MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Zimní pohár v Dobřanech přinesl kvalitní prověrku před startem jarní části

Muži A 12.02.2019   Ondřej Novotný / Michal Pěch

A-tým absolvoval kvalitní prověrku před jarní částí. Hráči se sice poprvé balonku dotkli ve čtvrtek, hned v pátek však sehráli přípravné utkání v Plzni a v sobotu pak zimní pohár v Dobřanech proti loňskému mistru slovenské extraligy Skalici i letošnímu finalistovi Crossdock extraligy Pardubicím.

Příprava 
08.02.2019, Plzeň - hala

HBC Plzeň - HC Kert Park Praha
3:1 (0:0,0:1,3:0)

Již v pátek se Pražané utkali v Plzni v přátelském zápase s domácími Mečouni. Lužinští se nejprve ve druhé třetině dostali do vedení, třetí část však lépe vyšla domácím, kteří ji ovládli v poměru 3:0 a v celém utkání tak zvítězili 3:1.

Zimní pohár 
09.02.2019, Dobřany - hala

TJ Snack Dobřany - HC Kert Park Praha
1:6 (0:0,0:0,0:0)

První duel zimního poháru v Dobřanech přinesl jasnou převahu českého extraligového mistra posledních dvou sezon. Ten už byl rozehraný z pátečního přípravného duelu v Plzni, což bylo znát i proti prvoligovému mužstvu. K prvnímu vítězství Kert Parku na turnaji v Dobřanech přispěl hlavně Michal Kovář, jenž se blýskl hattrickem, který načal na konci druhé poloviny, kdy se Pražané prosadili už potřetí a prakticky tak bylo rozhodnuto. Na začátku druhé části zápasu sice malou jiskřičku naděje pro domácí ještě přinesl Voves, pak ale uklidňoval právě zmiňovaný střelec extraligového celku.

Zimní pohár 
09.02.2019, Dobřany - hala

HC Kert Park Praha - HBC Autosklo H.A.K. Pardubice
2:3 (0:0,0:0,0:0)

Souboj Kert Parku s Pardubicemi? Už dopředu bylo jasné, že to zase bude stát zato! A možná trochu nečekaně se lépe začalo dařit Východočechům, kteří díky trefě Březiny vyhráli první polovinu utkání. Když pak ve hře, která už větším dílem splňovala klasické extraligové souboje, opět a dokonce dvakrát kapitulovali Pražané, vypadalo to na rozhodnutý výsledek. Ale to by nebyl Kert Park, který se zbytečně dopředu nikdy nevzdává. V zápase označení jako domácí se nejprve dostali ke snížení, o které se postaral Čejka. Když ten samý hráč zanedlouho snížil už na rozdíl pouhé jedné trefy, dostali se Pražané v poslední sekundě dokonce i do další gólové šance. Radost ale zůstala na straně Pardubic!

Zimní pohár 
09.02.2019, Dobřany - hala

HC Kert Park Praha - HBK Hokejmarket Skalica
3:1 (0:0,0:0,0:0)

Bitva jako hrom! Nejlepší zápas celého dne byl jednoznačně mezi Kert Parkem a slovenským účastníkem. Utkání plné soubojů, vyhecovaných okamžiků a tvrdých střetů se začalo lépe vyvíjet pro Skalici. Jenomže když dvě vteřiny před sirénou vyrovnal Danko, tak branky ve druhé části dlouho nepadaly. Až nakonec celou bitvu rozčísl opět stále zlepšující se mladík Čejka, a definitivně celkové skóre uzavřel do prázdné Wróbel. Skalica ale smutnit nakonec nemusela, celý povedený turnaj totiž v součtu minitabulky ovládla, Pražané obsadili druhé místo!

Hodnocení trenéra Davida Kuny:

Jeli jsme na západ Čech s tím, aby nám ty zápasy ukázaly jednak pozitivní stránky, ale také ty negativní, na kterých potom musíme ještě pracovat. A obě tyto věci nám už ukázal první zápas v pátek, protože jsme si ještě navíc domluvili utkání v Plzni, a až druhý den jsme potom pokračovali do Dobřan. V těch nás na začátek čekal domácí výběr, který hraje o soutěž níže. Musím ale říci, že i tento duel pro nás měl kvalitu a pro kluky to bylo alespoň lepší, že se trochu rozehráli a hned se nehrálo v tom nejvyšší tempu, třeba jako se Skalicou. Ta sice přijela s několika reprezentanty Slovenska, ale duel se povedlo ovládnout nám, čehož si hodně cením.

Na druhou stranu v utkání s Pardubicemi se nám ukázalo, jak malé drobnosti rozhodují zápasy. My jsme totiž udělali dvě fatální chyby, a to nás nakonec stálo vítězství. Ve druhé třetině jsme ale podle našich statistik měli osmnáct střel! Ta naše převaha byla tak evidentní, bohužel se ale hraje na branky a pardubický gólman předvedl skvělý výkon. Mám radost z toho, že za stavu 0:3 jsme to nevzdali a nakonec jsme pár vteřin před koncem ještě sahali po vyrovnání. Jinak co se týče kádru, tak jsme tady zkoušeli mladého Jirku Vaniše z Hostivaře a neměli jsme tady třeba, jak už jsem dříve zmiňoval, Tomáše Fejfara a Dalimila Zvonka. Zápasy nám ukázaly, kdo jak na tom momentálně je a na čem jako kolektiv musíme ještě pracovat. Pro nás všechny to ale byla jednoznačně výborná zkušenost.

  Tags: , , , , ,