MISTR ČR 2017, 2018, 2019, 2021 a 2022

Mladší žáci zakončí sezonu ve Světlé nad Sázavou, starší jedou na mezinárodní turnaj do Plzně

Mladší žáci, Starší žáci 16.06.2022   Milan Kubíček, Martin Horský

Tým mladších žáků se probojoval na závěrečný finálový turnaj, který se odehraje ve dnech 18.-19. června na ZS ve Světlé nad Sázavou.

Šestice týmu se dostala na závěrečný turnaj přes kvalifikační turnaje, kde jen vítěz měl možnost postoupit mezi TOP 6 s tím, že se musel alespoň dvou turnajů zúčastnit. Našemu celku se podařilo oba turnaje vyhrát a tím dostal šanci ještě druhý z lužinského turnaje. Chomutov však nesplnil podmínky 2 účastí, tak byl ligovou komisí nahrazen Ježky z Heřmanova Městce.

Turnaj se hraje ve dvou 3-členných skupinách, kde se naši žáci v sobotu utkají s Pardubicemi a Kladnem. Do nedělních bojů o medaile postupují první 2. Třetí celky sehrají utkání o 5. místo. Druhá skupina je složená z Keltů 2008, Hostivaře a Heřmanova Městce.

Starší žáci sehrají v sobotu a v neděli mezinárodní turnaj v Plzni "Pilsen Cup 2022", kde se utkají se švýcarským celkem Oberwil Rebells, německým Bavaria Lions a dále s SK Pedagogem České Budějovice a domácím HBC Plzeň. Každý den jsou naplánovány 2 utkání (v sobotu v 10h s Plzní a v 13:30 s Bavaria Lions a v neděli v 11h s Rebells a v 15h s Pedagogem).

Trenér mladších žáků Milan Kubíček: "Vůbec si netroufám odhadnout naše šance v turnaji. Bude se hrát na velkém hokejovém hřišti, takže půjde o zcela jiný sport, než jsme hráli celou sezonu. Uvidíme, který tým se s tímto prostředím lépe vyrovná. Chtěli bychom postoupit do nedělních bojů o medaile. To znamená nechat za sebou jednoho z kvalitních soupeřů z naší skupiny HBC Pardubice nebo HBC Kladno. Držte nám palce, budeme makat a bojovat, jsme přeci HC KERT Park Praha."

  Tags: , , , , , , , ,