Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Mládeži se vstup do jarní části soutěží příliš nevydařil

Dorost, Mladší žáci, 11.03.2024
Fotografie
autor: Martin Horský

O minulém víkendu se do jarní části soutěží zapojili pouze hráči dorostu a mladších žáků. Dorost zahajoval na horké půdě Svítkova, kde po nepovedém úvodu a strhujícím závěru padl nakonec 8:6. Mladší žáci se představili doma, kde přivítali Hostivař, Most a Mladou Boleslav, proti které se jim podařilo uhrát jediný bod za remízu v základní hrací době. Ostatní kategorie měli tentokrát volno a zápas starších žáků s Ústím byl přeložen na 22.3.

Dorost

Úvodní třetina byla snad z říše hororu a nepovedla se nikomu od útoku až po brankáře. Již po 2 minutách jsme prohrávali 2:0, když z prvních šancí se prosadili Korec a Topič. Martínek v 5. minutě zvyšoval na 3:0 a ještě do závěru třetiny se prosadil 2x Koudela a vypadalo to na rozhodnuté utkání. Do druhé třetiny nastoupil úplně jiný tým. Hra se srovnala, začali jsme se také dostávat do šancí a i Horský v brance získal jistotu v zákrocích a již neinkasoval. Ve 21. minutě jsme ještě nevyužili přesilovku při vyloučení Pavlíčka, ale po řadě dalších šancí jsme se také my dočkali, když se nejprve ve 24. minutě prosadil Vrabec z dálky z levé strany po souhře s Adamem a v zápětí ve 26. minutě Drnec z vrcholu pravého kruhu, když prostřelil gólmana Štarmana po souhře na jeden dotek s Vrabcem a Chánem. Třetí trefu přidal ve 28. minutě Chán z levého kruhu, když mu nahrával Větrák, a vrátil nás ještě do hry (5:3). Škoda, že se v závěru třetiny zranil Horský a do branky se tak při absenci druhého gólmana přistrojil Kaňka. To kluky nabudilo k nevídané aktivitě a výkonu, a na hřišti se prezentoval zcela jiný tým než-li v první třetině. Soupeř se odstoupení brankáře hostů snažil využít střeleckou aktivitou, které mnohdy bravurně odolával Honza Kaňka s pomocí svých spoluhráčů, kteří soupeře do šancí nepouštěli. Honza procentuální úspěšností předčil i domácího Štarmana.

V úvodu třetí třetiny se nám podařilo dostat do kontaktu (5:4), když jsme využili druhé Pavlíčkovo vyloučení. Chánovi, který zakončoval nekompromisní dělovkou z prava od modré, nahrával z opačné strany Bilý. Poté se prosadil 2x i soupeř, když skórovali ve 34. a 35. minutě Flamík a Kubínová (7:4), nicméně nám se podařilo záhy 2x odpovědět Drncem. Ten nejprve využil z leva ve 37. minutě křižnou přihrávku od Chána a ve 38. minutě z těsné blízkosti nabídku Větráka. Opět jsme se dostali do kontaktu (7:6) a do konce utkání zbývalo ještě necelých 8 minut. Poté se dostali ke slovu hlavně rozhodčí, kteří poslali postupně na trestnou Koudelu, Pavlíčka, Martínka a Korce a na naší straně Chána, Vrabce a Voženílka, s tím že Vrabec za 5+OK utkání nedohrál. Na hřišti byla chvíli vidět i hra 3 na 3, která ale branku nepřinesla. Z nastalé situace vytěžili domácí, když při hře 5 na 4 proměnili přesilovku v závěru 42. minuty Koudelou a o utkání bylo rozhodnuto. Soupeř díky famóznímu úvodu a náskoku utkání vyhrál, ale za výkon ve druhé a třetí třetině patří klukům pochvala, na tu první musíme rychle zapomenout a hlavně ponaučit se z ní.

Mladší žáci

Mladší žáci hned na úvod hostili jeden z miniturnajů, kterého se tentokrát zúčastnili ještě týmy Hostivaře, Mostu a Mladé Boleslavi. Hned první utkání nás čekalo proti silné Hostivaři. V tomto utkání jsme se moc neprosazovali a Hostivařští při 4 brankách v každém poločase dokráčeli k pohodové výhře 0:8.

Utkání s Mostem pro nás střelecky bylo o něco lepší, ale stále to nebylo ono. Mostečtí dali během prvního poločasu 3 branky (Sedlák, Švarc, Blažek), zatímco žádná z našich střel se neujala. Ta druhá padla v 6. minutě hned z kraje vyloučení našeho gólmana za podražení. V polovině 2. poločasu navýšil na 0:4 Švarc, ale Lorenc během chvíle snížil na 1:4. V samém závěru navýšil ještě Sedlák na konečných 1:5.

Poslední utkání jsme sehráli proti Mladé Boleslavi. Jednalo se asi o naše nejvyrovnanější utkání. Ani jeden ze soupeřů se nedostával příliš do šancí, o čemž svědčí i celkem vyrovnaný poměr střel 6:8. První branka padla v závěru prvního poločasu, když se prosadil Bláha po souhře s V. Sýkorou a Lorencem. V utkání jsme dlouho vedli 1:0, ale minutu před koncem se podařilo srovnat Balákovi. Základní hrací doba vítěze neurčila, tak se pokračovalo 5 samostatnými nájezdy na každé straně. Vzhledem k tomu, že jediný nájezd proměnil boleslavský Saidl a to až v poslední sérii, získali druhý bod Tygři a jemu byla připsána vítězná branka.