MISTR ČR 2017, 2018, 2019 a 2021

„Jednoznačně nejúspěšnější klub současnosti, velká hráčská kvalita a úroveň klubu kam by se měli chtít všichni ostatní dostat“, říká Radomír Vaněk

Muži A, Nezařazené 07.10.2021   Martin Horský

Přinášíme Vám další rozhovor s novou posilou A-týmu, Radomírem Vaňkem.

Radku, vítáme Tě v našem klubu. Stejná otázka jako pro Tomáše Lhotu, když se řekne KERT Park, co je první, co Tě napadne?

Jednoznačně nejúspěšnější klub současnosti, velká hráčská kvalita a úroveň klubu kam by se měli chtít všichni ostatní dostat.

Co bylo pro tebe rozhodující, že se nakonec domluvil s naším klubem?

Jednání ze strany trenérů a potažmo vedení klubu a ambice srovnávat se s těmi nejlepšímu.

Máš za sebou první tréninky, jaké jsou tvé bezprostřední dojmy?

Dojmy jsou ve skrze jenom pozitivní, tréninky probíhají ve vysoké intenzitě.

Už ses stačil poznat se všemi hráči a jak na tebe celkově tým působí?

Už jsem se seznámil s většinou hráčů, poznávání a sehrávání bude v průběhu sezóny, každopádně parta na mě působí dobře, kdyby neměl tým zdravou kabinu, nemohl by být úspěšný.

Víme, že ses zapojil až od třetího utkání, co to? Trenéři asi nebyli moc rádi...

Měl jsem už nějakou dobu naplánovanou dovolenou, čekal jsem, že díky pozdějšímu konci extraligy v předchozím ročníku se začne později, ale opak je pravdou. Mám psychicky náročnou práci, takže relax je potřeba. Věřím, že se díky tomu vrátím v lepší pohodě. Trénuji v podstatě stále, takže i odpočinek je potřeba.

Tvoje premiéra se úplně týmu v Dobřanech moc nepovedla, kde se stala chyba, i když jste po dvou třetinách vedl 1:0?

Výkon nebyl ideální, šance na navýšení náskoku jsme měli a kdyby jsme je využili, bylo by prakticky po zápase. Na druhou stranu soupeři patří kredit, hrál na hranici možností a sebeobětování a byl odměněn.

Pak ale přišel obrat a zvládli jste domácí utkání doma s Plzní a poté otočit krásný zápas na Kladně z 0:2 na 4:3, už si tým zpátky sedá a ceníte si hodně takového vítězství?

Hlavně v utkání s Kladnem, které je rivalem, byla znát velká motivace a odhodlání soupeře porazit. V týmu je nás několik nových tváří a nějaký čas zabere si zvyknout na nové prostředí, herní styl a spoluhráče. Samozřejmě díky velké kvalitě celé organizace je to ulehčené. Do zápasu s Kladnem jsme vstoupili lépe než soupeř, bohužel jsem neproměnili šance a soupeř nás potrestal. Ukázala se ale vůle týmu a herní kvalita a po zásluze jsme utkání otočili.

V utkání na Kladně si vstřelil v dresu KERT Parku první gól a byl velmi důležitý, právě za stavu 0:2. Jak bys tu situaci popsal a kolik takový první gól stojí? 🙂

Přiznám se, že po prvních dvou utkáních, kdy i ten můj herní projev nebyl optimální, jsem byl lehce nervózní, takže mě potěšil jak výkon tak první vstřelený gól, od toho v týmu jsem. Dostal jsem výbornou přihrávku od Lukáše Suchánka do úniku a pak už to bylo jenom o mně, jak si s tím poradím. Kolik to bude stát, to by mě taky zajímalo, čekám nějakou pražskou přirážku 🙂

Tvé hlavní cíle pro letošní sezónu?

Víme, že Kert bude útočit na rekord v počtu titulů zasebou, takže to je jednoznačný cíl, věřím, že k tomu klubu dopomohu. A osobní cíle si nějak extra nedávám, chci si hokejbal užívat, což jde ruku v ruce s výhrami a časem na hřišti. A někde v dálce trošku mám MS v Kanadě, kam bych se rád dostal.

  Tags: , , ,