MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Matchball! Kert Park vydřel druhé vítězství a v neděli bude na Lužinách útočit na titul!

Muži A 06.05.2017   Petr Dejnožka / hokejbal.cz  Tomáš Kostečka

Extraliga mužů - 06.05.2017

5:4 p
HC Kert Park Praha (3:0;1:4;0:0 - 1:0) HBC Alpiq Kladno
Branky: 08:08 Nýdl Jan (Kruček Martin, Fejfar Tomáš) PP, 11:49 Nýdl Jan (Wróbel Tomáš), 12:54 Šperl David (Wróbel Tomáš, Nýdl Jan) PP, 20:33 Wróbel Tomáš (Pala Martin), 46:15 Kruček Martin (Rozenberg David, Fejfar Tomáš) - 17:19 Potekhin Michal (Barnošák Dominik, Šícha Petr), 25:29 Barnošák Dominik (Šícha Petr) PP, 27:15 Kohout Martin (Potekhin Michal), 28:48 Pospíšil Jan (Štěpáník Radim, Kudela Tomáš) PP
Sestava KER: Mikl Petr (Papranec Dominik) - Blaško Jan, Bošák Ivo, Bureš Jakub, Dulava Petr, Nýdl Jan , Skalník Jiří, Šperl David - Fejfar Tomáš, Javorka Jaroslav, Kovář Michal, Kruček Jiří, Kruček Martin , Pala Martin, Plzák Lukáš, Postulka Adam, Rozenberg David , Sitter Radek, Suda Martin, Vyskočil David, Wróbel Tomáš
Sestava KLA: Jirotka Jan (Hájek Filip) - Dědič Michal , Haisman Jakub, Kudela Tomáš, Pospíšil Jan, Rejthar Tomáš, Soukup Radek - Barnošák Dominik, Hnízdil Daniel , Kohout Martin, Majerníček Adam, Nosek Daniel, Novák Patrik, Ogurčák Petr , Potekhin Michal, Pražák Ondřej, Šícha Petr, Špaček Martin, Šrámek David, Štěpáník Radim

Finálová série letošního play-off CCM Extraligy se přesunula do hlavního města, na Lužinách se sešlo velké množství fanoušků, které dokreslilo vynikající atmosféru finálového duelu. Kert Park již v první části odskočil do tříbrankového vedení, které ale během prostředního dějství trestuhodně prohospodařil. Duel nakonec došel až do prodloužení, v němž rozpoutal euforii Kert Parku opět Martin Kruček! Stav série je 2:1 na zápasy a již zítra může Kert Park Praha slavit mistrovský titul!

Tři smrtící údery srazily Kladno do kolen

Od úvodních minut měli navrch hokejbalisté Kladna, kteří brankáře Petra Mikla mezi tyčemi rozhodně nešetřili. V útoku vystrašil domácí příznivce zejména Martin Kohout, jehož velkou šanci musel likvidovat právě brankář Kert Parku. Po střele Šíchy dokonce domácím pomohla tyčka, nepomohlo ani trestné střílení Daniela Hnízdila. Optická převaha Kladenských však dlouho nepřinesla ovoce, a tak přišla gólová radost na opačné straně.

V první přesilové hře v úvodu deváté minuty prošla Jirotkovi do sítě střela obránce Jana Nýdla, zkušený zadák mužstva Davida Kuny se následně radoval ještě jednou. O tři minuty se stejný hráč prosadil podruhé a zmar kladenského ALPIQu podtrhl chvíli na to další obránce Kert Parku David Šperl. Tři rychlé góly domácího celku byly pro soupeře problémem, jak se později ukázalo, ne však neřešitelným.

Otočka o 180°! ALPIQ smazal ztrátu

Druhé dějství však přineslo v zaplněném areálu na Lužinách naprosto jiný zápas. Herně mělo sice stále ze hry Kladno, tentokrát to ale již dokázalo promítnout i do tabule ukazující skóre. Dvě minuty po návratu z kabin dokázal snížit dorážkou Michal Potěchin, na korigující trefu však domácí našli včasnou odpověď. Skvělou samostatnou akci předvedl Tomáš Wróbel, nejlepší střelec CCM Extraigy se sám uvolnil po návratu z trestné lavice, obkroužil branku a počtvrté překonal Jirotku.

Kladno ani tato branka nesložila, na konci druhé třetiny totiž dokázalo během třech minut a osmnácti vteřin srovnat stav finálového duelu. Svoji kvalitu nejprve ukázal Dominik Barnošák, chvíli na to využil dobrého tlaku na brankovišti Martin Kohout a srovnání stavu vystřelil v přesilové hře Jan Pospíšil poté, co se ocitl naprosto sám na levém kruhu. Po druhé třetině se tak začínalo od nuly.

Boj, bitka a vítězná euforie Kert Parku

Vyrovnaný stav před začátkem třetiny naznačil, že nás čeká dějství, ve kterém by se třeba mohlo rozhodovat o držiteli mistrovského titulu. Oba celky k němu přistoupily velmi zodpovědně, snažily se nedělat chyby, aby neinkasovaly zbytečnou rozhodující branku. Hlasitě povzbuzující fanoušky ještě více dostala do varu regulérní bitka mezi Davidem Vyskočilem a Martinem Kohoutem. Dobré příležitosti měli například Potěchin s Pospíšilem, ani jednomu se ale Mikla prostřelit nepodařilo.

Za nerozhodného stavu došlo utkání až do prodloužení, ve kterém se stejně, jako v prvním případě v Kladně, radoval Kert Park. Rozhodnutí vzal na svá bedra opět Martin Kruček, jenž zakončil exkluzivně svoji útočnou akci a rozpoutal velký vír žluté radosti! Kert Park se ujal vedení v sérii 2:1 a v neděli může slavit zisk mistrovského titulu!

20% 25 Střely 50 8%
92% 46 Zákroky 20 80%
16:00 8 Vyloučení 6 12:00
0:00 3 Přesilovky 5 0:00
66.67% 2 Branky v přesilovce 2 40%
0% 0 Branky v oslabení 0 0%

Brankaři


HC Kert Park Praha

Mikl Petr
92 %
46:15 min., 4/50 střel

HBC Alpiq Kladno

Jirotka Jan
80 %
46:15 min., 5/25 střel

Kanadské bodování


HC Kert Park Praha

Nýdl Jan
3 (2 + 1) bodů
Wróbel Tomáš 3 (1+2)
Kruček Martin 2 (1+1)
Fejfar Tomáš 2 (0+2)
Šperl David 1 (1+0)
Pala Martin 1 (0+1)
Rozenberg David 1 (0+1)

HBC Alpiq Kladno

Barnošák Dominik
2 (1 + 1) bodů
Potekhin Michal 2 (1+1)
Šícha Petr 2 (0+2)
Kohout Martin 1 (1+0)
Pospíšil Jan 1 (1+0)
Kudela Tomáš 1 (0+1)
Štěpáník Radim 1 (0+1)

  Tags: , , , , , , , ,