Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Mladším žákům unikl těsně postup do semifinále kvalifikačního turnaje

Mladší žáci, 11.04.2024
Fotografie: Jan Kazda - Martin Horský
autor: Martin Horský, fotografie: Jan Kazda - Martin Horský

Na 4. kvalifikačním turnaji v Čimicích se naši mladší žáci probojovali do čtvrtfinále z 3. místa skupiny, ve které podlehli Kladnu 1:8 a Pardubicím 2:8. Ve čtvrtfinále je tak čekalo Nové Strašecí, které obsadilo 2. pozici v druhé skupině, ve které byli ještě domácí Rebelové a Hostivař. Ze čtvrtfinále jsme dále nepostoupili, když jsme padli těsně 1:2 až na nájezdy.

Základní skupina

V základní skupině B jsme se nejprve utkali s Kladnem, se kterým jsme se v letošní sezóně potkali jen 1x a to v listopadu. V zápase hraném na 2x12 min se nám moc nedařilo. Během 1. poločasu jsme postupně obdrželi 4 branky z hole Bukovicové, Krejzy, Pokorného a Bešťáka. Ani jeden ze soupeřů nevyužil nabídku přesilové hry. V 16. minutě během 2. poločasu se nám přeci jenom podařilo snížit na 1:4, když se trefil Radim Sýkora. V 18. minutě zvyšoval Pokorný z přesilovky, když pykal Vlach za napadení. Na konečných 1:8 zvyšoval ještě Bešťák a 2x Pokorný.

Ve druhém utkání jsme změřili síly s Pardubicemi, které přijeli již s jistotou postupu na republikový turnaj. Jejich kvalita na hřišti byla znát. Vedení se ujali již po 23 vteřinách z hole Hakla. Krátce na to zvyšovali ještě Hájek, Pecháček a Hošek. Na druhé straně se prosadil Steinbach, když před poločasem snížil na 4:1. Ve druhé půli se trefili nejprve Šubrt, Pojman a Rampír, když v 19. minutě snižoval Václav Sýkora na 7:2 po přihrávce Vlacha. V samém závěru se ještě prosadil Ludvíček, když zvyšoval na konečných 8:2. Zápasy ve skupině byly spíše na rozehrání a boj o přímý postup do semifinále. Důležité zápasy nás teprve čekaly. Výsledek úplně neodpovídal průběhu zápasu, našla se i řada našich pěkných šancí, ale Pardubice nás dvojnásobně přestříleli.

V posledním utkání skupiny zdolali kladenští Pardubice 3:1 a postoupili přímo do semifinále. Nás čekalo čtvrtfinále s Novým Strašecím, které skončilo druhé ve skupině A.

Playoff

Čtvrtfinalový duel byl asi nejvyrovnanějším zápasem jak v našem podání, tak na celém turnaji. První poločas jsme se branky nedočkali a to ani na soupeřově straně při přesilovce, když byl vyloučen Bláha ve 4. minutě. Skóre zápasu, ve kterém jsme Strašecí mírně přestříleli, otevřel Rublič ve 14. minutě. Dvě minuty před koncem se k jedinému střídání vydal indisponovaný Horský a po spolupráci s Vaškem Sýkorou a Bláhou a výborně hrajícím Mikolášem vzadu se mu podařilo vyrovnat na 1:1. Jelikož další branka nepadla, o postupujícím do semifinále rozhodly nájezdy. Jako první neproměnil bekhendovou kličku Horský, zatímco na druhé straně Železný proměnil. Jediným našim úspěšným střelcem se stal Bláha, ale vzápětí Tlustý zvýšil na 2:1. Václav Sýkora již musel dát, ale jeho zakončení brankář Andrášek zlikvidoval. Tlustý si tak připsal vítězný gól a poslal Strašecké do semifinále. Ale za tento zápas se naši borci nemusí stydět, bylo vidět, že se chtějí o výsledek poprat, tak snad to příště vyjde.

Ve druhém čtvrtfinále porazila Hostivař Pardubice 5:2. V semifinále se tak utvořili dvojice Kladno Strašecí a Rebel Hostivař. Kladenští deklasovali našeho soupeře 8:0 a domácí přehráli Hostivař v poměru 4:0. Ve finále se tak utkali domácí s Kladnem a po výsledku 4:2 zaslouženě postoupili na republikové finále. Tímto pořadatelskému týmu gratulujeme a děkujeme za příjemně strávený den s hokejbalem.