Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Dorost si zajistil postup do nadstavby výhrou nad Sršni, starším žákům se v Čimicích nedařilo

Dorost, Starší žáci, Přípravka, Minipřípravka, 21.04.2024
Fotografie: Martin Horský
autor: Martin Horský, fotografie: Martin Horský

Starší žáci zakončili v sobotu základní část ligy porážkou 8:0 na Rebelech. Přípravka v sobotu hostila další z tradičních turnajů a mikropřípravka v neděli vyrazila do Hostivaře. Dorost v důležitém utkání se svitavskými Sršni získal doma 3 body po vítězství 4:0 a zajistil si postup do nadstavby. Mladší žáci měli volný víkend.

Starší žáci

Na poslední kolo základní části se starší žáci vydali do Čimic, kde změřili síly s domácími Rebely. Na těsné vítězství z podzimu se jim nepodařilo navázat, když silnějšímu a početnějšímu soupeři podlehli 8:0. Rebelští se ujali vedení 2:0 hned z kraje utkání, když se trefili Jura a Kindl. Naši hráči si vytvářeli minimum šancí a spíše se bránili, o čemž svědčí i poměr střel, který se nakonec zastavil na nelichotivých 40 ku 8. Na 4:0 zvyšovali v 9. a 10. minutě Malý s Jurou. Druhá třetina měla obdobný charakter, i když hra našich hráčů byla již lehce aktivnější. Přesto po úvodu zvyšovali Jura a Táborský na 6:0. Poté se hra po přeskupení v obraných řadách trochu více vyrovnala, i když před závěrem třetiny zvýšil skóre svým 4. gólem Jura. Třetí třetina byla z pohledu Kertu více vyrovnanější a naši hráči si vypracovali i několik šancí, i když o vyložené gólovky se nejednalo. Ve 34. minutě přidal 8. branku Křivánek. Dnešní utkání Rebelští zaslouženě vyhráli, našim hráčům doplněným 6 šikovnými mladšími žáky chyběla kvalita zejména v útoku při absenci 2 nejstarších klíčových hráčů.

Základní část jsme zakončili na 5. místě s dostatečným náskokem bodů na druhou polovinu tabulky a tak nás čekají v nadstavbě ještě 4 utkání se silnými soupeři z Hostivaře, Ústí, Kladna a opět s Rebely, nicméně bodová ztráta na lepší pozici po nadstavbě je již nedostižná.

Dorost

Dorost přivítal v nedělním dopoledni svitavské Sršně. V podzimním utkání podlehl 1:5 a tak bylo soupeři ze spodní části tabulky co oplácet. To se podařilo naplnit po vítězství 4:0 a získat tak důležité 3 body pro potvrzeni postupu do nadstavby. Před posledním kolem máme jistotu, že skončíme na 5. nebo 6. místě. Zápas se hrál netradičně již od 11 h z důvodu čtvrtfinálového utkání A-týmu. Hned úvod zápasu byl poznamenán řadou vyloučení. Nejprve ve 2. minutě putoval na trestnou Červený za hrubost, ale po pár vteřinách ho následoval Drnec a po minutě Vrabec a šli jsme až do tří. Soupeř dvojnásobnou výhodu nevyužil, když jsme zodpovědně bránili, a naopak my jsme v oslabení skórovali Adamem z prostoru levého kruhu po souhře s Drncem. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat a na 2:0 zvyšoval Vrabec z pomezí modré čáry na levé straně v 6. minutě po souhře celého útoku v podání kolegů Drnce a Větráka. V 8. minutě jsme ještě ubránili další oslabení při provinění Adama. Při hře na 2 lajny jsme měli sice na vrch, ale střeleckých příležitostí jsme si moc nevypracovali (9:6 na střely).

Úvod 2. třetiny nás opět poslal do třech, když krátce po sobě putovali na trestnou Bilý a Voženílek. I toto oslabení jsme ubránili velice dobře, navíc v závěru soupeře oslabil Červený. Ve 22. minutě šla na trestnou Ondrová za vysokou hůl. Její vyloučení potrestal Drnec nádhernou střelou od modré do odkrytého horního růžku branky (3:0). Další vyloučení Zavorala se nám proměnit již nepodařilo. Do hry se zapojil také 3. útok, který byl na hřišti také vidět.

Ve třetí třetině se nám sice nedařilo skórovat, ale zároveň jsme soupeře nepouštěli do vyložených šancí. Nic na tom nezměnilo ani další vyloučení, tentokrát Větráka ve 32. minutě. Ve 37. šli pak společně na trestnou Heime se Švandou za hrubost po vzájemné šarvátce, ale ani při hře 4 na 4 branka nepadla. Té jsme se dočkali až v samém závěru, když půl minuty před koncem se trefil Vrabec tečovanou střelou Drnce z levé strany (4:0). Pšenička v brance udržel čisté konto, když zlikvidoval všech 16 střel soupeře. Pavláska na druhé straně jsme počastovali 32 střelami. Radim Drnec byl u všech 4 branek (1+3) a Tonda Vrabec se trefil 2x.

Přípravka

Další z tradičních miniturnajů přípravky se odehrál na Lužinách za účasti 5 týmů, kterými byli mladoboleslavští Tygři, 2 týmy čimických Rebelů a 2 domácí týmy. Žlutým se na turnaji dařilo, když se jim podařilo třikrát přesvědčivě zvítězit, pouze 1 krát padli v odvetě s jedním z rebelských týmů. Červeným se zas tolik nedařilo, když podlehli ve všech svých utkáních, což dětem nezkazilo radost ze hry, i když jednoho ze soupeřů v posledním utkání také potrápily a bod z utkání jim utekl o jedinou branku. Dnešní chladné a deštivé počasí se moc nevydařilo, přesto si děti nenechaly sebrat chuť ze zápolení a hokejbal si na Lužinách náramně užily.

Mikropřípravka

Mikropřípravka se v neděli vydala do nedaleké Hostivaře, kde naši nejmenší sehráli 4 miniutkání na malé branky bez gólmanů. V těch se jim náramně dařilo, když nepoznali hořkost porážky, gratulujeme. Soupeři jim byli Kladenští a 3 týmy domácích.  Na rozdíl od sobotního turnaje přípravek se počasí přece jen trochu umoudřilo, a i když byla trochu zima, nad Hostivaří zasvítilo i Sluníčko.