MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Jsme ve finále! Kert Park ani ve třetím semifinále s Letohradem neinkasoval a zvítězil 4:0, ve finále vyzve Kladno

Muži A 05.05.2019   Ondřej Novotný  Michal Pěch

Extraliga mužů - 04.05.2019

0:4
SK Hokejbal Letohrad (0:2;0:1;0:1) HC Kert Park Praha
Branky: 10:19 Danko Petr (Wróbel Tomáš), 13:35 Zvonek Dalimil (Kruček Martin, Šlehofer Václav), 16:47 Kruček Martin (Zvonek Dalimil), 44:45 Šlehofer Václav (Dejneka Radovan, Kovář Michal) PP
Sestava LET: Šimara Jan (Novák Michal) - Adamec Miroslav, Anýž Lukáš , Hejtmánek Josef, Lajčiak Lukáš , Teplý Stanislav, Vychytil Petr - Bogdány Vojtěch, Cvejn Jakub, Faltejsek Lukáš, Faltus Filip, Halbrštát David, Košťál Jiří, Král Zdeněk, Levý David, Lux Jan, Macháček Michal, Věchet Miroslav
Sestava KER: Mikl Petr (Koch Filip) - Blaško Jan, Dejneka Radovan, Dulava Petr, Markytán Jaromír, Rozenberg David, Šlehofer Václav - Danko Petr, Javorka Jaroslav, Kovář Michal, Kruček Jiří, Kruček Martin , Plzák Lukáš, Postulka Adam, Střecha Jan, Wróbel Tomáš , Zvonek Dalimil

Třetí semifinále Crossdock extraligy se v sobotu odehrálo v Letohradě, kam si Kert Park dojel za stavu 2:0 na zápasy už pro bezpečný postup. Jeleni ve třech utkáních vstřelili pouze jednu branku, což znamená, že se Pražanům provedlo prokázat dobrou hru nejen směrem dozadu také na východě Čech. Zaslouženě se tudíž probojovali potřetí v řadě do vrcholu extraligové sezony, v němž budou útočit na zlatý mistrovský hattrick!

Kert Park zbortil domácí taktiku na konci první třetiny

První minuty se dařilo domácím držet taktickou hru, která se zakládala viditelně převážně na perfektní defenzivní práci. Kert Park tak musel letohradský tým neustále dobývat, až se mu to nakonec povedlo, a to když se čtyři minuty před první sirénou prosadil v předbrankovém prostoru Petr Danko - 0:1. Po koncovce Dalimila Zvonka o pouhou minutu a půl později to navíc bylo už o dvě trefy a tím se tak východočeské naděje vzdálily ještě více - 0:2.

Pražané si navíc výsledek už bezpečně a zkušeně bránili, navíc se hned po přestávce prosadil ještě Martin Kruček, což hosty už definitivně uklidnilo - 0:3. Možná i proto se Letohrad poté dokázal dostat více do hry, a to také díky nabídnutým přesilovým hrám. Ani jedna z nich však z domácí strany využita nebyla a dlouhé minuty to tak vypadalo, že stav ze začátku druhé třetiny bude také konečný. Jeleni však v závěru zkusili alespoň vstřelit čestný gól, což se jim nepodařilo a navíc v přesilovce Kert Parku z hole Václava Šlehofera inkasovali počtvrté - 0:4.

Kert Park tak od příští soboty bude útočit na zlatý mistrovský hattrick, Letohrad končí po play off stejně jako po základní části CROSSDOCK Extraligy na čtvrtém místě, třetí místo totiž ukořistili plzeňští mečouni!

Hodnocení trenéra Davida Kuny

Rozhodl začátek zápasu, na což jsme hráče i upozorňovali a připravovali jsme je na to. Od druhé třetiny za toho stavu 3:0 pro nás jsme začali trochu blbnout, navíc jsme pak přidali i nějaké technické chyby, jako vyhozené míčky mimo hrací plochu, nebo hra v šesti. Na tohle si musíme dávat pozor. Utkání jsme ale měli pod kontrolou a vyhráli nakonec zaslouženě. Zároveň jsem šťastný, že jsme nějaké prognózy, které mluvily tak, že prohrajeme jak u nás, tak i v Letohradě, rozbourali. Ukázali jsme, že jsme mužstvo, které do finále patří, a chtěl bych za to hráčům poděkovat, protože přejít v semifinále přes Letohrad v sérii 3:0 na zápasy, je hodně dobrý výkon.

0% 15 Střely 26 15.38%
84.62% 22 Zákroky 15 100%
14:00 7 Vyloučení 8 16:00
0:00 6 Přesilovky 5 0:00
0% 0 Branky v přesilovce 1 20%
0% 0 Branky v oslabení 0 0%

Brankaři


SK Hokejbal Letohrad

Šimara Jan
84.62 %
45:00 min., 4/26 střel

HC Kert Park Praha

Mikl Petr
100 %
45:00 min., 0/15 střel

Kanadské bodování


SK Hokejbal Letohrad

Žádný z hráčů SK Hokejbal Letohrad nezaznamenal bod.


HC Kert Park Praha

Kruček Martin
2 (1 + 1) bodů
Zvonek Dalimil 2 (1+1)
Šlehofer Václav 2 (1+1)
Danko Petr 1 (1+0)
Dejneka Radovan 1 (0+1)
Kovář Michal 1 (0+1)
Wróbel Tomáš 1 (0+1)