Mladší dorost 15.05.2018   Jakub Kovárník  Pavlína Šachová

Extraliga mladšího dorostu - 13.05.2018

1:2
SK Pedagog České Budějovice (1:0;0:2;0:0) HC Kert Park Praha
Branky: 14:00 Kadlec Jiří (Procházka Štěpán) PP - 21:00 Suchánek Lukáš, 21:18 Suchánek Lukáš (Kos Daniel, Jizba Dominik)
Sestava PED: Bauš Ondřej - Kadlec Jiří, Kovařík Václav, Krajánek Matěj, Procházka Štěpán - Chudomel Pavel, Krčka Daniel, Mazanec Jan, Stankay Filip, Stankay Patrik, Tomášek Vojtěch
Sestava KER: Valachy Adam (Štráberger Patrik) - Hrdlička Pavel, Charbuský František, Jizba Dominik, Vrabec František - Janda Patrik, Jizba Matyáš, Kos Daniel, Mika Martin, Nevšímal David, Sedlák Filip, Suchánek Lukáš, Šach Martin

Tuto slunečnou neděli čekala mladší dorostence cesta do Českých Budějovic. Bohužel zejména kvůli zraněním jeli mladší dorostenci v okleštěné sestavě, proto sestavu doplnili mladší žáci a ve druhé formaci nastupoval hrající brankář Martin Šach. Ten se svého úkolu zhostil na jedničku. Další perličkou v zápase byla, že svou premiéru v dorostu si odbyl mladší žák David Nevšímal, který předvedl na svůj věk neskutečně bojovný výkon a zasloužil si velkou pochvalu.

První třetina z našeho pohledu byla velmi ospalá a patřila našemu soupeři. Mohli jsme děkovat brankáři Valachymu, který ukázal, že umí podržet tým a díky jeho zásluze skončila první třetina jen 1:0. O pauze mezi třetinami byla nálada velmi skleslá, ale zastupující kapitán Suchánek ukázal, že umí nabudit svůj tým.

Druhá třetina začala velkým tlakem z naší strany. Za tento nápor nás čekala odměna v podobě gólu. Suchánek ukázal, že práce na dvorku se vyplatila, vzal to na sebe a krásnou kličkou do bekhendu překonal brankáře. Z naší strany přišlo uklidnění. Náš nápor jenom rostl. K míčku se dostal Dominik Jizba a ukázal, že přehled mu nechybí a přesnou přihrávkou našel Daniela Kosa. Ten to vzal na sebe, obešel jednoho hráče a připravil výbornou pozici pro skvěle hrajícího Suchánka, který se podruhé v zápase nemýlil. Budějovice po našem druhém gólu působily hodně sklesle a bylo vidět, že ten gól je srazil na kolena. Ná š tlak ve druhé třetině pokračoval. Pavel Hrdlička několikrát poslal svůj pověstný projektil, ale bohužel tentokrát bez úspěchu.

V poslední třetině jsme byli aktivnější, než soupeř, ale branku už jsme nepřidali. Budějovice se stále snažily srovnat stav utkání, ale hráč utkání Adam Valachy uzavřel svou klec a rozhodl, že body poputují do hlavního města.