Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Dorost porazil Opavu, starší žáci nestačili na Kladno

Dorost, Starší žáci, Přípravka, Minipřípravka, 12.10.2023
Fotografie
autor: Martin Horský

Uplynulý víkend přinesl 2 domácí zápasy mládeže. V sobotu starší žáci v omezené sestavě nestačili na Kladno a v neděli si Dorost poradil s Opavou 12:2. Minipřípravka se představila v Hostivaři a přípravka v Novém Strašecí. Mladší žáci měli volno.

Starší žáci

Starší žáci přivítali v sobotu v 10h doma Kladno. Peripetie s netekoucí vodou se podařilo vyřešit šatnami ve škole, tak po odkladu extraligového utkání z minulého týdne se na Lužinách mohlo zase hrát. První třetina začala spíše takovým oťukáváním, kdy o vyložené šance byla na obou stranách spíše nouze. Brankově jsme se prosadili první my až v 10. minutě, když Kraml zakončoval souhru Ďuriny s Císařem. Škoda, že soupeř do minuty odpověděl Schnaubeltem, který se probojoval z rohu na vrchol kruhu, kde z rychlé otočky i přes obránce nekompromisně zavěsil do pravého rohu.  Ve 13. minutě jsme se úspěšně ubránili při oslabení, když byl vyloučen Koller za nedovolené bránění. Škoda, že rozhodčí neviděli řadu faulů, kdy kromě řady dalších šrámů jeden skončil po zásahu hokejkou zlomeninou prstu na noze našeho hráče.

Ve druhé třetině jsme po chybném střídání soupeře využili ve 21. minutě přesilovku za příliš mnoho hráčů, když se krátce po buly trefil Ďurina po Větrákově přihrávce. Bohužel soupeř zanedlouho odpověděl opět Schnaubeltem (2:2). Navíc se ve 27. minutě trefil Navrátil a překlopil skóre na kladenskou stranu. To bylo ve 2 třetině vše.

Dosud herně vyrovnaný zápas jsme ztratili v úvodu 3. třetiny, když se po 8 sekundách trefil Paták trochu kuriozní brankou. Míček po střele, kterou sice Arnold vyrazil, se dostal do vzduchu a spadl mu za záda (2:4). Od této chvíle už nás soupeř moc nepouštěl do vyložených šancí a navíc přidal po minutě 5. branku Holý při hře 4:4, když byl nejprve vyloučen Drechsler za krosček, ale nabídnutou přesilovku krátce na to ukončil Ďurina nedovoleným bráněním. Ve 34. minutě jsme ubránili vyloučení Císaře za podražení, ale vyloučení Bilého za napadení ve 35. minutě již v závěru přesilovky využil Schnaubelt, který ještě ve 40. minutě zvyšoval svou 4. brankou na konečných 2:7. V závěru se ještě v brance vystřídali Čihák s Arnoldem. Navíc jsme při vyloučení Drechslera ve 44. minutě vyzkoušeli hru v 6 proti 4, ale skóre se nám zkorigovat nepodařilo. Dnes, ač se úvod utkání zdál vyrovnaný, bylo Kladno lepším týmem, zejména díky dobře hrajícímu Schnaubeltovi, který byl tím rozdílovým hráčem soupeře. Na střely nás soupeř přestřílel 33:20.

Dorost

Neskromným cílem nedělního utkání dorostu byl zisk 3 bodů proti soupeři z dolní části tabulky. To se nakonec podařilo po celkem jednoznačném výsledku 12:2, ale úvod utkání tomu zcela brankově nenapovídal, i když jsme soupeře přestříleli 11:4 v první třetině., tak ta skončila pouze 2:0, když se trefovali v 6. minutě Ďurina po souhře s Císařem a Větrákem a v 10. minutě Bilý po přihrávce od Kaňky v oslabení, když byl vyloučen Císař za podražení. Nabídnutou přesilovku jsme jinak úspěšně ubránili. To bylo jediné vyloučení celého zápasu. Zbylé dvě třetiny jsme již hráli v poklidu při narůstajícím skóre. Obě třetiny skončili shodně 5:1. Soupeř se prvně prosadil za stavu 6:0, když se ve 30. minutě trefil Kalužik po přihrávce Kubínové, která před pár lety strávila 2 sezóny v juniorce Kert Parku. Brance soupeře předcházely ale trefy Kaňky, Chána a 2x Císaře v rozmezí 8 minut. V závěru třetiny ještě zvyšoval Chán na 7:1.

Ve 3. třetině se postupně trefili Větrák, Chán, Větrák a 2x Císař, který završil svých dnešních 6 (4+2) bodů. Hattrick také dosáhl Chán, který přidal společně s Kaňkou a Větrákem po 4 kanadských bodech. Zápas jsme v poklidu dohráli, v brance si odbyl premiéru Fukárek, který čelil 16 střelám vůči našim 33. Soupeř ještě ve 42. minutě korigoval Kociánem na konečných 12:2.

Přípravka a minipřípravka

Přípravka se v sobotu vydala do Nového Strašecí, kde se střetla s týmy Nového Strašecí, Kelty bílými a modrými a Fretkami. Náš tým dokázal ve 4 utkáních třikrát zvítězit a jednou těsně prohrál.

Minipřípravka v neděli cestovala do Hostivaře, kde změřila síly v 6 minizápasech s týmy Hostivař modří a bílí a s Kovem. Naši hráči a hráčky byli úspěšní, když se jim podařilo 5x zvítězit a jedno utkání remizovat.