Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Dorost zvládl utkání v Heřmanově Městci, starším žákům se v Ústí nedařilo

Dorost, Starší žáci, Mladší žáci, 05.10.2023
Fotografie
autor: Martin Horský

Všechny mládežnické kategorie hráli o víkendu venku. Starší žáci cestovali do Ústí nad Labem, kde nestačili na domácí Elbu, které podlehli 6:3. Dorost zajížděl do Heřmanova Městce s očekáváním 3 bodů, které těsnou výhrou 5:4 nakonec získal. Mladší žáci v Berouně zvládli obě svá utkání.

Starší žáci

Do ústí nad Labem jsme cestovali v oslabené sestavě jak z důvodů nemocí a zranění, tak i vlivem prodlouženého volna. Nakonec se nás sešlo 12 do pole včetně 4 mladších žáků. První třetina se nám vůbec nevydařila. Nejprve během prvního střídání jsme přišli o Adama Lorence, který si poranil ruku při pádu po faulu Plachého. Jeho vyloučení se nám nepodařilo potrestat. Poté ke konci 5. minuty otevřel skóre ústecký Růžička. V 10. minutě jsme prohrávali již 3:0, když se nejprve v 8. trefil Kodeš a následně Plachý. Následně jsme ustáli vyloučení Císaře za krosček. Nám se podařilo ve 14. minutě snížit Bilým po samostatné akci, nicméně ještě 4 s před koncem třetiny zvyšoval Trnka, také po samostatné akci.

Po 9 bezbrankových minutách se nám podařilo snížit na 4:2 Nalezeným, který po spolupráci s debutantem Kollerem využil přesilovku při vyloučení Morvaye za podražení. Mezitím jsme úspěšně ubránili oslabení při vyloučení Jiřího Arnolda za zdržování hry, když pokryl míček za brankou, a zároveň nevyužili přesilovku při vyloučení Plachého. Z kraje 26. minuty jsme dostali nabídku 5 minutové přesilovky, když Krinert nevybíravě srazil Dereka Arnolda zezadu, za což dostal 5+OK. Nám se ale dlouhou přesilovku využít nepodařilo, navíc jsme hned z kraje inkasovali po spolupráci Šimice s Plachým (5:2).

Třetí třetina přinesla po 1 brance na obou stranách, když nejprve zvyšoval Šimic s Růžičkou v 37. minutě a vzápětí korigoval Bilý s Císařem na konečných 6:3. Na skóre nic neměnilo ani vyloučení Frodla a Kodeše na straně Ústí ani Dvorského na naší straně. Dnes nás soupeř přestřílel 33:20 a zaslouženě vyhrál. Nám se né zcela dařilo plnit pokyny, čímž jsme soupeři nabídli řadu šancí, navíc se Bilému podařilo poslat míček do naší branky, když ho chtěl Arnoldovi přikrýt na betonech, čímž defakto zakončil dnešní hatrick.

Dorost

Na půdu Ježků z Heřmanova Městce jsme odcestovali s přáním zisku 3 bodů. Cíl se podařilo naplnit, i když cesta k nim po výhře 5:4 nebyla zcela snadná. První třetinu jsme přes řadu šancí vyhráli jen 1:0, když se ve 13. minutě trefila Bublová z prostoru mezi kruhy po spolupráci s Chánem, jinak byli oba gólmani bezchybní, na střely 7:9. V závěru třetiny a úvodu druhé jsme ještě ustáli vyloučení Voženílka za krosček. Navíc v oslabení z kraje 17. minuty se prosadil Drnec s Kaňkou. Ve 21. minutě zvyšoval na 3:0 Bilý po spolupráci s Chánem a Svobodou, když po jejich přihrávce zakončoval z ostrého úhlu z pravé strany. Následovalo dvojnásobné vyloučení Nalezeného a Chána ve 24. minutě, které nás poslalo do tří. Minutu a 10 s jsme se úspěšně bránili ve složení Drnec, Kaňka a Svoboda včetně několika výborných zákroků brankáře Horského. Nicméně po rychlé spolupráci Švadlenky, Starého a Marečka se soupeři podařilo skórovat z těsné blízkosti po dorážce u levé tyčky. Zbylé oslabení ve 4 jsme již ustáli bez úhony. Po minutě ve 26. zvyšoval Drnec po spolupráci s Voženílkem z levého kruhu na 4:1. Do přestávky jsme šli opět oslabení, tentokrát Kaňka za podražení. Škoda, že na opačné straně zůstala nepotrestaná řada faulů.

Úvod 3. třetiny se nesl v duchu té druhé. Nám se opět podařilo skórovat v oslabení po spolupráci Chána s Drncem, když se prvně jmenovaný trefil dělovkou od modré čáry z levé strany (5:1). Již to vypadalo, že utkání máme pevně pod kontrolou, ale po 3 trefách soupeře jsme připustili ještě drama v závěru utkání. Nejprve se ve 32. minutě trefil Roztočil střelou z dálky, kterou Horský přes spoluhráče neviděl. Poté tentýž hráč využil přesilovku v 37. minutě při vyloučení Chána za napadení a do třetice se trefil Mareček ve 40. minutě (5:4). Zápletka byla na světě, ale zodpovědnou hrou jsme již vyrovnání nepřipustili. Navíc jsme dostali v polovině 44. minuty nabídku přesilové hry, když se nechal Málek vyloučit za sekání. Zodpovědnou hrou v oslabení jsme soupeře nepouštěli do tlaku, míček jsme se snažili převážně držet na svých holích, čímž jsme nedali soupeři ani šanci zkusit hru v 6, a zaslouženě získali 3 body.

Mladší žáci

Mladší žáci v neděli vyrazili tentokrát do Berouna na tradiční dvojutkání, kde se dopoledne utkali s domácími Kelty a hostivařskými děvčaty.

Proti domácím Keltům se nám od začátku moc nedařilo. Hned v první minutě se prosadil Vondrák. V 8. minutě přidala druhou branku Vondráková a do přestávky jsme šli za stavu 0:2. Po přestávce se ihned z kraje prosadil Pachner (0:3). Pak přišel náš obrat, kdy během minuty a půl jsme utkání srovnali. V čase 10:36 se trefil Svoboda, 11:10 Šeps a třetí branku v čase 12:08 pečetil Sýkora po spolupráci s Jirounkem (3:3). V 18. minutě nás dosta do vedení Šeps se Stárkou.

Napínavé utkání mělo rozuzlení ve třetí třetině. Nejprve zvyšoval Svoboda s Mihalčinem na 5:3 ve 23. minutě. Pak jsme dokonali obrat z 0:3 na 6:3 opět Svobodou (hattrick) po spolupráci s Mikolášem, když po 7 vteřinách potyrestali vyloučení Roubala z apodražení. Ve 27. minutě korigoval Vondrák na konečných 6:4. Na skóre nezměnily ani další 3 přesilovky soupeře, Kotal podražení, Svoboda Držení a Mikoláš sekání, kdy poslední 2 jmenované tresty se překrývaly a my jsme se 34 sekund bránili ve 3. Branku úspěšně hájil Vilda Nalezený.

Utkání proti hostivařským děvčatům mělo poměrně jednoznačný průběh. Během první třetiny jsme se trefili hned třikrát - v 5. minutě Steinbach, v 9. Bláha a v 10. Mikoláš. Druhá třetina byla asi nejvyrovnanější, když nejprve Nestrojilová snižovala po 5 vteřinách přesilovky, když byl vyloučen Stárka za sekání, ale v zápětí 2x udeřil Sýkora ve spolupráci s Bláhou. Napoprvé v 17. minutě využil přesilovku při vyloučení Votavové za vysokou hůl. Soupeřky navíc nevyužili v 17. minutě druhé vyloučení Stárky tentokrát za vysokou hůl. V poslední třetině jsme se prosazovali již jen my, kdy se ve 23. minutě trefili nejprve Svoboda a pak Machytková (7:1) a dále postupně až do samého závěru Mikoláš, Bláha a Svoboda na konečných 10:1. Naší branku tentokrát hájil velice úspěšně Jan Kotal, když zlikvidoval 17 střel soupeřek.