MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Doufám, že to není vítězství jen klubové, ale celého českého hokejbalu, neskrývá po Československém Superpoháru trenér David Kuna

Muži A 29.10.2018   Ondřej Novotný  Michal Pěch

Československý hokejbalový Superpohár 2018 je minulostí! Střet Kert Parku se slovenskou Kometou Vrútky vyzněl jednoznačným výsledek pro celek z Prahy. Lužinští tak slaví zisk premiérové trofeje, kterou přidali k předchozím dvěma primátům v české extralize. Ke všem těmto úspěchům je z lavičky dovedl hlavní trenér David Kuna, který nyní hodnotí a zastavuje se právě nad sobotním střetem se slovenským úřadujícím šampiónem. „Doufám, že vítězství v Superpoháru není jenom klubové, ale je to i vítězství českého hokejbalu,“ přeje si.

Rychlé branky dle mého nerozhodovaly

Kert Park vlétl do sobotního zápasu s velkou vervou a rychle se snažil jít do vedení, první šance sice využity nebyly, díky dvěma slepeným brankám z hole talentovaného benjamínka Čejky a Plzáka se však domácí dostali brzy do dvoubrankového trháku „Neřekl bych ale, že rozhodovala právě tato pasáž ze začátku utkání,“  začal hodnocení domácí trenér David Kuna a hned pokračoval: „ Spíše si myslím, že to bylo hlavně o té naší snaze být v tom utkání hodně aktivní a chtít neustále hrát svoji hru. Jsem rád, že se nám tento záměr povedl.“

Výsledek 2:0 svítil na světelné tabuli i po úvodních odehraných patnácti minutách, což dokazuje tedy i to, že slovenský soupeř z Vrútek rozhodně nehrál taktéž v některých pasážích špatnou partii. „Kdo na zápas koukal v televizi, nebo ho viděl přímo na Lužinách, tak musí uznat, že Vrútky byly hodně kousavým soupeřem,“  potvrzuje trenér Kert Parku. Vždyť loňského mistra Slovenska nemělo co brzdit, aktuální sezonu své místní soutěže opět vede, a to má po osmi kolech dva body náskok navíc se zápasem na ostatní celky u špičky k dobru. „Střelecké statistiky po první třetině byly v našem systému 11:7, což dokazuje, že hosté rozhodně nebyli dopředu bezzubí,“  přidává ještě jeden detailní poznatek Kuna.

Jak to ale ve sportu bývá, vítězí ten, kdo dává branky nebo boduje. A to byl v sobotu odpoledne především celek z Prahy, jenž do sítě slovenské Komety nasázel další dvě branky opět ze začátku třetiny, tentokrát té druhé. „Až v tuhle chvíli si myslím, že se lámal chleba. Rozhodl náš nástup do této druhé části zápasu, nejprve jsme dali branku z přesilové hry a chvíli na to hned po vhazování dobře zapracoval Lukáš Plzák,“  má jasno lodivod aktuálně prvního celku CROSSDOCK Extraligy.

Zažíváme teď opět vítězné období

Největší drajv z hostující strany byl pro přihlížející, a mimochodem také hodně početnou slovenskou skupinu přímo na Lužinách, k vidění ke konci druhé periody. „Paradoxně byli hosté v této pasáži zápasu lepší, i když to pro ně bylo už za stavu 0:6, tak to sympaticky nevzdali a snažili se. To se mi líbilo, stejně tak i to, že to byl z obou stran férový hokejbal. Za ten průběh jsme si ale jednoznačně zasloužili vyhrát my, z čehož máme obrovskou radost. Zažíváme teď naštěstí opět to vítězné období, které jsme ozdobili dalším ziskem trofeje, navíc znovu v domácím prostředí,“  neskrýval pochopitelnou radost kouč vítězného celku, který hořkost porážky nezažil od 8. září, tedy už skoro dva měsíce!

Kert Park si tak poslední říjnový víkend napravil chuť za loňské zaváhání, kde dobře rozehraný zápas ve Skalici nakonec ztratil až po samostatných stříleních a cennou trofej tehdy premiérově do své sbírky nezískal. Tentokrát už z toho bylo jednoznačné vítezství 9:1! „Pro Vrútky byl ten konečný výsledek potom možná až krutý, ale jak už jsem říkal, v některých pasážích hráli taktéž dobře. Doufám, že vítězství v Superpoháru není jenom klubové, ale je to i vítězství českého hokejbalu!“  uzavíral David Kuna a rychle spěchal k ostatním hráčům na společnou a závěrečnou fotografii další pověstné, a opět ryze povedené, reklamy na hokejbal!

  Tags: , , , , ,