Nezařazené 03.10.2018   Karel Manhart  Pavlína Šachová

Extraliga juniorů - 30.09.2018

1:2
HBC Alpiq Kladno (0:0;1:2;0:0) HC Kert Park Praha
Branky: 25:31 Čermák Matěj (Kamenář Vít) PP - 21:06 Barták Daniel (Suchánek Lukáš), 26:11 Barták Daniel
Sestava KLA: Merta David (Černý Filip) - Čermák Matěj, Javorský Martin, Kužel Václav, Procházka David, Stříbrný Josef, Zdrůbecký Václav - Barták Filip, Čejka Matěj, Fík David, Gutwald Petr, Hudec Matěj, Kamenář Vít, Maurer Patrik, Němec Filip, Paták Dominik, Říha Jiří, Teinitzer Milan, Tor Michael
Sestava KER: Jirsa Lukáš (Šach Martin) - Herzigová Petra, Hrdlička Pavel, Charbuský František, Jizba Dominik, Kosinová Karolína, Suchánek Lukáš, Šebek Jakub - Barták Daniel, Hustoles Jakub, Jizba Matyáš, Kolář Robin, Kovárník Jakub, Manhartová Lucie, Mika Martin, Mikeš Ondřej, Palová Tereza, Patočková Barbora, Sedlák Filip, Síla Marek

Poslední zářijový den odehráli junioři Kert Parku na Kladně svůj další zápas. Ten byl vyrovnaný a napínavý až do posledních vteřin. První třetina se hrála v rychlém tempu, ale branka nepadla ani na jedné straně. Skóre otevřel až Dan Barták lehkou tečí po střele Lukáše Suchánka od modré čáry. Následná přesilová hra Kladna 5 na 3 nás připravila o vedení a Kladno srovnalo na 1:1. Poté se však ještě svým důrazem u branky prosadil Dan Barták a druhá třetina končila za stavu 1:2. Třetí třetina již tento výsledek nezměnila, přestože šance byly na obou stranách.

Hodnocení trenéra Karla Manharta:

Na Kladno jsme jeli s tím, že chceme udělat body. Tomu jsme i přizpůsobili přípravu v týdenním tréninkovém cyklu před tímto utkáním. Zápas byl velice vyrovnaný a bylo jasné, že moc branek nepadne. Podařilo se nám hrát velice pozorně, jak ve středním pásmu, tak v pásmu obranném. Rychlým a agresivním přístupem k hráčům v obranných činnostech jsme soupeři nedali mnoho prostoru k zakončení a klíčový byl i velice dobrý výkon našeho brankáře. Bohužel jsme zase měli několik zbytečných faulů, což nám bere hodně sil a bylo i štěstí, že soupeř využil jen jednu svou přesilovou hru 5:3.