Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Kert Park ani ve druhém utkání nezaváhal, v sérii s Letohradem vede 2:0

Muži A, 21.04.2024
Fotografie: Michal Pěch
autor: Michal Pěch, fotografie: Michal Pěch

Pražané zvládli i druhé utkání série a vedou ve čtvrtfinále 2:0 na zápasy. Dvakrát se prosadili Vojta Jágr a Lukáš Lhota.

Loading...
Loading...

Vstup do utkání Kert Parku vyšel. Pražané si od začátku utkání tvořili slibné šance, které však ke gólu nevedly. Letohrad do utkání dostala přesilová hra v šesté minutě. Lužinští však větší ohrožení branky nepřipustili. Po ubráněném oslabení se již první branky dočkali. Do úniku se dostal Honza Pavlík, zavezl do pásma a trpělivě počkal na Martina Kručka, který uklidil míček do odkryté branky. V závěru třetiny se pak hosté dopustili dvakrát v krátké době za sebou dvouminutového přestupku. Nabídnutou přesilovku 5 na 3 využil Vojta Jágr 2:0.

Kert Park vstoupil také do druhé části velmi aktivně, jenže po jedné z chyb se musel hned bránit oslabení a bohužel neúspěšně. Za Letohrad se trefil útočník hokejových Bílých Tygrů Liberec Oscar Flynn. Hosté vycítili šanci a vybojovali další přesilovou hru. Tu domácí ubránili, ale povzbuzení hosté se i nadále snažili o vyrovnávací branku. Postupem třetiny se ale hra více vyrovnávala a byli to Lužinští, kdo opět odskočili o dvě branky. Zmatků v obraně Letohradu dokázal využít opět Vojta Jágr. Pražané si ještě vytvořili několik šancí, do šaten se šlo ale za stavu 3:1.

Úvod třetí třetiny byl příslibem, že Lužiny uvidí ještě velkou hokejbalovou bitvu. Na hřišti to jiskřilo a domácí chtěli uklidnit vývoj utkání dalším gólem. To se jim podařilo v šestatřicáté minutě, když se prosadil Lukáš Lhota, jenže o minutu později se prosadil také Letohrad a rozdíl ve skóre byl tak znovu pouze o dvě branky 4:2. Po změně stran se hra mírně uklidnila a Kert Park směřoval k druhému vítězství v sérii. Letohrad ještě zkusil hru bez brankaře, ale tu potrestal druhým gólem v utkání Lukáš Lhota. V poslední minutě se nakonec hosté ještě dočkali branky, ale výsledná korekce na 5:3 již osud utkání nezměnila.

Kert Park tak zvládl obě domácí utkání a již příští víkend může v Letohradu vybojovat postup do semifinále.