Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Mládežnické kategorie se o víkendu představily venku

Dorost, Starší žáci, Mladší žáci, 18.09.2023
Fotografie: Martin Horský
autor: Martin Horský, fotografie: Martin Horský

Jak starší a mladší žáci, tak i dorost hrál svá utkání venku. Starší úspěšně zabodovali v Berouně, dorost získal alespoň bod po samostatných stříleních v Hostivaři. Mladším pak začala sezóna přeboru v Čimicích, kde sehráli 2 pražská derby s Hostivaří a domácími Rebely.

Starší žáci

V Berouně jsme očekávali vyrovnané utkání, což se potvrdilo od samého začátku. Sice ihned ve 2. minutě se k míčku dostal Hasal a v podstatě první střela skončila v naší síti. Naštěstí jsme se nenechali rozhodit, i když následnou přesilovku při vyloučení střelce 1. branky za hákování jsme nevyužili, ale v 9. minutě srovnal Nalezený po přihrávce od Kramla. To bylo i přes řadu střel na obou stranách, které pokryli oba brankáři, v první třetině vše. V úvodu 2. třetiny jsme šli do vedení, když se v 17. minutě trefil Loskot po přihrávce od Císaře. První zápas, první trefa v dresu Kertu, blahopřejeme. Nedlouho na to se prosadil Císař, když ho krásně našel Sýkora z pozabranky mezi kruhy. Soupeř bohužel v zápětí snížil ve 23. minutě Musilem. Ve 25. minutě byl Bilý vyloučen za nedovolené bránění, ale oslabení jsme ustáli. Třetina tedy skončila za stavu 2:3.

Ve třetí třetině se ihned v 32. minutě prosadil opět Hasal, i když jsme jeho únik pokryli, když ho Větrák zatlačil do rohu, ale podařilo se mu zpět seběhnout mezi kruhy a odtud byl nekompromisní (3:3). Následovalo 10 minut poměrně vyrovnané hry, i když oba týmy se snažili urvat vítězství na svou stranu, což se podařilo nám, když se z prostoru levého kruhu trefil ve 42. minutě Bláha. Také jemu blahopřejeme k první brance ve starších žácích. Závěrečný tlak soupeře se hrou v 6 bez branáře jsme zodpovědnou hrou ustáli a i když jsme se do prázdné netrefili, zaslouženě vezeme 3 body. Dnes si zaslouží pochvalu celý tým včetně dobře chytajícího Arnolda. Za týden nás čeká první domácí zápas s pražským Kovem.

Dorost

Utkání v Hostivaři začalo oboustranně ve vysokém tempu, ale až do 13. minuty branka nepadla, i když řada šancí na obou stranách gólem hrozila - brankáři byli pozorní. My jsme navíc nevyužili přesilovku ve 3. minutě, když nám soupeř nabídl početní výhodu při vyloučení Krutského za držení. Ve 13. minutě se prosadil Michek z levého kruhu, ale my jsme vzápětí odpověděli ve 14. minutě 2 slepenými góly. Nejprve se trefil Bilý z pravé strany po spolupráci s Chánem a po 14 vteřinách dorážel opět z pravé strany Císař vyraženou střelu Drnce od mantinelu - 1:2.

Druhé dějství probíhalo relativně v poklidu, nám se né úplně dařila rozehrávka, ale nikdo si nevytvořil rozhodující převahu. Skóre se měnilo až ve 26. minutě, když se prosadil Městka z levého prostoru před brankou. V závěru jsme ještě ubránili vyloučení Drnce za krosček.

Třetí třetina přinesla po 1 brance na obou stranách. Nejprve zvyšoval na 3:2 Hradil ve 36. minutě, ale my jsme za 2 minuty srovnali Chánem. Další branka nepadla, i když nám soupeř nabídl 4 minutovou přesilovku za hrubost v podání Nestrojila. To byl moment, kdy jsme měli zápas rozhodnout, ale bohužel se nám přesilovka vůbec nedařila. Na řadu přišlo 5 min. prodloužení při hře 4 na 4, ale ani při něm se nerozhodlo, i když jsme měli 2 vyložené šance na holi Drnce. Na druhé straně byl úspěšný v brance Horský, tak přišly na řadu samostatné střely.

V sérii 3 střel, kde jsme my začínali, neuspěl ani jeden z hráčů. Trajer, Hradil ani Michek neuspěli proti Horskému a na naší straně byli neúspěšní Adam (levá tyčka), Drnec a Chán, který nezakončil dobře. Pokračovalo se po 1 nájezdu, kde se pořadí střelců obrátilo. Nejprve Režnárek proměnil a protože Chán napodruhé neuspěl, radovala se z druhého bodu Hostivař.

Mladší žáci

Mladším žákům začala sezóna venkovním dvojutkáním v Čimicích a to hned zostra náročnými utkáními proti pražským rivalům HBC Hostivař a SK Rebel Praha.

První utkání proti Hostivaři začalo poměrně svižně, ale celé 2 třetiny jsme se branky nedočkali, za což vděčíme na naší straně zejména brankáři Kotalovi, který pochytal řadu vyložených šancí soupeře. My jsme se do zakončení nedostávali tak často, o čemž svědčí i závěrečný poměr střel 32:10 pro Hostivař. Škoda, že nevyšel nadějný sólo únik Horského ve druhé třetině, když mu nejprve odskočil míček od plastu, ale jeho střela z dorážky skončila brankáři v náručí. Skóre zápasu otevřel až ve 22. minutě Kvasnička za asistence J. Melena a Kubáta. I když jsme se snažili o vyrovnání a stupňovali tlak v závěru utkání, přišel druhý úder 45 sekund před závěrečnou sirénou z hole J. Melena, který si tentokrát vyměnil role s Kvasničkou. V závěru jsme ještě vyzkoušeli hru bez brankáře, ale skórovat se nám již nepodařilo. Navíc 9 sekund před koncem hostivařský Procházka zcela zbytečně srazil V. Sýkoru u mantinelu, za což vyfasoval menší trest, a Vašek skončil v péči lékařů s poraněným ramenem a zápas nedohrál.

Do druhého utkání s Rebely šli hráči rozhození ze zranění V. Sýkory z předešlého utkání a bylo to na nich znát. I v tomto utkání měl soupeř střelecky navrch a hned ve 4. minutě toho využil Jantač. Ve zbytku třetiny již branka nepadla, do druhé se tedy šlo za stavu 0:1. Bohužel pro nás se ve 12. a 16. minutě prosadili rebelští Jura a Urban (ještě z přesilovky po vyloučení Chána za podražení) a bylo to již 0:3. Nám se podařilo snížit v závěru třetiny Horským, který po spolupráci s Kotalovou a R. Sýkorou si z pozabranky vyběhl nad kruhy a úspěšně zakončil švihem - 1:3. Třetí třetina přinesla ještě 1 trefu soupeře ve 25. minutě z hole Matušky. My jsme pak nevyužili ani jedinou přesilovku zápasu, když byl vyloučen na zbylých 21 s Nechvátal za podražení.

Na závěr nezbývá než zejména pochválit brankáře Kotala, který nás podržel v obou utkáních a ač jsme nezvítězili, tak skóre obou zápasů bylo ještě přijatelné. Kluci předvedli řadu pěkných akcí, ale na druhou stranu nás čeká ještě hodně práce.