Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Dorostencům se víkendová utkání eXcellent league nevydařila

Dorost, 25.02.2024
Fotografie
autor: Martin Horský

Víkendová utkání dorostu se nesla v duchu eXcellent league. V pátek hráči zavítali do Berouna, kde na Kelty nestačili 5:0 a v neděli pak přivítali doma Pardubice. Ani toto utkání se příliš nevydařilo a Pardubice si odvezli výhru 5:2.

První branka po vyrovnaném úvodu padla již v 5. minutě, když Šlechta po několika dorážkách dostal míček z pravé strany do sítě. Druhá branka přišla ve 13. minutě, když se Hasal vytočil mezi kruhy a přesně trefil pravý horní roh branky (2:0). Druhá třetina byla poměrně vyrovnaná a ani branky jsme se skoro nedočkali. Ta přišla v úplném závěru třetiny, když jsme nejprve ztratili balónek v rohu a D. Černý se z dálky se sirénou trefil rychlou střelou po zemi. Třetí třetina přinesla první vyloučení v utkání. Nejprve pykal v 35. minutě Slánský za podražení a následně Macák v 38. za hrubost. Obě přesilovky se nám příliš nevydařily, i když jsme si několik šancí přeci jen vypracovali. V samém závěru přesilovky jsme se ale bohužel nechali zatlačit a laxní hrou nechali soupeře zvýšit O. Černým na 4:0. Následovalo jediné vyloučení na naší straně, když na trestnou putoval Kaňka za podražení. Soupeř přesilovku využil, když se ve 42. minutě trefil D. Černý a uzavřel tak účet pátečního zápasu. Bohužel se opakovala naše slabá koncovka a soupeř nás přestřílel v poměru 45:29.

V dnešním utkání mile překvapili straší žáci Derek Arnold a Filip Doucha, kteří byli povolání při řadě omluvenek na poslední chvíli. Na závěr byli vyhlášeni nejlepší hráči utkání, kterými byli Filip Doucha a na druhé straně Patrik Jílek.

Utkání s Pardubicemi se neslo v duchu rozdílných třetin. Hned v úvodu třetiny jsme nevyužili vyloučení Reinberga. Zatímco v první třetině, která byla nakonec bezbranková, jsme byli vyrovnaným soupeřem a vypracovali si i řadu slibných šancí, tak druhá třetina patřila Pardubicím. Hned v úvodní minutě využil závěr přesilovky Chýle. V 19. minutě se tečovaným míčkem ze vzduchu trefil Hlaváček, když usměrnil do sítě Švadlenkovu střelu. Ve 21. minutě byli současně vyloučení Vrabec, Adam a pardubický Doležel. Soupeř přesilovku v 5 proti 4 využil okamžitě po buly, když se trefil Landsman s asistencí Kupky a Remače (0:3). Čtvrtou a poslední trefu druhé třetiny doklepl do sítě Kupka, když během naší přesilovky z protiútoku využil odraženou střelu Hlaváčka z pravé strany.

Třetí třetina přinesla naději, když se hned v úvodu ve 32. minutě trefil Horák střelou z první po zemi a využil tak souhru Adama s Heimem. Náš nápor přibrzdilo vyloučení Bilého, který dostal 5 minut + OK. Tři a půl minuty jsme se úspěšně bránili, ale pak se prosadil Plecháček po asistenci Doležala (1:5) a o osudu utkání bylo vpodstatě rozhodnuto. Následovalo ještě jedno naše vyloučení, které ale již soupeř nevyužil. Naopak nám se podařilo ve 40. minutě velmi rychle využít přesilovku při vyloučení Závodského. Drnec zakončoval středem nekompromisně z první ihned po Chánem vyhrané buly (2:5). Tím se uzavřel účet nedělního zápasu. Na střely bylo utkání celkem vyrovnané, když nás Pardubice mírně přestříleli v poměru 33:36. Škoda nepovedené 2. třetiny a branek v oslabení.

Na závěr byli tradičně vyhlášeni nejlepší hráči utkání z obou týmů. Na naší straně střelec 1. branky Marek Horák a na straně Pardubic Dominik Švadlenka. V rámci eXcellent league nás čeká poslední utkání v neděli 3.3. v Hostivaři, kde se utkáme s domácími v přímém souboji o konečné 4. místo v zimní soutěži dorostu.