MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Historie

Počátky hokejbalu v Praze se datují již od roku 1986, kdy party kluků hráli své neorganizované soutěže. Z jedné takové vyšel i Milan Syblík, který založil v roce 1988 klub, jenž hrál pod TJ PKOJF první oficiální hokejbalové soutěže. Po sametové revoluci se jednota přejmenovává na SKK Park Praha.

Po rozdělení do soutěží jsme zařazení do jedné z divizí (dnešní region.) Domácí utkání hrajeme na dnes již neexistujícím hřišti v Čimicích. V roce 1990 postupujeme do Národní ligy. Patříme k lepším celkům a o postup bojujeme především s boleslavským Eldorádem a Svítkovem. Mezi vůdčí hráče v tomto období patřili například: bratři Kefurtovi, Kutík, Hostaša.

Rok 1994 je jedním z mezníků klubu vstupujeme do sezony pod novým názvem opouštíme jednotu a zakládáme samostatný oddíl SK Sport Park Praha a hned slavíme postup do tehdy nejvyšší soutěže 1.ligy.

1.liga se hraje se čtrnácti účastníky a náš mladý tým obsazuje poslední místo. 1.liga se však rozšiřuje na šestnáct mužstev a tak zůstáváme prvoligový i do další sezony.

Ani tam se nám moc nedaří za sebou zanecháváme pouze Karlovy Vary,ale na příští sezonu získáváme práva od Eldoráda M.B. Bohužel domácí zápasy hrajeme ve městě Škodovek.I tak končíme na třináctém nesestupovém místě. Píše se rok 1997 s pomocí svazu a Městské části získáváme své domácí hřiště na sídlišti Lužiny na Praze 13.

V extralize dál okupujeme spodní část tabulky sezoně 97 jedenácté místo o rok později jsme o příčku lepší. Dosáhnout na play off se podaří v sezoně 2000-01, kdy končíme po základní části na skvělém šestém místě.Ve čtvrtfinále nestačíme na Škodu Plzeň. Nejlepší sezonu jsme korunovali vítězstvím v Českem poháru. Pro pamětníky několik jmen:Urban ,Horel ,Hůlka, Říha, Matviak,Skřivánek,Frýdl...

V průběhu sezony  2000-01 vstupuje do klubu podnikatel Petr Kužel (majitel firmy Kert), oddíl se spojuje s místím mládežnickým klubem HC Kotelna a s klubem Prosek Stars.Vzniká dnešní HC KERT PARK PRAHA.

V extralize končíme na 11.místě,jsme však z disciplinárních důvodů posláni o dvě soutěže níž. Nikdo však v klubu nerezignuje a odhodlání dostat klub tam kam patří je patrné. Začíná vyplácet práce z mládeží. Přichází trenér Jirka Novák a staví na mladých odchovancích. Hned první rok postupujme zpět do národní ligy.

V roce 2004 opouštíme hřiště na Lužinách, které nevyhovuje již svými rozměry a přesouváme se na místní zimní stadion.Mladé mužstvo se začíná rozkoukávat v soutěži.V sezoně 06/07 vyhrává základní část ve finále play off však prohrává rozhodující zápas 1-2 s Dobřany. Zklamaní? Nikoliv za rok se již slaví postup. Po suverénním vítězství v základní části ztratilo mužstvo v play off jen jeden zápas. Zase pár jmen Kruček, Plzák,Kuna, Strejček, Toula ,Pišík, Gerlich, Smrček, Matějka…

Extraligu jsme začali ještě na Palmovce, ale druhou část sezony 08/09 jsme zahájili na zrekonstruovaném našem stadionu doma na Lužinách.Kvalita mužstva a nováčkovský elán nám zajistili sedmé místo po základní části. Ve čtvrtfinále nám vystavil stopku pozdější mistr KEB Kladno.

Druhá sezona bývá těžší, alespoň se to říká,mužstvo pod trenérem Milanem Jelenem dosáhlo na osmou příčku. Ani tentokrát však ve vyřazovací části neuhrálo ani zápas. Vypadlo s Plzní po těsných výsledcích 0-3 na zápasy.