MISTR ČR 2017, 2018, 2019 a 2021

Minipřípravka na svém prvním turnaji

Minipřípravka 20.09.2021   Martin Horský

Také minipřípravka se zapojila jako poslední do nové sezóny. Los jí zařadil do pražských Čimic na půdu Rebelů. V neděli 19.9. dopoledne se kromě domácích utkala ještě s celky Tygrů z Mladé Boleslavi a pražské Hostivaře. Turnaj byl rozlosován systémem, kde se utkal 2x každý s každým v 10 minutových zápasech (2x5 min). Malí Kerti dorazili v počtu 9 hráčů, z nichž se pro většinu jednalo o první turnaj, včetně gólmana Ondry. Kluci a jedna slečna se ale zapojili do hry a všichni srdnatě bojovali za Kert.

Asi nejnáročnější utkání byly s Tygry, kteří přijeli s řadou již vyhraných hráčů, což bylo samozřejmě znát. Zbylé utkání s Rebely a Hostivaří byly poměrně vyrovnané a hráči a hráčky bojovali do posledních vteřin. O to větší pak byla radost dětí z vítězství.

Pro zabavení dětí během přestávek pořadatelé uspořádali doprovodný turnaj v "Air hokejbalu", kam se mohli z každého klubu přihlásit 4 hráči. Nebyla to lehká úloha pro trenéry vybrat hráče, protože zájem byl velký. Utkání spočívaly v 1-minutových zápasech jeden na jednoho, kdy hráč získal bod za zasažení zadní strany soupeřovy poloviny minihřiště, s tím, že středová část byla doplněna hrazdou, která umožňovala poslat míček na soupeřovu stranu pouze po zemi. Jednoduché, ale zábavné.

Děti si celé dopoledne báječně užily, na závěr obdržely od pořadatele ocenění ve formě drobných sladkostí. Poděkování patří hráčům za předvedenou hru, rodičům a fanouškům za podporu a pořadatelům za uspořádání turnaje.

Vyjádření trenéra Martina Horského: "Na turnaj jsme vzali všechny hráče, kteří mohli jet včetně nováčků, ať se hned od začátku zapojují do zápasů. S předvedenou hrou jsem byl celkem spokojen, každý hráč předváděl hru dle svých možností. Brankář Ondra bravurně zlikvidoval 2 samostatné nájezdy po našich faulech. Pochvala fairplay patří také Davídkovi za situaci s faulem, kdy rozhodčímu řekl, že faulován nebyl a ten zrušil nařízené střílení. Teď nás čeká zase kupa práce na trénincích a již se těšíme na další turnaj."

Sestava: Ondřej Černý (G) - Michael Bellmann, David Broulík, Alex Dlouhý, Adam Dorňák, Adam Husák, Andrea Ondráčková, Jakub Stárka, Richard Steinbach.

  Tags: , , , , ,