Junioři v úvodu jarní části prohráli s Hostivaří o jeden gól

Junioři 05.03.2019   Tomáš Tuček  Pavlína Šachová

Extraliga juniorů - 01.03.2019

4:3
HBC Hostivař (1:1;2:1;1:1) HC Kert Park Praha
Branky: 14:22 Hroch Marek (Kucharčík Samuel, Čejka Jan), 18:48 Kucharčík Samuel (Macek Filip), 20:37 Čejka Jan (Zyta Marek), 42:11 Vosátka Josef (Vaniš Daniel) PP - 09:48 Kovárník Jakub PP, 28:02 Mika Martin (Jágr Vojtěch), 32:14 Hrdlička Pavel (Hustoles Jakub) PP
Sestava HOS: Štoural Václav (Keprt Tomáš) - Dušák Daniel, Fic Tomáš, Kubeš Ondřej, Macek Filip, Sedláček Otokar, Vaniš Daniel - Bůžek Štěpán, Čejka Jan, Hroch Marek, Jachek Dominik, Kucharčík Samuel, Mareš Jáchym, Maťocha Karel, Němeček Petr, Pajas Daniel, Srp David, Vaniš Jiří, Vosátka Josef, Zámečník Dominik, Zyta Marek
Sestava KER: Šach Martin - Herzigová Petra, Hrdlička Pavel, Charbuský František, Jizba Dominik, Kosinová Karolína, Suchánek Lukáš, Šebek Jakub - Hustoles Jakub, Jágr Vojtěch, Janiurek Jan, Kovárník Jakub, Krbec Marek, Manhartová Lucie, Mika Martin, Mikeš Ondřej, Patočková Barbora, Sedlák Filip, Síla Marek

První zápas jara se odehrál v pátek od 19.00 hod, na Palmovce, kde Hostivař přivítala náš tým juniorů. Byl to úplně jiný zápas, než v září na Lužinách.

Hostivař byla co do počtu střel aktivnější, avšak naši junioři dobře bránili. První gól vstřelil Jakub Kovárník v desáté minutě první třetiny a to, když rozhodčí nařídil trestné střílení. Na konci první části Hostivař vyrovnala a tak se šlo do kabin za stavu 1:1. V druhé třetině nejprve Kert Park dvakrát za sebou inkasoval, poté se parádně z dorážky trefil Martin Mika.

Ve třetí třetině se trefil od modré obránce Pavel Hrdlička a stav byl 3:3. Hra již bylo o poznání vyrovnanější, vše ale narušovalo vylučování na obou stranách. Dvě minuty před koncem dal ale Jan Čejka rozhodující trefu za záda Martina Šacha. Stav 4:3 si Hostivař pohlídala až do konce.

Hodnocení trenéra Karla Manharta:

Na Palmovku jsme jeli podat co nejlepší výkon a pokusit se soupeři sebrat nějaký bod. Hostivař disponuje velice kvalitním a širokým kádrem. V první třetině nás soupeř jednoznačně přestřílel a jen díky výbornému výkonu našeho brankáře Martina Šacha byl stav nerozhodný. Ve druhé a třetí části se hra opticky vyrovnala a to jak naším zlepšeným výkonem, tak četným vylučováním na obou stranách. Pozitivní je, že jsme v utkání dotáhli dvoubrankové manko. Co nás může mrzet, jsou dvě zbytečně obdržené branky. Ta první v závěru úvodní patnáctiminutovky a ta druhá po nahození od mantinelu zpoza modré čáry. Hostivař v závěru utkání potrestala naše chyby a tím brala všechny body. Utkání se hrálo ve velice rychlém tempu a věřím, že jsme se do dalších kol dobře rozehráli.