HC Kert Park Praha
Menu
Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Dorost těsně podlehl Rebelům, starší žáci zvládli utkání v Boleslavi. Mladší se představili doma

Dorost, Starší žáci, Mladší žáci, 19.10.2023
Fotografie
autor: Martin Horský

Starší žáci v sobotu zvládli utkání proti Mladé Boleslavi a odváží si výhru 1:3. Dorost pak v neděli ztratil těsně utkání v Čimicích proti Rebelům, když prohrál 3:2. Mladší žáci se představili doma proti Keltům (3:2), Hostivaři (1:7) a Chomutovu (2:3ss).

Starší žáci
Loading...
Loading...

Do Mladé Boleslavi jsme odjížděli s omezenou sestavou doplněnou řadou mladších žáků. Úvod utkání pro nás začal smolně. Císař se po 4 sekundách po úvodní buly nechal vyloučit za zbytečné hákování. Soupeř nabídnutou přesilovku rychle využil, když se trefil Kvaizar. I přes nezdar v samém úvodu jsme se nenechali zaskočit a trpělivě čekali na svou šanci. Soupeře jsme přestříleli a v 6. minutě jsme se již radovali z úspěchu. Tedy trochu předčasně, když rozhodčí branku neuznali. Změna skóre nastala až v 11. minutě, když se trefil Kraml (1:1). Ve 14. minutě byl potrestán Bilý za napadení, ale soupeř přesilovku nevyužil.

Naše střelecká převaha přinesla ovoce ve 2. třetině. Nejprve jsme nevyužili přesilovku při vyloučení Pernici, ale ve 22. minutě se prosadil Bilý po spolupráci s Kollerem a brankářem Jirkou Arnoldem, který si připsal jako gólman první kanadský bod v kariéře. Ve 26. minutě přidal třetí branku Císař po samostatné akci (1:3). V závěru třetiny jsme ještě nevyužili přesilovku za Peleškovo nedovolené bránění.  Třetí třetina již žádnou branku nepřinesla. Soupeře jsme nepouštěli do vyložených šancí a těsnou výhru 3:1 jsme si již pohlídali. Na druhé straně jsme ani nevyužili řadu našich šancí. Soupeře jsme přestříleli v poměru 44:21 a zaslouženě vyhráli, i když 44 střel na branku by si zasloužilo vyšší skóre, ale oba gólmani si drželi úspěšnost přes 90%.

Dorost

Loading...
Loading...

Utkání proti Rebelům bylo defakto přímý souboj o 3. pozici v tabulce, kde Rebelové měli 2 bodový náskok, tedy se pro nás jednalo o celkem důležité utkání. To začalo hned od začátku ve vysokém tempu, nicméně přes pozorné gólmany jsme se branky nedočkali, a to ani v 7. minutě, kdy jsme poprvé hráli přesilovku při vyloučení Waltera za nedovolené bránění. V 10. minutě se prosadil Koch s Walterem a Birčákem, ale po 4 minutách se nám podařilo srovnat po rychlé spolupráci Chána s Drncem a O. Větrákem.

Úvod 2. třetiny přinesl nepříjemnou situaci, když byli současně vyloučeni Voženílek (hákování) s Adamem (nesportovní chování), a nám nezbylo než se 2 minuty bránit ve 3 proti 5. Nicméně jsme toto oslabení v podání Chán, Drnec a Kaňka s Horským v brance velice dobře ubránili. Navíc se ve 21. minutě trefil Voženílek po spolupráci s F. Větrákem a Kaňkou a každému blesklo hlavou "dnes přeci nemůžeme prohrát". Soupeř to však viděl jinak, když otočil skóre na svou stranu 2 slepenými góly ve 22. minutě. Nejprve se trefil Walter s Vaňáčem a za 7 sekund krátce po buly Koch po spolupráci s prvně jmenovanými. Ve 23. minutě byl navíc vyloučen Klofát za hrubost, ale přesilovku jsme nevyužili. Tu nevyužil ani soupeř, když ve 28. minutě pykal Svoboda za napadení.

Třetí třetina přinesla jak vysoké nasazení, tak řadu vyloučení na obou stranách a na hřišti řadu vyhrocených situací. Oba týmy posbíraly po 4 malých trestech během třetiny, ale ani jednomu se nabídnuté přesilovky nepodařilo využít. Branka nepadla ani během hry 5 na 5 a naší závěrečné téměř 2 minutové powerplay, během níž soupeř pod tlakem často vyhazoval na zakázané uvolnění i s vidinou trefit prázdnou branku. Dnes, i když jsme těsně prohráli, si tým zaslouží pochvalu za předvedenou hru, bojovnost a odmakané utkání.

Mladší žáci

Mladší žáci sehráli svůj tradiční miniturnaj tentokrát na domácí půdě. Za účasti 4 týmů náš tým odehrál 3 utkání hraná na 2 časové úseky (2x10 min). Účastníky byli Kelti A, Hostivař A a Chomutov.

Loading...
Loading...

V prvním utkání čekali na naše borce Kelti A. Utkání bylo vyrovnané, i když střelecky měl soupeř lehčí převahu, ale v brance nás podrželi Nalezený s Kotalem, kteří dostali stejný prostor. V 7. minutě jsme sehráli jedinou přesilovku při vyloučení Frýdlové, ale během nařízené minuty jsme neproměnili žádnou z šancí. V samém závěru poločasu se prosadil Vondrák s Pachnerem, ale na jejich trefu rychle odpověděl V. Sýkora po samostatné akci (1:1). Tak jak skončil poločas, tak začal i ten druhý. V 11. minutě hned po 10 sekundách se prosadili ti samí borci navíc s asistencí Maršnera. Nám se podařilo ve 12. minutě vyrovnat Mikolášem po samostatné akci a za 30 sekund překlopit vedení na naší stranu Fürstem po nahrávce od V. Sýkory. To bylo vše, co se událo. I přes závěrečný nápor soupeře další branka nepadla a my zvítězili těsným rozdílem 3:2.

Loading...
Loading...

Utkání s Hostivaří A mělo zcela jiný průběh a bylo znát, že soupeř je nad naše síly. Sice jsem prvních 6 minut úspěšně odolávali tlaku soupeře, ale ten se poprvé prosadil v 7. minutě Kvasničkou. Ještě do poločasu zvyšovali Melen a Kvasnička a do přestávky se šlo za stavu 0:3. Nám se podařilo snížit hned v první minutě druhého poločasu Mikolášem po spolupráci s V. Sýkorou, nicméně to byl soupeř, který se ještě 4x prosadil z hole Holého, Holého, Mandáka a opět Holého, který dokončil hattrick v samém závěru, když využil vyloučení Nalezeného za zdržování hry. My jsme naopak přesilovku ve 13. minutě při vyloučení Dvořákové za podražení neproměnili.

Loading...
Loading...

Poslední utkání s Chomutovem bylo vyrovnané a to doslova až do samého závěru. Nejprve se ve 4. minutě prosadil soupeř z hole Kluma za asistence Zýkové. Poté nikdo ze soupeřů nevyužil nabídnuté přesilovky, když byli vyloučeni Fürst za příliš mnoho hráčů a Nalezený za podražení a na druhé straně Zýková za sekání. Do přestávky se šlo za těsného stavu 0:1. První polovina druhého poločasu byla bezbranková včetně oslabení při vyloučení V. Sýkory za hrubost. První se prosadil až na konci 17. minuty Fürst s V. Sýkorou (1:1) a po 26 sekundách nás dostal do vedení V. Sýkora s Mikolášem. Bohužel v závěru 18. minuty vyrovnal Klum opět se Zýkovou na 2:2. Nám se bohužel nepodařilo proměnit nabídnutou přesilovku za vyloučeného Kluma bezprostředně po vstřelení gólu za nesportovní chování. Protože další branka již nepadla, přišly na řadu samostatná střílení. V nich naše trojice Mikoláš, V. Sýkora ani Steinbach nebyla úspěšná, zatímco soupeř se 1x prosadil z hole Kluma, který tak svým hattrickem přihrál Chomutovu druhý bod.