Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Dorost zvládl utkání s Hradcem, mladším žákům se v Mostě nedařilo

Dorost, Mladší žáci, Minipřípravka, 20.11.2023
Fotografie
autor: Martin Horský

Dorost zahájil druhou část základní části domácím utkáním s Hradcem Králové a po těsné výhře 4:3 si připisuje 3 body. Mladší žáci zajížděli do Mostu, kde se jim moc nedařilo a ve třech zkrácených zápasech proti Mostu, Kladnu a Novému Strašecí nezískali ani jeden bod. Minipřípravka hostila svůj tradiční nedělní turnaj na Lužinách, kde se ji celkem dařilo.

Dorost

Dorostenci v neděli od 14h přivítali hradecké Piráty, kterým měli co vracet - porážku 2:4 z prvního kola. Hráči k utkání přistoupili zodpovědně a s vysokým nasazením, což se projevilo střeleckou převahou 21:7 během první třetiny. Ta byla také zúročena brankami, i když to byl první soupeř, kterému se podařilo v 8. minutě trochu se štěstím prostřelit míček Zamastilem s Koďouskem z kraje středního pásma za záda brankáře Horského. Nám se z kraje utkání ve 3. minutě nepodařilo proměnit přesilovku při vyloučení Zamastila za vysokou hůl. Zápas jsme otočili ve 13. a 14. minutě, když se nejprve trefil Adam po samostatné akci z pravého kruhu a následně Špák dělovkou z pravé strany středního pásma prostřelil Charváta po souhře s Bilým a Drncem (2:1).

Pak se dlouho nedělo nic podstatného, až ve 22. minutě nejprve putoval na trestnou Svoboda za držení, ale po 15 sekundách ho následoval hradecký Kupka, když držel u mantinelu Bilého v našem obranném pásmu, a vyrovnal tak síly na hřišti. Během hry 4 na 4 se prosadil Kaňka z prostoru mezi kruhy, když využil souhru s Drncem a Chánem. Soupeři se podařilo stáhnout na rozdíl 1 branky ve 28. minutě Pospíšilem z prostoru levého kruhu z pohledu brankáře. Druhá třetina skončila těsně 3:2.

Do třetí třetiny jsme šli s cílem neudělat zejména z kraje chybu, ale ve 32. minutě byl potrestán Adam za sekání a soupeři se podařilo v podstatě z buly po 3 vteřinách vyrovnat Zamastilem. Naší střeleckou převahu jsme však záhy využili ve 34. minutě Vrabcem, který proměnil z levého kruhu dorážkou vyraženého míčku po předchozí Drncově střele. Další minuty branku nepřinesly, i když na obou stranách bylo několik vyložených šancí, ale Horský i Charvát na druhé straně byli pozorní. Na změnu skóre neměla vliv ani závěrečná soupeřova powerplay, i když v poslední vteřině zacinkala levá tyč prázdné branky po střele Větráka, ale hlavně jsme soupeře nepouštěli do brankových šancí. Utkání jsme zaslouženě i když těsně vyhráli 4:3 po střelecké převaze 46:26. Dnes musíme vypíchnout práci celého týmu, který makal od začátku do konce a připisuje si tak důležité 3 body.

Mladší žáci

První utkání v Mostě proběhlo proti domácím hráčům. Úvod utkání napověděl, že by se mohlo jednat o vyrovnané utkání, zejména když jsme se jako první prosadili ve 2. minutě my z hole Broulíka, který využil spolupráci Svobody s Horským. To bylo však z naší strany asi vše a soupeř záhy otočil skóre trefami Švarce a Mrnky a v úvodu 5. minuty jsme prohrávali 2:1. Toto skóre jsme udrželi do konce poločasu, po přestávce však začal soupeřův brankostroj. Během 2,5 minuty jsme dostali 3 branky prostřednictvím Brože, Sedláka a Blažka a za další 2,5 minuty stejnou porci od Švarce a Mrnky (8:1). Posledně jmenovaný přidal ještě svůj 4. gól na konečných 9:1 v polovině 18. minuty. Předtím jsme však nevyužili ani minutovou přesilovku při vyloučení Uhera za nesportovní chování.

I Kladno v druhém utkání bylo nad naše síly. Po necelých 6 minutách jsme prohrávali 3:0, když se ve 4. minutě trefil Pokorný, v 5. Bukovicová a v 6. opět Pokorný. Poté jsme měli výhodu 2 přesilovek při vyloučení Hausera a Pokorného za napadení a držení, ale ani jednu jsme nevyužili. Ve 12. minutě po začátku 2. poločasu se dnes potřetí prosadil Pokorný (0:4), který pak za 2 mimuty putoval na trestnou za podražení. Ani 3. přesilovku jsme nevyužili a jelikož se do konce utkání již nic významného neudálo, skončilo utkání naší porážkou 0:4.

Poslední utkání nás čekalo proti Novému Strašecí, kde jsme očekávali alespoň pozitivnější výsledek, ale ten se ani v tomto utkání nedostavil. První třetinu jsme prohráli 3:0, když se ve 2. minutě trefil Železný, v 9. Drechsler a opět Železný. Navíc byl po 3. brance vyloučen Lorenc za nesportovní chování, soupeř však přesilovku nevyužil. Tu jsme nevyužili ani my, když putoval na trestnou v závěru poločasu Manda za podražení. Nám se podařilo snížit na rozdíl 1 branky 2 slepenými góly v 16. minutě. Nejprve se trefil V. Sýkora po spolupráci se Svobodou a po 7 vteřinách Horský, když prokličkoval po buly mezi 3 hráči a úspěšně zakončil. To bylo však z naší strany vše, navíc soupeř záhy navýšil na 4:2 Železným a navíc v poslední minutě přidal ještě Železný svůj 4. gól v utkání a šestou branku Durkaj 3 sekindy před koncem na konečných 6:2.

Minipřípravka

Jedem z tradičních turnajů minipřípravek jsme tentokrát uspořádali my na Lužinách. Kromě našeho týmu se ho zúčastnily ještě 2 týmy berounských Keltů a 2 týmy z Hostivaře. Našim malým borcům se celkem dařilo, když třikrát ze 4 utkání oslavili vítězství. Po předpovědích chladného počasí se nakonec listopadové nedělní dopoledne vydařilo, všichni si náležitě užili minihokejbalu, čímž hráčům děkujeme za předvedenou hru, rodičům a fanouškům za podporu a všem, koho se to týká, za pomoc s uspořádáním turnaje.