MISTR ČR 2017 a 2018

Mikropřípravka byla v Čimicích neporažená

Minipřípravka 26.04.2018   Martin Horský  Martin Horský

V sobotu 14. 4. dopoledne jsme se zúčastnili letošního prvního turnaje mikropřípravek v našem regionu Střed, nicméně po dvou zimních turnajích v Pardubicích to byla již naše 3. účast v této kategorii. Turnaj v Čimicích byl vypsán jako náhrada za neuskutečněný podzimní termín. Zúčastnili se ho pouze 3 týmy – náš HC Kert Park Praha, domácí SK Rebel Praha a HBC Alpiq Kladno. Vzhledem k počtu zúčastněných byl zvolen model, kdy hrál každý s každým 2x. Celkem jsme sehráli tedy 4 utkání. Mikropřípravky se hrají ve 3 hráčích v poli na malé branky bez gólmanů. Hraje se 2x6 min a hrát mohou ti nejmenší, tedy hráči narození po roce 2010 a ročníky 2010 pouze jako nováčci registrovaní v této sezóně.

V prvním utkání nás čekal Alpiq z Kladna. Hned z kraje jsme se ujali vedení a utkání nakonec skončilo 5:0 v náš prospěch. Hned v dalším kole nás čekali domácí Rebelové, které jsme porazily 4:1. V utkání jsme obdrželi jedinou branku celého turnaje, která padla z trestného střílení po našem faulu, což svědčilo o tom, že kluci hráli zodpovědně i dozadu. O přestávce před druhou částí turnaje obdrželi všichni malí hokejbalisté od pořadatelů drobné občerstvení. Třetí utkání v odvetě s Alpiqem jsme opět zvládli velice dobře a od samého začátku jsme kráčeli za vítězstvím 6:0, kdy dosáhli Honza a Lukáš svých prvních hatricků. Závěrečné utkání s domácími Rebely bylo asi nejvyrovnanějším utkáním. V prvním poločase jsme se ujali těsného vedení, které jsme drželi až do samého konce utkání. Bojovnost nelze upřít oběma mužstvům a o konečném vítězství 2:0 se rozhodlo až v závěrečných vteřinách.

Při závěrečném vyhlášení obdrželi všichni zúčastnění pamětní medaili, drobnou sladkost a každý tým fotbalový míč, který určitě zužitkujeme při našich trénincích. Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným hráčům za bojovnost a nasazení, jelikož hra na 2 nekompletní trojky byla fyzicky náročná. Ale naši malí hokejbalisté se s ní zhostili velice dobře, včetně našeho nejčerstvějšího nováčka, a každý tak měl dostatek prostoru si vyzkoušet hru na všech pozicích, o což v mikropřípravkách zejména jde. Rodičům děkujeme za podporu, Čimickým za bezproblémové uspořádání turnaje a také za vydařené jarní počasí, kterého jsme se již po dlouhé zimě nemohli dočkat.

Sestava: J. Čermák, D. Čihák, L. Horský, V. Sýkora, T. Vurma

  Tags: , , , , , , ,