MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Minipřípravka zvítězila v Rakovníku dvakrát

Minipřípravka 07.11.2018   Martin Horský  Jiří Kraml

Po delší přestávce způsobené naší neúčastí na turnaji v Mladé Boleslavi před 14 dny jsme tentokráte zavítali na půdu Rakovníka, kde místní HBC uspořádal jeden z turnajů již 4. kola přeboru minipřípravek. Turnaj byl obsazen 4 týmy, SK Kelti 2008, HBC Nové Strašecí, náš HC Kert Park Praha a domácí HBC Rakovník. Při tomto počtu hrál každý s každým a po 3 kolech ještě došlo na utkání prvního s druhým a třetího se čtvrtým týmem, tedy jsme standardně odehráli 4 zápasy.

HC Kert Park Praha – SK Kelti 2008 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

V prvním kole jsme se utkali s Berounskými Kelty. Utkání bylo vyrovnané, ale přesto Kelti měli trochu navrch, což zúročili góly v první a druhé třetině, i když první gól byl po nezaviněné chybě, kdy Filip Větrák uklouzl na barvě ve „velkém brankovišti“ a ztratil tak míček. Nám se né úplně dařila rozehrávka a také jsme neměli štěstí v několika zakončeních, do kterých jsme se dostali. V samém závěru jsme ještě vyzkoušeli hru ve 4 bez brankáře, ale ani to nám nepřineslo branku.

HC Kert Park Praha – HBC Nové Strašecí 11:0 (4:0, 2:0, 5:0)

Druhé utkáni s Novým Strašecím mělo od samého začátku jednoznačnější průběh a to v náš prospěch. Na soupeři bylo patrné, že přijeli s týmem plným nováčků, a ač naše hra není také zcela urovnaná, dařila se nám kombinace, zejména před brankou soupeře, který se často nechal zbytečně zatlačit do malého prostoru před vlastní brankou.

Po 4 gólech v první třetině jsme si již utkání pohlídali a udrželi i čisté konto, což udělalo radost nejen brankáři Janu Čermákovi. Branky: David Čihák 3, Filip Větrák 3, Adam Kraml 3, Jakub Bláha 1, Václav Sýkora 1. Po druhém kole následovala přestávka, kdy jsme se všichni občerstvili a v brance vystřídal Jakub Bláha Honzu Čermáka, který chytal první 2 utkání.

HC Kert Park Praha – HBC Rakovník 0:5 (1:0, 1:0, 3:0)

Třetí utkání nás čekalo proti domácím hráčům. Jednalo se asi o naše nejnáročnější utkání. První 2 třetiny jsme se soupeřem drželi krok, ale i přes řadu šancí se nám narozdíl od soupeře nepodařilo dát branku. Utkání jsme ztratili asi až v třetí třetině, kdy vinou vlastního gólu soupeř odskočil na rozdíl 3 branek. Dalšími chybami v rozehrávce z naší poloviny jsme pak obdrželi ještě 2 branky a utkání skončilo 0:5, ač obraz hry rozhodně nevypadal tak jednoznačně.

HC Kert Park Praha – HBC Nové Strašecí 10:0 (2:0, 4:0, 4:0)

Při našem umístění na 3. místě jsme poslední utkáni sehráli opět s Novým Strašecím, které skončilo bez bodu čtvrté. Utkání mělo obdobný charakter jako předešlé vzájemné utkání, i když začátek nebyl brankově tak rychlý. Po první třetině jsme vedli 2:0 a v dalších třetinách jsme pak navyšovali po 4 gólech na konečných 10:0. Také v tomto utkání jsme udrželi čisté konto zásluhou brankáře Jakuba Bláhy a hry celého týmu. Branky: Filip Větrák 6, Jan Čermák 1, David Čihák 1, Adam Kraml 1, Václav Sýkora 1.

Turnaj jsme zakončili 2 vítězstvími a 2 porážkami se 4 body a celkovým skóre 21:7. Na závěr turnaje proběhlo slavnostní ocenění všech hráčů za předvedenou hru. Poděkování patří i pořadatelům za uspořádání turnaje a rodičům za podporu. Každý hráč obdržel od pořadatelů drobnou sladkost, dětské pitíčko a ovoce. Také počasí i přes listopadový termín bylo vydařené. Děkujeme za příjemně strávené dopoledne s hokejbalem v Rakovníku.

Vyjádření trenéra Martin Horského:

Na turnaj jsme dorazili po řadě omluvenek v minimální sestavě 7 hráčů, z nichž jsou 2 brankáři, proto jsme brankáře prostřídali po 2 utkáních a zařadili je i do pole. Díky tomu jsme mohli hrát na 2 kompletní řady, které jsme vyváženě složili ze zkušených hráčů a nováčků, kteří se také pomalu začínají ve hře zlepšovat. Pozitivní je, že na našich 21 brankách se podíleli téměř všichni hráči, včetně řady pěkných nahrávek a hlavně v utkáních se Strašecím se nám celkem dařila i kombinace a udrželi jsme 2 čistá konta. Škoda některých nevyužitých šancí a chyb zejména v rozehrávce v utkání s Rakovníkem. Nicméně myslím, že naše hra se turnaj od turnaje zlepšuje, že hráči, až na některé situace, jsou schopni většinou plnit pokyny, které jsme si dali.

Sestava první dva zápasy: Jan Čermák (G) - Jakub Bláha, David Čihák, Filip Větrák - Adam Kraml, Václav Sýkora, Tomáš Tomšíček.

Sestava druhé dva zápasy: Jakub Bláha (G) - David Čihák, Tomáš Tomšíček, Filip Větrák - Jan Čermák, Adam Kraml, Václav Sýkora.

Fotogalerie

Autor: Jiří Kraml

  Tags: , , , , , ,