MISTR ČR 2017 a 2018

Doufáme, že tato sezona bude úspěšnější a budeme bojovat o první příčky tabulky, shodli se mladší žáci David Nevšímal a Daniel Broulík

Mladší žáci 11.10.2018   Milan Kubíček  Jiří Drnec

Zpovídali jsme kapitána mladších žáků Davida Nevšímala a jeho zástupce Daniela Broulíka o tom, jak se dostali k hokejbalu, o jejich vzorech a cílech.

Jak jsi se dostal k hokejbalu?
David

K hokejbalu jsem se dostal tak, že když mi bylo šest, šel jsem po škole s rodičema domů, přišel k nám trenér Milan Kubíček a dal nám leták s informacemi o náboru. Tak jsem další den přišel na trénink, začalo mě to bavit a už jsem u toho zůstal.

Dan

Od mala mne bavila práce s hokejkou. Začal jsem s florbalem, který jsem hrál od první třídy. Později jsem viděl v časopisu STOP nábor na Kert a přišel jsem se podívat na trénink. A nyní hraji již třetí sezonu.

Jaká byla příprava na tuto sezonu?
David

O prázdninách jsem jel na hokejbalový camp v Litomyšli, kde jsem se toho naučil s dalšími spoluhráči opravdu hodně. Pak jsme ještě byli s týmem na soustředění v Lužanech, tam to bylo super a ke konci prázdnin jsme ještě pořádali na domácím hřišti turnaj O pohár starosty.

Dan

V létě jsem byl na dvou soustředěních. První bylo od hokejbalového svazu v Litomyšli, kde jsem byl prvně a moc se mi tam líbilo. Již předem jsem věděl, že se tam musí pořádně "makat" a byla to pravda 🙂 Druhé bylo s týmem v Lužanech, kde jsem byl již podruhé. Letos jsme chodili i do kryté haly v Jičíně, tak příprava byla opravdu důkladná. První víkend v září pak proběhl turnaj O pohár starosty Prahy 13, kde jsme s klukama pořádně zabojovali a obsadili druhé místo.

Máš nějaký hokejbalový vzor a proč?
David

Já moc nemám rád, když se dívám na někoho a nehraju, ale asi nejlepší hráč je pro mě Martin Kruček, protože má skvělou techniku a dokáže dávat krásné góly.

Dan

Co jsem začal hrát, chodím se dívat na zápasy našeho A-týmu. Můj vzor je Saša (Tomáš Wróbel). Líbí se mi, jak bojuje o každý míček a jak chodí do soubojů. Chtěl bych jednou hrát tak jako on a proto jsem si i vybral číslo 10 na svůj dres.

Co očekáváš od letošní sezony s týmem a i od sebe?
David

V sezóně bych se s týmem chtěl v tabulce dostat do top 3. Od týmu i od sebe očekávám, že se budeme navzájem víc podporovat, líp technicky hrát a víc chtít vyhrávat.

Dan

Doufám,že tato sezona bude pro nás uspěšnější a budeme bojovat o první příčky v tabulce. Máme dobrý tým. S klukama jsme super parta a dobře si rozumíme. U sebe věřím, že se budu stále zdokonalovat a učit nové věci. Rád bych se i dostal do výběru U14 🙂

Čeho by jsi chtěl v hokejbale dosáhnout?
David

Určitě bych chtěl hrát za A-tým Kert Parku a chtěl bych se dostat do reprezentace České republiky.

Dan

Chtěl bych být stále lepší a lepší. S klukama dosáhnout co nejlepších výsledků. A v budoucnu si zahrát extraligu a třeba i jednou v nároďáku.

  Tags: , , , , , ,