Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Kert Park uhájil vedení v zápase a po výhře 4:3 nad Letohradem postupuje do semifinále play-off

Muži A, 29.04.2024
Fotografie: Jana Schwarzová
autor: Petr Nahodil, fotografie: Jana Schwarzová

Třetí zápas série Kert Parku s Letohradem ovládli hostující pražané, kteří i přes závěrečný tlak soupeře uhájili vedení a vybojovali tak postup do semifinále play-off v nejkratším možném čase.

Hráči Kertu otevřeli jako první skóre už v první třetině, kdy se jim podařilo využít hned dvě nabídnuté přesilové hry. Nejprve se ranou z dálky prosadil David Šperl, na kterého ani ne po minutě hry navázal přesnou trefou mezi kruhy Jiří Kruček.

Po první třetině došlo ke změně v brance Kertu, když indisponovaného Jakuba Totha nahradil Jiří Návara. Druhá třetina patřila domácím, kteří si vytvořili značný tlak, ale z branky se i díky Návarovi neradovali. Vedení 2:0 pro Kert pak vydrželo až do třetí třetiny.

Ve třetí třetině se podařilo navýšit vedení Kertu na tři branky, když se prosadil Jan Pavlík. Domácí pak vrhli všechny síly do útoku a vytvořený tlak přinesl brzké snížení. Nejprve se trefil domácí Jan Bečka a rovných 10 vteřin po něm dokázal míček dotlačit do branky Petr Šíma a domácí se rázem dostali na do těsného kontaktu. Gólová reakce pražanů na sebe nenechala dlouho čekat a Vojtěch Jágr po rychlém protiútoku vrátil na stranu Kertu dvougólové vedení. Domácí i poté pokračovali v tlaku a hnaní domácím publikem se dočkali minutu a půl před koncem třetí třetiny dalšího snížení. Tentokráte střelou z první vykřesal naději Radim Dostál. Další branku už ovšem diváci neviděli, a to ani po pokusu Lukáše Lhoty trefit prázdnou branku domácích při jejich power play.

Rozhovor s hráčem utkání Lukášem Lhotou

Z postupu se tak radují hráči Kertu, kteří postupují 3:0 na zápasy do semifinále letošního ročníku play-off Crossdock extraligy hokejbalu. V semifinále je čeká HBC Svítkov Stars Pardubice. Série začíná již tento víkend na hřišti Kert Parku. V sobotu se utkání rozehraje od 16:00 a druhý zápas je pak na programu v neděli od 11:00.