MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Minipřípravka získala v Ústí nad Labem plný počet bodů

Minipřípravka 29.05.2019   Martin Horský  Jiří Kraml

Seriál turnajů minipřípravek pokračoval v neděli 26.5. v Ústí nad Labem. Turnaje se v krásném prosluněném dopoledni společně s námi zúčastnily ještě dva týmy z Hostivaře, pražští Rebelové a domácí Elba DDM. Při 5 účastnících se odehrálo celkem 10 utkání systémem každý s každým, tedy každé družstvo tradičně 4 patnáctiminutové zápasy. Na úvod nás čekaly oba hostivařské týmy.

HC Kert Park Praha – HBC Hostivař A 11:4 (5:1, 2:1, 4:2), branky: Richter 5x, Vymazal 3x, Sýkora 2x, Doucha
Hned první třetina naznačila, že toto utkání bude v naší režii. Po první brance stihl soupeř ještě vzápětí vyrovnat, ale dalšími 4 trefami jsme 1. třetinu skončili naším vedením 5:1, zejména zásluhou obou Šimonů, kteří hrají i hokej, ale za zmínku stojí i pěkná kombinace, kdy Vašík S. zakončoval po pěkné přihrávce Lukáše H. V závěru třetiny jsme ještě úspěšně čelili trestnému střílení po našem faulu. V druhé třetině jsme navýšili o další 2 branky, ale v závěru třetiny soupeř snížil na 7:1. V úvodu 3. třetiny vstřelil 8. branku z trestného střílení Filip D. a po dalším gólu dvojice Šimonů zvyšoval z dorážky před brankou Vašík S. V závěru jsme po našich chybách 2x inkasovali, i když gólman Honza se blýskl několika pěknými zákroky. Poslední brankou jsme pak dokráčeli k zaslouženému vítězství 11:2.

HC Kert Park Praha – HBC Hostivař B 8:2 (0:0, 4:0, 4:2), branky: Doucha 2x, Richter 2x, Vymazal 2x, Kraml, Bartoš
Utkání s druhou Hostivaří mělo v úvodu vyrovnanější průběh. Oba týmy hrály s dobře zajištěnou obranou a po vzájemném oťukávání a několika neproměněných šancích skončila úvodní třetina 0:0. V druhé třetině nejprve Lukáš H. nastřelil horní tyčku, ale pak jsme se již 4x trefili do branky zejména zásluhou našich stabilních hráčů. V poslední třetině jsme nejprve vstřelili branku na 5:0, poté po faulu na Šimona V. jsme neproměnili samostatný nájezd a vzápětí 2x inkasovali, ale na závěr jsme ještě dvěma trefami navýšili na konečných 8:2.

Po úvodním dvojzápase jsme měli krátkou přestávku, kdy se naši malí borci lehce občerstvili a ve stínu stromů čerpali síly na zbylá 2 utkání proti domácí Elbě a Rebelům. Jak se blížilo poledne, sluníčko začínalo být nepříjemné, proto jsme poctivě dbali o pitný režim i odpočinek mezi hrou.

HC Kert Park Praha – Elba DDM Ústí nad Labem 10:1 (4:1, 3:0, 3:0), branky: Kraml 3x, Vymazal 3x, Sýkora 2x, Horský, Richtr
Ač toto utkání mělo asi nejsnazší průběh, byli jsme to my, kdo hned na úvod inkasoval branku ze samostatného nájezdu po našem faulu a jedinkrát v turnaji prohrával. Naštěstí se nám velice rychle podařilo vyrovnat a ještě do přestávky dalšími trefami dosáhnout náskoku 3 branek. Další 2 třetiny přinesly shodně po 3 brankách, a jelikož jsme další gól neobdrželi, zápas skončil naším vítězstvím 10:1. Za zmínku stojí i hattrick letošního nováčka Adama K a samostatná akce Lukáše H., který po vlastní vyhrané buly přes 2 hráče dopravil míček až do branky.

HC Kert Park Praha – SK Rebel Praha 8:1 (3:0, 4:1, 1:0), branky: Richter 3x, Vymazal 3x, Doucha, Horský
I poslední utkání mělo obdobný průběh, jako všechny předešlé. Hned v první třetině jsme se ujali vedení 3:0 zejména po 2 pěkných kombinačních akcích Filipa D., Lukáše H. a Adama K. Druhá třetina pak přinesla další 4 branky zásluhou obou Šimonů a jednu branku do naší sítě, kdy jsme nechali před naším gólmanem zcela osamocené 2 hráče soupeře. V poslední třetině padla již jen 1 branka a tak jsme zápas zaslouženě vyhráli 8:1.

Turnaj jsme zakončili se 4 vítězstvími, tedy s plným ziskem a velice pozitivním skóre 37:8. Na závěr všichni malí hokejbalisté obdrželi drobné upomínkové předměty a velký pytel bonbónů. Pořadatelům děkujeme za příjemně strávené dopoledne v Ústí nad Labem a rodičům a fanouškům za podporu. Již se těšíme na poslední turnaj sezóny za 14 dní.

Vyjádření trenéra Martina Horského:

Při absenci 3 hráčů stabilního kádru jsme na turnaj dorazili v počtu 9 hráčů. V brance tentokrát odchytal všechna utkání Honza Čermák, který se blýskl řadou pěkných zákroků. Škoda branky ze samostatného nájezdu s Elbou, protože jinak Honza ze hry branku neobdržel. V poli jsme hráli na 2 širší lajny, kde jedna byla postavena na hráčích, kteří hrají hlavně hokej. Obě lajny pak doplnili letošní nováčci. Pozitivní je, že na našich brankách se podíleli téměř všichni hráči, i když významný podíl mají kluci z hokeje, na kterých je znát již letitá vyhranost. Velice mě těší, že hráči většinou plnili pokyny, které jsme si dali, snažili se o kombinační hru a až na výjimky nedělali chyby, které by soupeři potrestali.

Sestava: Jan Čermák (G) – Richard Bartoš, Jan Bláha, Filip Doucha, Lukáš Horský, Adam Kraml, Šimon Richter, Václav Sýkora, Šimon Vymazal.
Trenér: Martin Horský

  Tags: , , , , , ,