Mladší dorost 17.04.2018   Milan Kubíček  Pavlína Šachová

Extraliga mladšího dorostu - 15.04.2018

1:4
HBC Plzeň (0:1;1:0;0:3) HC Kert Park Praha
Branky: 27:07 Reiser Marek (Svoboda Jaroslav, Poláček Roman) PP - 10:30 Suchánek Lukáš (Charbuský František), 38:25 Suchánek Lukáš (Skorčík Jan, Hrdlička Pavel) PP, 42:22 Kovárník Jakub (Jizba Matyáš) PP, 43:42 Jágr Vojtěch PP
Sestava PLZ: Kojzar Libor - Fiala Jiří, Holeček Jakub, Horažďovský Dan, Chramosta Tomáš, Pavlík Luděk, Pecka Jiří - Bouší Stanislav, Deja Matěj, Galla Michal, Hanuš Jaromír, Jindra Michal, Klasna Filip, Miksan Jan, Poláček Roman, Reiser Marek, Svoboda Jaroslav, Zíka Radek
Sestava KER: Šach Martin (Valachy Adam) - Hrdlička Pavel, Charbuský František, Kovárník Jakub, Skorčík Jan - Jágr Vojtěch, Jizba Matyáš, Kos Daniel, Mika Martin, Suchánek Lukáš

V dalším utkání nás los soutěže mladšího dorostu zavedl na hřiště zatím vedoucí Plzně. Bohužel vinou zranění a nemocí jsme odjeli v okleštěné sestavě.

Dle očekávání nás dostali domácí pod mírný tlak. Naštěstí, co nezadržela pozorná obrana, to pochytal spolehlivý Martin Šach v naší brance. Kert Park se dostával jen do ojedinělých protiútoků. Jeden z nich v 11. minutě skončil po střele Lukáše Suchánka v síti překvapeného Kojzara, což byla také jediná branka v první třetině.

Ve druhé části domácí spustili doslova uragán útočných akcí. Po drtivém tlaku umocněném naším častým oslabením, se podařilo výborně chytajícího Šacha překonat pouze jednou a to v 28. minutě zásluhou plzeňského kapitána Reisera. Po druhé třetině svítil na světelné tabuli stav 1:1.

Do třetí třetiny jsme nastoupili s odhodláním a touhou odvézt si z Plzně tři body. Bylo to opravdu poznat i na poměru střel ve třetí třetině. Do vedení jsme se dostali v 39. minutě v přesilové hře zásluhou Lukáše Suchánka, jenž dorazil odraženou střelu Pavla Hrdličky. Na dvougólový rozdíl upravil v 43. minutě Jakub Kovárník, který unikl plzeňské obraně a brankáře Kojzara překonal parádní kličkou do backhandu. Naši výhru a konečný stav utkání 1:4 zpečetil Vojta Jágr, který procedil míček mezi rukou a tělem domácího brankáře.

Dnešní vítězství se zrodilo díky nesmírné bojovnosti a obětavosti všech hráčů našeho mužstva s podporou výborně chytajícího brankáře Martina Šacha. V příštím kole nás čeká další důležité utkání na horké půdě silného Suchdola.