MISTR ČR 2017, 2018, 2019

První hattrick v extraligové kariéře Jiřího Kručka zlomil odpor Sudoměřic, Pražané zvítězili 5:2

Muži A 10.03.2019   Ondřej Novotný  Jiří Kruček

Extraliga mužů - 09.03.2019

2:5
SK Sudoměřice (1:1;0:1;1:3) HC Kert Park Praha
Branky: 14:49 Fraňo Matěj (Tóth Michal, Skyba Milan) PP, 41:18 Kaluža Jan (Hübl Tomáš, Vereš Miroslav) PP - 06:20 Kruček Jiří (Kruček Martin, Suchánek Lukáš) PP, 22:18 Danko Petr (Wróbel Tomáš), 30:46 Kruček Jiří (Wróbel Tomáš, Danko Petr), 35:54 Kruček Jiří (Kruček Martin), 37:08 Wróbel Tomáš (Danko Petr)
Sestava SUD: Dékány Ondrej (Lindner Petr) - Hübl Tomáš, Kmenta Aleš, Skyba Milan, Studénka Pavel, Tóth Michal, Vereš Miroslav - Balát David, Fraňo Matěj, Hájek David, Helešic David, Hujsa Martin, Chovanec Martin, Kaluža Jan, Maloušek Bohuslav, Mišík Dominik, Slanina Adam
Sestava KER: Mikl Petr (Varga Lukáš) - Dejneka Radovan, Dulava Petr, Rozenberg David, Šperl David - Danko Petr, Fejfar Tomáš, Javorka Jaroslav, Kruček Jiří, Kruček Martin, Postulka Adam, Suchánek Lukáš, Wróbel Tomáš, Zvonek Dalimil

Extraligový zápas kola se v sobotu odehrál v Sudoměřicích na jihu Moravy. Z hlavního města sem přijížděl lídr z Lužin a střetnutí se neslo dlouho ve vyrovnaném duchu. Vše podstatné se nakonec událo až ve třetí části, kdy se povedlo Pražanům během chvíle dvakrát skórovat a Sudoměřice tím tak přišly o všechny šance na jakýkoliv zisk. Tři body tak nakonec putovaly s hosty na zpáteční cestu.

Domácím se převaha ve vedení přetavit nepodařila

Sudoměřičtí hráči vlétli do zápasu s velkou snahou dostat se do vedení. A ono to tak skutečně mohlo být, dvě velké šance, které by se daly řadit mezi gólové, ale nebyly využity, takže se postupně do utkání už dostávali i Pražané. Z prvních patnácti minut ale na pohled diváka měli určitě více Jihomoravané, kteří však nakonec stejně inkasovali jako první. Zasloužil se o to svoji první trefou při přesilové hře Jiří Kruček. Jenomže územní převaha jakoby zůstala u Sudoměřic, takže z toho domácí těžili, což přineslo dvojnásobnou početní výhodu, kterou domácí dobře sehráli na Matěje Fraňa - 1:1!

Pražané zabrali a opět vedli

Do druhé periody přišli Pražané jistě po řádném proslovu trenéra Davida Kuny v kabině, jelikož to byli následně převážně hráči Kert Parku, kteří drželi míček na hokejkách. Ovšem Sudoměřice zase hrozily z nenápadných situací a rychlých brejků po ztrátách uprostřed hřiště, na oko diváků, kteří hojně zaplnili místní areál, se tak jednalo o pohledné a především hodně ofenzivní střetnutí. Hosté pak měli jednu pasáž, kdy vedení viselo doslova na vlásku. Vše ukončila až povedená souhra a zakončující Petr Danko. Jihomoravané pak sice měli ještě pár příležitostí něco vymyslet, podruhé do kabin ale nakonec odcházeli s úplně jinou náladou, než zhruba třicet minut nazpět.

Snaha hostů rychle přinesla ovoce

Do třetí periody vlétl obhájce mistrovského titulu z posledních dvou let s velkou vervou a rychle rozhodl o osudu tří bodů. Veškerý odpor domácích totiž ukončila branka už z jednatřicáté minuty, kterou si připsal opět Jiří Kruček. A když se tentýž hráč prosadil zanedlouho znovu, byl z toho dokonaný hattrick! Pro Jiřího Kručka to navíc byl vůbec historicky první v seniorském týmu. No a když této situaci zanedlouho sekundoval jeho kolega Tomáše Wróbel, v brance už to nevydržel Ondřej Dekány, jenž přenechal místo pro kolegu Petra Lindnera.

Ke změně brankářů došlo pak i na druhé straně, to byl ale pouze taktický tah, aby si Lukáš Varga, jinak hráč B-týmu z Lužin, užil po dlouhé cestě i pár chvil přímo v ostrém extraligovém duelu. Ještě předtím ale inkasoval jeho kolega Petr Mikl, kterého tvrdou ranou z modré čáry překonal domácí Jan Kaluža. Toto však byla poslední důležitá situace pro vývoj konečného výsledku, zatímco tak Kert Park do nedělního dalšího zápasu bude vstupovat s vítězstvím v zádech, Sudoměřice pocestují do Pardubic z vědomím zatím nepovedeného vstupu do jarní části.

Hodnocení trenéra David Kuny:

Začátek zápasu se nám nepovedl, dvakrát jsme špatně vystřídali, z čehož pramenily i dvě velké šance Sudoměřic. Naštěstí nás tam podržel gólman a potom si myslím, že jsme hru pět na pět relativně kontrolovali, byť jsme nějakou převahu neměli. Proto jsem moc rád, že se nám povedlo jít do vedení, i když jsme o něho v závěru třetiny zase po naivní chybě přišli. Ve druhé třetině už jsme se zlepšili, šli jsme do vedení a třetí část pak patřila už převážně našim akcím. Navíc se třikrát trefil Jirka Kruček, před zápasem jsme si shodou okolností dělali srandu, že se ukáže, kdo je ten starý hokejbalista z asfaltu. (směje se) Ke třem brankám mu samozřejmě moc gratuluji a je jasné, že hodně pomohly i našemu dnešnímu úspěchu. Navíc jsem cestovali k zápasu pouze ve třinácti lidech, máme čtyři obránce mimo, dopředu jsme přivezli i jednoho juniora a vzadu jsme za rozhodnutého stavu dali příležitost na chvíli i brankářovi z našeho B týmu. Jsem moc rád, že to kluci dnes odehráli vítězně!

Branky utkání:
Podívejte se na všechny branky z tohoto utkání na Sport.Video.

8% 25 Střely 33 15.15%
84.85% 28 Zákroky 23 92%
10:00 5 Vyloučení 6 12:00
0:00 5 Přesilovky 4 0:00
40% 2 Branky v přesilovce 1 25%
0% 0 Branky v oslabení 0 0%

Brankaři


SK Sudoměřice

Dékány Ondrej
80 %
37:08 min., 5/25 střel
07:52 Lindner Petr 0/8 100%

HC Kert Park Praha

Mikl Petr
91.67 %
42:20 min., 2/24 střel
02:40 Varga Lukáš 0/1 100%

Kanadské bodování


SK Sudoměřice

Fraňo Matěj
1 (1 + 0) bodů
Kaluža Jan 1 (1+0)
Hübl Tomáš 1 (0+1)
Skyba Milan 1 (0+1)
Tóth Michal 1 (0+1)
Vereš Miroslav 1 (0+1)

HC Kert Park Praha

Kruček Jiří
3 (3 + 0) bodů
Danko Petr 3 (1+2)
Wróbel Tomáš 3 (1+2)
Kruček Martin 2 (0+2)
Suchánek Lukáš 1 (0+1)

  Tags: , , , , , ,