Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Dorost si poradil v důležitém duelu s Rebely, starší žáci nestačili na Hostivař a mini se představila doma

Dorost, Starší žáci, Minipřípravka, 08.04.2024
Fotografie: Martin Horský
autor: Martin Horský, fotografie: Martin Horský

Dorostenci v důležitém nedělním domácím utkání proti pražským Rebelům nezaváhali, soupeře nepouštěli do výraznějších šancí a po výhře 6:0 si připisují 3 body. Starší žáci leadera skupiny z Hostivaře nepřekvapili a podlehli mu 9:3, přesto postup z 5. místa do nadstavby soutěže z horní poloviny mají zajištěn. Do víkendových bojů se zapojila také minipřípravka, která hostila nedělní turnaj.

Dorost

Hned úvod utkání naznačil, že se bude jednat o utkání hrané ve vysokém tempu. V 6. minutě jsme úspěšně ubránili vyloučení Adama. Podle počtu střel jsme v úvodní třetině měli asi dvojnásobnou převahu. V brankový zápis se nám ji podařilo přetavit až v 9. minutě, když Adam využil přesilovou hru po nahrávce od Vrabce. Pak následovaly 2 rychlé góly Větráka v 11. a  12. minutě, který nejprve využil spolupráci s Drncem a Vrabcem dělovkou od modré čáry a vzápětí se Svobodou a Kaňkou, když střílel od pravého kruhu. Čtvrtou branku přidal Drnec z rychlé akce po spolupráci s Vrabcem.

Druhá třetina byla o něco vyrovnanější a i soupeř se dostával více do šancí, ale přesto byla znát naše převaha. Hned z kraje jsme ustáli vyloučení Svobody a vzápětí Adama. Pokud se soupeř dostal na dostřel, debutant Pšenička v brance, který přišel na střídavý start z Rakovníka, byl 100%. V závěru třetiny se prosadil z levého kruhu Svoboda, když využil souhru s Drncem a Bilým. Na třetí třetinu se do branky postavil Fukárek. Hlavním cílem bylo neudělat zbytečné chyby a utkání v klidu dohrát, což se podařilo, i když to úplně nebylo bez vyostřenějších situací. Vedení na 6:0 zvýšil ve 40. minutě Větrák z prostoru před brankou a připsal si tak hattrick, Drnec pak asistencí 4. kanadský bod (1+3). V závěru přišlo ještě naše dvojnásobné vyloučení, když šli ve stejnou chvíli pykat Kaňka za vysokou hůl a Adam za hru v 6. Dvě minuty hry ve 3 jsme úspěšně ustáli a soupeře nepouštěli do větších šancí. V úplném závěru byl ještě vyloučen rebelský Koch, ale během zbylých 7 vteřin jsme již neskórovali, i když do šance jsme se dostali.

Dnes makali všichni na plno a zaslouženě jsme zvítězili 6:0, tedy s druhou letošní nulou. Soupeře jsme přestříleli v poměru 37:26. Za týden nás čeká další náročné utkání, tentokrát v Pardubicích, které nás doma porazili těsně 1:2.

Starší žáci

Do Hostivaře jsme jeli v minimální sestavě doplněné ještě mladšími žáky, kterých jsme ale brali minimum vzhledem k jejich nedělní účasti na kvalifikačním turnaji v Čimicích. Od začátku jsme očekávali, že půjde o náročné utkání, ve kterém můžeme jen překvapit. I přes srdnatý boj se soupeři podařilo v 1. třetině 4x skórovat Havlíkem, Jeřábkem a Kocmánkem. Havlík se prosadil hned 2x ze samostatných brejků, kde přesným blafákem nedal gólmanovi šanci. V druhé třetině jsme se i my dostali do více šancí a hned z kraje využil přesilovku při vyloučení Martince za krosček Císař s Bilým. Po 2 minutách odpověděl na naši branku Trajer, čímž hned z kraje uzavřel vyrovnaný účet druhé třetiny, ve které jsme v závěru ubránili vyloučení Bilého.

Úvod třetí třetiny přinesl 2 trefy soupeře z hole Trajera a Jeřábka a pak následovala řada vyloučení na obou stranách, kdy nám se podařilo ve 40. minutě využít dvojnásobné vyloučení soupeře Mikolášem po spolupráci s Císařem a Sýkorou. V téže přesilovce se ale na opačné straně prosadil opět z brejku Bajkal. Devátou branku přidal Zimarev ve 42. minutě při hře 4 na 4 a účet zápasu uzavřel těsně před koncem Císař po samostatné akci, když snižoval na konečných 9:3. Výsledkově se nám dnešní utkání nevydařilo, soupeř nás přestřílel, ale kluky je třeba pochválit, že makali a bojovali do poslední chvíle.

Minipřípravka

Nedělní dopoledne patřilo minipřípravkářům, kteří hostili na Lužinách další z turnajů. Naši nejmenší přivítali dva týmy pražských Rebelů a dva týmy z Nového Strašecí. Počasí vyšlo nadmíru dobře, ač na duben bylo již trochu víc teplo. Každý tým sehrál 4 utkání, které se našim borcům vydařily, když brali 3 výhry a jednu remízu. Určitě bylo na co koukat v podání všech týmů. Fanouškům a rodičům děkujeme za výbornou podporu při vydařeném turnaji.