MISTR ČR 2017 a 2018

Smrtících sedmnáct minut pro Pardubice, Pražané vstoupili do jarní části vítězstvím 6:0

Muži A 03.03.2018   Filip Červenka  Michal Pěch

Extraliga mužů - 03.03.2018

6:0
HC Kert Park Praha (4:0;2:0;0:0) HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice
Branky: 03:07 Fejfar Tomáš (Zvonek Dalimil), 03:57 Wróbel Tomáš (Kruček Jiří), 08:43 Wróbel Tomáš (Kruček Martin, Fejfar Tomáš), 14:22 Kruček Jiří (Šperl David, Wróbel Tomáš), 16:59 Zvonek Dalimil (Pala Martin, Fejfar Tomáš) PP, 29:07 Wróbel Tomáš (Kruček Jiří)
Sestava KER: Mikl Petr (Mroviec Jan) - Blaško Jan, Dejneka Radovan, Dulava Petr, Kaucký Karel, Nýdl Jan, Rozenberg David, Šperl David - Danko Petr, Fejfar Tomáš, Javorka Jaroslav, Kovář Michal, Kruček Jiří, Kruček Martin, Pala Martin, Postulka Adam, Wróbel Tomáš, Zvonek Dalimil
Sestava PCE: Chmelík Martin (Stárek David) - Bucek Adam, Filip Petr, Krejčí Roman, Mašík Radek, Mokříž Jakub, Novotný Ondřej - Březina Ondřej, Česák Josef, Förstl Filip, Moravec Šimon, Staněk Daniel, Štefka Matěj, Urban Petr, Urbanec Otto, Vlasák Lukáš

Pražský Kert Park hostil pardubické Autosklo, jež se setkalo doslova s uragánem. Obhájce titulu nadělil hostům z Pardubic již v první třetině čtyři góly a o osudu utkání tak bylo velmi brzy rozhodnuto.

Pražané začali hrozit od samého začátku, když v dobré příležitosti minul odkrytou klec Stárka útočník Kert Parku Michal Kovář. Od 4. minuty úvodní třetiny vypukl ale pravý gólový uragán. Prvním, a nakonec i vítězným gólem, se prezentoval Tomáš Fejfar, jenž z dorážky rozvlnil pardubickou síť – 1:0. O necelou minutu později to již bylo 2:0 pro domácí soubor, když se Tomáš Wróbel trefil z mezikruží po krásné nahrávce Jiřího Kručka. Další průběh hry pokračoval v režii Kert Parku, jenž se po polovině první třetiny dostal do tříbrankového vedení zásluhou opět Tomáše Wróbela, který trefil skulinku mezi Stárkem a jeho tyčkou – 3:0.

V dalším průběhu úvodní patnáctiminutovky hrozili hosté jen ojediněle a nejvíce byl u míčku vidět Urban. Pražané však stihli těsně před koncem první části zvýšit už na 4:0! Po vhazování před Stárkem vypálil Šperl, jehož ostrý projektil se od zadního mantinelu odrazil k Jiřímu Kručkovi, který se nemýlil. Druhá perioda přinesla brzké dvojnásobné vyloučení Autosklářů, čehož po krásné kombinaci využil Dalimil Zvonek, jenž z první vymetl síť kapitulujícího Stárka – 5:0. Z gólu se mohl opět radovat akční Zvonek, který však z další velké šance trefil tyčku.

V polovině utkání dal Kert Park Pardubicím možnost hry v početní převaze, ale byli to paradoxně Pražané, kteří se probojovali do největší šance, i když Urbanova dorážka před Miklem měla gólové parametry. Postupem času se pardubičtí hokejbalisté vůbec nemohli dostat ze sevření Pražanů, čehož využil Tomáš Wróbel, který předvedl úchvatnou kličku a mohl slavit hattrick – 6:0! Následovala závěrečná perioda, hned zkraje se do velké šance dostal Zvonek, jehož kličku ale Chmelík v brance Pardubic zneškodnil. Na druhé straně se už už z branky radoval pardubický forvard Moravec, ale míček si do branky Mikla cestu nenašel.

Pardubice nechtěly nic vzdát a snažily se docílit alespoň čestného úspěchu a pokazit tak pozornému Miklovi vychytanou nulu. Nabitý soubor Kert Parku toho ale Autosklářům moc nedovoloval a hrdě si kráčel pro jasné tříbodové vítězství s puncem „kanára“. Necelé tři minuty před koncem zápasu mohl na rozdíl sedmi branek zvýšit Michal Kovář, jeho perfektní střela z úhlu ale pouze orazítkovala břevno pardubické svatyně. Pražané si tak v poklidu dokráčeli pro vysoké vítězství.

20% 30 Střely 29 0%
100% 29 Zákroky 24 80%
8:00 4 Vyloučení 3 6:00
0:00 2 Přesilovky 3 0:00
50% 1 Branky v přesilovce 0 0%
0% 0 Branky v oslabení 0 0%

Brankaři


HC Kert Park Praha

Mikl Petr
100 %
45:00 min., 0/29 střel

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice

Chmelík Martin
90 %
30:00 min., 2/20 střel
15:00 Stárek David 4/10 60%

Kanadské bodování


HC Kert Park Praha

Wróbel Tomáš
4 (3 + 1) bodů
Fejfar Tomáš 3 (1+2)
Kruček Jiří 3 (1+2)
Zvonek Dalimil 2 (1+1)
Kruček Martin 1 (0+1)
Pala Martin 1 (0+1)
Šperl David 1 (0+1)

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice

Žádný z hráčů HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice nezaznamenal bod.

  Tags: , , , , , ,