Kert Park v neděli nezaváhal, výhrou 7:2 získal matchball

Muži A 08.04.2019   Anna Kuželová  Michal Pěch

Extraliga mužů - 07.04.2019

7:2
HC Kert Park Praha (5:1;0:0;2:1) TJ Kovo Praha
Branky: 05:24 Dulava Petr (Rozenberg David), 05:40 Střecha Jan (Markytán Jaromír), 06:08 Danko Petr (Wróbel Tomáš, Kruček Jiří), 09:01 Wróbel Tomáš (Dulava Petr, Kruček Martin) PP, 13:28 Danko Petr (Wróbel Tomáš, Kruček Jiří), 36:37 Postulka Adam (Rozenberg David, Dulava Petr) PP, 41:53 Danko Petr (Wróbel Tomáš, Šperl David) - 05:14 Ruda Tomáš (Nýdl Jan, Geba Karel), 38:50 Kyclt Jonáš (Bravenec Petr)
Sestava KER: Mikl Petr (Mroviec Jan) - Blaško Jan, Dejneka Radovan, Dulava Petr, Markytán Jaromír, Šlehofer Václav, Šperl David - Danko Petr, Javorka Jaroslav, Kovář Michal, Kruček Jiří, Kruček Martin, Plzák Lukáš, Postulka Adam, Rozenberg David, Střecha Jan, Wróbel Tomáš, Zvonek Dalimil
Sestava KOV: Gerlich Leoš (Lain Václav) - Bydžovský Martin, Drak Jiří, Geba Karel, Kyclt Jonáš, Nýdl Jan, Plecitý Jakub, Votýpka Matěj, Zahálka Aleš - Adam Petr, Bravenec Petr, Franěk Miroslav, Kočka Jan, Krištof Martin, Ogurčák Petr, Ruda Tomáš, Šimon Pavel, Winter Tomáš

Pražané i v neděli ukázali, jak moc si jdou za postupem. Bylo to ale KOVO, kdo šel ve druhém utkání jako první do vedení. Tomáš Ruda se trefil přesně pod břevno. Kert Park obdržená branka ale nakopla a během třičtvrtě minuty pálil do černého hned třikrát! Po Petru Dulavovi se trefil také Jan Střecha a po něm ještě Petr Danko. Leoše Gerlicha vyhnal z brány čtvrtý střelec domácích Tomáš Wróbel. Do první sirény překonal střídajícího Václava Laina ještě Petr Danko.

Po bláznivé první třetině se ta druhá uklidnila. Diváci se branek nabažili v první patnáctiminutovce až dost. Šancí bylo k vidění mnoho, ale skóre se už neměnilo. Proti byli buď maskovaní muži, nebo dobře postavené brankové konstrukce.

Ke střídání gólmanů došlo také na domácí straně a po necelé minutě se Jan Mroviec musel orosit. V přesilové hře totiž hostující celek nastřelil tyčku. Po využité přesilové hře Adamem Postulkou, se další početní převaha Kert Parku nepodařila, a navíc hned po ní se prosadil hostující Jonáš Kyclt. Poslední slovo měl však Petr Danko, který zkompletoval svůj hattrick a už jen potvrdil druhou výhru Kert Parku.