MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Mladší žáci se na asfaltu trápili, přesto v Rakovníku zvítězili 5:2

Mladší žáci 27.11.2019   Michal Pěch  Václav Křivánek

2:5

HBC Rakovník (1:1;1:2;0:2) HC Kert Park Praha
Branky: Chán (Větrák), Hlávka J. (Richter A., Adam), Hlávka V. (Hlávka J., Adam), Větrák (Chán), Větrák
Sestava KER: Čermák, Horský, Vrabec, Richter Š., Adam, Špák, Stašák, Větrák, Chán, Richter A., Hlávka V., Hlávka J., Doucha, Bílý

V neděli v podvečer sehráli mladší žáci poslední zápas podzimní části na půdě posledního Rakovníka, jenž zatím nezískal na své konto žádný bod. Když po sedmnácti vteřinách vstřelil Kuba Chán první branku, zdálo se, že bude zápas připomínat procházku růžovou zahradou, ale opak byl pravdou. Již žádná šance v této části hry neskončila za zády domácího brankáře. Naopak domácí svou první vážnější šanci využili a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhé třetině domácí brankář neudržel dělovku Vaška Adama, starší z bratrů Richterových přistrčil míček Honzovi Hlávkovi a byli jsme opět ve vedení, ale ne nadlouho. Domácí vyhazovali míček přes celé hřiště a k úžasu všech přihlížejících skončil v naší brance. Nutno podotknout, že Honza své zaváhání několikrát napravil a domácím již žádnou branku nedopřál.

Tak jak rychle jsme o vedení přišli, tak rychle jsme si ho vzali zpět. Vít Hlávka si naběhl za obranu domácích a přesně trefil roh rakovnické branky. Ve třetí třetině jsme domácí nikam nepouštěli, naopak jsme přidali dvě branky. Ondra Větrák si naběhl na žabičku Filipa Stašáka a opět trefil horní kout branky. Ten samý hráč pečetil naše vítězství mezi betony domácího brankáře.

Hodnocení trenéra Milana Kubíčka:

Víc než snaživý domácí soupeř nám dělal problémy asfaltový povrch místního hřiště. Nakonec jsme se s tím  vypořádali všichni se ctí. Jsem rád, že jsme poslední utkání i v oslabené sestavě zvládli, udrželi kontakt s vedoucím Berounem a na jaře si budeme chtít pozice vyměnit, proto nás čeká pestrá příprava.

  Tags: , , , , , ,