MISTR ČR 2017, 2018, 2019, 2021 a 2022

Mladší žáci zvítězili i na druhém kvalifikačním turnaji

Mladší žáci 05.06.2022   Milan Kubíček  Martin Horský

Poslední kvalifikační turnaj jsme sehráli na domácím hřišti. I když jsme měli postup jistý, doma jsme chtěli vyhrát.

V základní skupině jsme v prvním utkání remizovali s Wolves Chomutov 2:2 a v nájezdové loterii tahali za kratší konec. Ve druhém utkání jsme přehráli Tatran Třemošná přesvědčivě 6:2 a obsadili ve skupině druhé místo, které nás poslalo do čtvrtfinále.

Ve čtvrtfinále nás čekali hráči Kyjova. Kyjovští jezdí na tyto turnaje sbírat zkušenosti s kvalitnějšími soupeři, než jsou v jejich regionu. To se projevilo i v tomto utkání. Lužinští s poklidem vyhráli 6:1 a postoupili do semíčka.

Tam nás čekala Plzeň, vítěz druhé skupiny. Mladí mečouni se ujali vedení, z něhož se radovali jen chvilku. Hostující brankář předváděl chvilkami neuvěřitelné zákroky. Přesto jsme ho dokázali překonat 4x a postoupili po právu do finále.

Kluci si moc přáli Chomutov, který se probojoval v semifinále přes Ježky. Díky naší účasti ve finále byl tento semifinálový zápas přímý souboj o postup na závěrečný turnaj. Přání kluků se nakonec splnilo, kdy Chomutov otočil vývoj utkání a zvítězil 4:2, a mohlo se opakovat utkání ze skupiny jako odveta.

Vlci se dostali ve třetí minutě do vedení, ale nám se podařilo vyrovnat ještě v první části hry. Ve druhé polovině utkání vstřelil Chomutov dvě branky a zdálo se být rozhodnuto. Závěr utkání však patřil nám, Richter po spolupráci celé lajny snížil na 2:3. Vyrovnat se nám podařilo ve vlastním oslabení, když Hlávka dostal příliš času mezi kruhy. Moc nechybělo a v posledních vteřinách utkání jsme mohli výsledek zvrátit na svou stranu. Ke slovu přišly opět samostatné nájezdy. Tentokrát jsme byli šťastnější my. Tim Bilý a Víťa Hlávka proměnili, zatímco Jirka Arnold pokusy Vlků zneškodnil.  Mohli jsme tak oslavit vítězství na domácím turnaji.

Ted nás čeká závěrečný turnaj hraný na ZS ve Světlé nad Sázavou o víkendu 18.-19.6., kde nás čekají souboje s Kladnem, Berounem, Hostivaří, Chomutovem a Pardubicemi.

  Tags: , , , , ,