MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Dvě vítězství minipřípravky v Novém Strašecí

Minipřípravka 30.05.2018   Martin Horský  Milan Bartoš

Závěr sezóny se blíží a minipřípravka má teď turnaje pravidelně každých 14 dní. Po Mladé Boleslavi jsme tentokrát v neděli 27.5. dopoledne zavítali do prosluněného Nového Strašecí na již 9. hrací den minipřípravek. Turnaje se kromě nás zúčastnili ještě HBC Alpiq Kladno – bílý a HBC Rakovník, kteří hráli s námi v „modré“ skupině a dále SK Kelti 2008 – modří, domácí HBC Nové Strašecí a HBC Hostivař hrající v „červené“ skupině. Při 6 účastnících byla první polovina turnaje rozdělena na dvě uvedené skupiny, kdy každý sehrál dva zápasy a podle umístění byly týmy rozděleny do dalších dvou zápasů proti týmům z opačných skupin.

První zápas nás čekal s kladenským Alpiqem a hned od úvodu bylo zřejmé, že půjde o vyrovnané utkání. V první třetině se nám podařilo vstřelit dvě branky a ujali jsme se vedení 2:0. Ve 2. třetině bylo po našem faulu nařízeno trestné střílení, které náš gólman úspěšně vykryl a i díky jeho zákrokům se nám podařilo udržet čisté konto. V dalším průběhu již žádný gól nepadl a my jsme udrželi konečné vítězství 2:0.

Ihned po tomto utkání nás čekal těžký soupeř z Rakovníka. Od počátku se nám příliš nedařilo a po třetinách 1:4, 0:4 a 0:1 jsme prohráli s konečným výsledkem 1:9, na kterém se projevila již i únava našich šesti hráčů v poli v nedělním teplém počasí. Se ziskem 2 bodů jsme obsadili 2. místo v modré skupině za Rakovníkem a postupovali jsme do předposledního kola proti domácím, kteří skončili třetí v červené skupině, a ihned potom v posledním kole proti prvnímu týmu Keltů z Berouna.

Po plánované přestávce jsme nastoupili proti domácím hráčům. Ihned v úvodu se nám podařilo vstřelit dvě branky a první třetina skončila v poměru 2:0. Během 2. třetiny jsme dalšími 2 góly navýšili skóre, i když v závěru se soupeři podařilo dvěma brankami snížit na 4:2. Ve třetí třetině již utkání v poklidu spělo k našemu vítězství, kdy jsme dalšími čtyřmi brankami dosáhli konečného skóre 8:3.

V posledním utkání nás čekali Kelti z Berouna. Opět se od samého začátku jednalo o vyrovnané utkání, a i když jsme se ujali vedení, skončila první třetina nerozhodně 1:1. V prostřední třetině jsme po našich chybách obdrželi dvě branky a do poslední třetiny jsme šli za stavu 1:3. V té již žádný gól nepadl i přes naši snahu o vyrovnání se hrou ve čtyřech bez brankáře v závěrečné minutě, kterou jsme ještě podpořili timeoutem, zejména aby si hráči trochu odpočinuli.

Celková bilance našeho týmu v turnaji byla tedy dvě vítězství a dvě prohry se ziskem čtyř bodů. Našim borcům nešla upřít bojovnost, i když v závěru byla již cítit únava ze hry na pouhé dvě kompletní trojky. Bohužel se zrovna termín turnaje sešel s účastí řady našich hráčů na školách v přírodě a zároveň s horkým, i když vydařeným počasím. Hráčům děkuji za předvedenou hru, rodičům za podporu a doprovod a strašeckým za bezproblémové uspořádání turnaje a příjemně strávené nedělní dopoledne s hokejbalem.

Sestava: Jan Čermák (G), Richard Bartoš, Filip Doucha, Lukáš Horský, Sebastian Chán, Šimon Richter a Filip Větrák.

Fotogalerie

  Tags: , , , , , ,