MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Junioři v odvetě čtvrtfinále na domácí půdě těsně podlehli Pardubicím 1:2, sezona pro ně končí

Junioři 10.05.2019   Zdeněk Strych  Pavlína Šachová

Extraliga juniorů - 08.05.2019

1:2
HC Kert Park Praha (0:1;0:1;1:0) HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice
Branky: 41:42 Síla Marek (Hrdlička Pavel, Jágr Vojtěch) - 14:28 Moravec Šimon (Blažek Miroslav, Janeček Martin) PP, 24:22 Geisler Jakub (Langr Nikolas, Strouhal Jan) PP
Sestava KER: Jirsa Lukáš (Šach Martin) - Herzigová Petra, Hrdlička Pavel, Charbuský František, Jizba Dominik, Suchánek Lukáš, Šebek Jakub - Jágr Vojtěch, Janiurek Jan, Kovárník Jakub, Krbec Marek, Manhartová Lucie, Mika Martin, Mikeš Ondřej, Patočková Barbora, Sedlák Filip, Síla Marek
Sestava PCE: Foršt Pavel (Bitnar Jiří) - Blažek Miroslav, Deml Richard, Geisler Jakub, Hruška David, Kvapil Jakub, Tajovský Ondřej, Toman Lukáš - Janeček Martin, Kouba Vít, Langr Nikolas, Licek Matyáš, Mach Lukáš, Moravec Šimon, Strouhal Jan, Šimek Jakub, Tichý Patrik, Zeman Tomáš

Druhý zápas čtvrtfinále play off juniorské extraligy jsme sehráli 8.5.2019 v domácím prostředí na Lužinách. Opět skvělou atmosféru vytvořilo asi 120 diváků. Po prvním prohraném čtvrtfinále v Pardubicích, nastoupil ke druhému utkání úplně jiný tým. Sebevědomý, odhodlaný bojovat a nedat svou kůži lacino.

Vstup do utkání začal naším tlakem, což bylo ještě umocněno dvěma přesilovými hrami, ale i přes velké šance se stav skóre nepohnul. Vyrovnaná hra plná tvrdých, někdy i záludných zákroků, pokračovala celou první třetinu. V jejímž závěru se v početní výhodě poprvé prosadili hosté z Pardubic. Ve druhé části se obraz hry nezměnil, boj o každý metr hrací plochy, vyloučení při niž nesouhlasně bručely oba tábory fanoušků. Při početní výhodě znovu udeřily Pardubice šťastnou tečí v prostoru brankoviště. Domácí za podpory fanoušků nic nevzdávali a dřeli jako koně.

I v třetí třetině pokračoval tlak našeho týmu. Hosté se dostávali z tohoto tlaku pouze při svých přesilových hrách. Gólové šance jsme však nedokázali proměnit v kontaktní branku. Hráli jsme i dlouhou přesilovku 5 na 3, ale bezvýsledně. Kontaktní gól jsme dali až ve 42. minutě, když po kombinaci Pavla Hrdličky a Vojty Jágra se trefil do sítě hostů Marek Síla. Do konce zápasu tlak našeho týmu sílil, ale vyrovnávací gól z toho nebyl a play off pro nás letos končí.

Po závěrečném hvizdu se strhla hromadná bitka obou týmů. Na závěr bych chtěl pochválit hráče i hráčky našeho týmu za předvedenou hru. Byl to jeden z nejlepších výkonů v sezóně. Soupeři z Pardubic patří gratulace k postupu do semifinále play off.

Hodnocení trenéra Karla Manharta:

V sérii s Pardubicemi jsme odehráli dva úplně rozdílné zápasy. Venku jsme soupeři darovali minimálně čtyři branky a už v páté minutě druhé třetiny bylo hotovo. Před domácím utkáním jsme si detailně náš výkon rozebrali a poté jsem hráčům naordinoval pohotový trénink. V odvetě jsme se dokázali našim výkonem přiblížit k tomu, jak se má hrát utkání play off. Asi největší rozdíl bych viděl v přesilových hrách, kdy soupeř využil v sérii čtyři a my ani jednu a to jsme ještě obdrželi dvě branky v naši početní výhodě. Naše vystoupení ve čtvrtfinále beru ale pozitivně i přes vyřazení. Myslím, že jsme ukázali, že naše účast v play off nebyla náhoda a byla to pro moje hráče určitě dobrá zkušenost. Máme mladý tým, čeká nás ještě hodně práce, ale jsem přesvědčen ze příští sezóna bude pro nás ještě výsledkově lepší a cílem je postoupit ještě dál než letos. Soupeři patří gratulace k postupu, mají zkušený kádr, který byl schopen své přednosti do puntíku prodat.

3.57% 28 Střely 24 8.33%
91.67% 22 Zákroky 27 96.43%
66:00 12 Vyloučení 14 86:00
0:00 5 Přesilovky 5 0:00
0% 0 Branky v přesilovce 2 40%
0% 0 Branky v oslabení 0 0%

Brankaři


HC Kert Park Praha

Jirsa Lukáš
91.67 %
45:00 min., 2/24 střel

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice

Foršt Pavel
96.43 %
45:00 min., 1/28 střel

Kanadské bodování


HC Kert Park Praha

Síla Marek
1 (1 + 0) bodů
Hrdlička Pavel 1 (0+1)
Jágr Vojtěch 1 (0+1)

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice

Geisler Jakub
1 (1 + 0) bodů
Moravec Šimon 1 (1+0)
Blažek Miroslav 1 (0+1)
Janeček Martin 1 (0+1)
Langr Nikolas 1 (0+1)
Strouhal Jan 1 (0+1)

  Tags: , , , , , , ,