 1 (1+0)
Emmer Filip 1 (0+1)
Krejčí Roman 1 (0+1)

HC Kert Park Praha

Danko Petr
2 (2 + 0) bodů
Fejfar Tomáš 2 (2+0)
Plzák Lukáš 2 (1+1)
Markytán Jaromír 2 (0+2)
Wróbel Tomáš 2 (0+2)
Kruček Jiří 1 (0+1)
Šperl David 1 (0+1)

  Tags: , , , , , ,