MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Minipřípravka úspěšná v Kralupech

Minipřípravka 09.12.2018   Martin Horský  Jiří Kraml

Těsně před zimní přestávkou jsme se zúčastnili posledního letošního turnaje, který se konal v hale v Kralupech nad Vltavou. Turnaj byl obsazen 6 týmy, HBC Nové Strašecí, HBC Hostivař B, SK Rebel Praha, HBC Tygři Mladá Boleslav, Elba DDM Ústí nad Labem a náš HC Kert Park Praha. Při účasti 6 týmů se hrálo tradičně ve 2 tříčlenných skupinách, kdy pořadí po 2 zápasech rozhodlo o nasazení týmů do dalších 2 zápasů. Nám los určil Hostivař B a Nové Strašecí.

HC Kert Park Praha – HBC Hostivař B 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Začátek utkání s Hostivaří byl vyrovnaný ale jedinou brankou v 1. třetině jsme se ujali vedení, které jsme udrželi až do konce. Zápas rozhodla 2. třetina, ve které jsme dali 3 branky. V poslední třetině jsme si již jednou brankou utkání pohlídali a gólmanovi Kubovi za přispění všech hráčů se podařilo hned na úvod udržet čisté konto. Branky: Filip Doucha 1, Šimon Richter 3, Adam Kraml 1.

HC Kert Park Praha – HBC Nové Strašecí 12:1 (5:0, 2:1, 5:0)
Druhé utkání s Novým Strašecím mělo od samého začátku jednoznačný průběh a to v náš prospěch. Jak jsme poznali již na předešlém turnaji při našich vzájemných soubojích, soupeř přijel s týmem plným nováčků, kteří se stále ještě rozehrávají. Po 5 gólech v první třetině jsme si již zápas pohlídali. Ve druhé části jsme proměnili nájezd, za faul na Filipa V. a soupeři se podařilo vstřelit jedinou branku utkání. Konečné skóre jsme pak stanovili dalšími 5 brankami ve 3. třetině.
Branky: Filip Doucha 4, Šimon Richter 3, Filip Větrák 2, Ondra Suchánek 2, Václav Sýkora 1.

Po 2 vítězstvích ve skupině na nás čekal 1. tým druhé skupiny – pražští Rebelové a druhý tým – Tygři z Mladé Boleslavi. S oběma soupeři jsme se letos utkali poprvé.

HC Kert Park Praha – SK Rebel Praha 3:4 (3:0, 0:3, 0:1)
Třetí utkání nás čekalo proti Rebelům. Jednalo se asi o náš nejtěžší zápas. Přeci jenom Rebelové, stejně jako my, vyhráli obě předešlá utkání. Bohužel ihned v první třetině jsme obdrželi 3 branky. Ve druhé třetině jsme začali hrát zodpovědněji dozadu a zejména zásluhou Šimona jsme v průběhu třetiny vyrovnali skóre na 3:3. Škoda, že v poslední třetině jsme obdrželi 4. branku, na kterou jsme již nedokázali odpovědět. I přes porážku a 4 obdržené branky patří poděkování gólmanovi Kubovi, který předvedl řadu hezkých zákroků a udržel tak alespoň těsné skóre. Branky: Šimon Richter 3

HC Kert Park Praha – HBC Tygři Mladá Boleslav 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
V posledním utkání jsme změřili síly s mladoboleslavskými Tygry. První třetina byla velice vyrovnaná, a i když jsme na úvod obdrželi první branku, skončila nerozhodně 1:1. Ve druhé části jsme začali mít nepatrně navrch, což se projevilo našimi 3 úspěšnými zásahy. Ve třetí třetině jsme přidali 5. branku a utkání jsme si již pohlídali, i když soupeř 2 zásahy snížil stav skóre na rozdíl 2 branek. Branky: Šimon Richter 3, Adam Kraml 1, Filip Doucha 1.

Kralupský turnaj jsme zakončili 3 vítězstvími a 1 porážkou se 6 body a celkovým skóre 25:8. Na závěr proběhlo tradiční ocenění všech hráčů za předvedenou hru. Poděkování patří i Hostivaři, která se ujala pořadatelství, a všem přihlížejícím za podporu. Každý tým obdržel ragbyový míč a drobnou sladkou odměnu. Děkujeme za příjemně strávené dopoledne s hokejbalem v Kralupech a již se těšíme na pokračování v únoru.

Vyjádření trenéra Martin Horského:

Na turnaj jsme dorazili s jedním gólmanem a 8 hráči, což nám umožnilo hru na 3 trojice, kdy na poslední pozici 9. hráče se někteří zkušenější borci postupně střídali. Z předvedené hry mám dobrý pocit, jelikož se hráčům dařilo plnit pokyny, které jsme si na začátku dali, a vyvarovali se téměř chybným rozehrávkám, se kterými jsme dříve trochu bojovali. Co je ale hlavní, byli jsme schopni si dávat i přihrávky, které měly hlavu a patu, z čehož pramenila řada krásných gólových situací. V tom vidím asi největší posun a zúročení 3 měsíců pravidelných tréninků. Pochvala také patří celému týmu včetně gólmana Kuby, že nevzdal utkání s Rebely, kdy jsme po 1. třetině prohrávali 3:0, ale ve 2. se nám podařilo zvednout hlavu a vyrovnat. Škoda trochu smolné branky v závěru utkání, které nás stálo alespoň remízu. Co mě však těší je to, že na našich 25 brankách se podíleli téměř všichni hráči a to jak střelecky tak i pěknými asistencemi.

Sestava: Jakub Bláha (G) - Adam Kraml, Šimon Richter, Filip Větrák - David Čihák, Filip Doucha, Václav Sýkora – Ondra Suchánek, Tomáš Tomšíček (trenéři M. Horský, M. Čadský).

Fotogalerie

Autor: Jiří Kraml

  Tags: , , , , , ,