HC Kert Park Praha
Menu
Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Dorost i starší žáci zvládli důležitá domácí utkání na jedničku, mikropřípravka zavítala do Hostivaře

Dorost, Starší žáci, 13.11.2023
Fotografie: Michal Pěch
autor: Martin Horský, fotografie: Michal Pěch

Dorost i starší žáky čekaly domácí utkání. V sobotu starší vyzvali Chomutov a připsali si 3 body za vítězství 8:2 a v neděli se dorost utkal s Letohradem. Ten vzdoroval o trochu víc, ale také si odvezl porážku 5:2 a důležité body zůstaly na Lužinách.

Starší žáci
Loading...
Loading...

Sobotní dopoledne odstartovalo sérii odvetných utkání základní části ligy starších žáků, která se tím přehoupla do své druhé poloviny. Náš tým čekalo domácí utkání s Chomutovem. Soupeři bylo co vracet, tedy porážku 4:9 z kraje září v Chomutově. Od samého začátku jsme pevně uchopili otěže zápasu a poctivou prací si vypracovali gólové příležitosti. První se prosadil D. Arnold, když bezchybně zakončil nabídku Bilého v 5. minutě. V 11. minutě byla vyloučena Lerenčíková za krosček a hned po 3 vteřinách se trefil Bilý, který zpracoval přihrávku z bule od Císaře (2:0). Trvalo to jen dalších 12 sekund, když se skóre měnilo potřetí, opět z hole Bilého, který zakončoval po spolupráci s Kollerem a Větrákem. Čtvrtou branku přidal z dvojnásobné přesilovky Koller, když byl ve 13. minutě vyloučen Wessely za vysokou hůl a navíc trenér hostů za nesportovní chování.

Druhá třetina byla brankově chudší. Na každé straně padlo po 1 gólu. Nejprve využil Mach asi po 5 sekundách přesilovku ve 21. minutě, když byl vyloučen Doucha za podražení. Následné oslabení ve 23. minutě za Kramlovo podražení jsme úspěšně ubránili. Klid na naše hole přinesl Bilý ve 26. minutě, když dokončil svůj hattrick po spolupráci s Kramlem a Sýkorou. Třetí třetina přinesla nejprve vzájemné vyloučení Císaře a Macha ve 34. minutě za podražení a nedovolené bránění. Krátce na to je následoval Koller za sekání a nás čekala cca minuta hry 3 proti 4. Nabídnutou přesilovku však využil Mrnka již po 6 vteřinách (5:2). Následující minuty patřili Filipovi Větrákovi, který si během krátkých 6 minut připsal také hattrick. Nejprve se trefil v 35. minutě po samostatné akci, pak v 28. po spolupráci s Bilým a na konečných 8:2 dával po nahrávce od D. Arnolda ve 41. minutě. Dnes jsme soupeře přestříleli dokonce trojnásobně v poměru 45:16 a zaslouženě zvítězili. Branku úspěšně hájil J. Arnold, kterého ještě v závěru vystřídal Čihák.

Dorost
Loading...
Loading...

Souboj s Letohradem byl posledním utkáním první poloviny základní části. Zápas začal ve vysokém tempu a herně jsme měli lehce navrch, o čemž svědčil i poměr střel v první třetině, který byl cca 12:3 v náš prospěch, nicméně Marka v Letohradské brance jsme nepřekonali. Naši branku hájili úspěšně Fukárek, kterého plánovaně v polovině střídal Ambros. Horský měl tentokrát volno.  Závěr třetiny přinesl vyloučení na naší straně. Nejprve ve 13. minutě O. Větrák za vražení na hrazení a v samém závěru Vrabec za nedovolené bránění. Obě oslabení jsme úspěšně ubránili.

Brankově se nám podařilo prosadit v 19. minutě, když se trefil Drnec z prostoru pravého kruhu po spolupráci s Adamem. Následovalo druhé vyloučení Vrabce za podražení, ale soupeřovu přesilovku ukončil po minutě Krejčí, který se nechal vyloučit za stejný prohřešek. Naši krátkou přesilovku jsme však nevyužili, nicméně jsme udeřili ve 26. minutě. Souhru F. Větráka s Drncem zakončil Vrabec dělovkou z prostoru vhazovacího bodu za modrou čárou (2:0). Ve 27. minutě putoval na trestnou Císař za hákování a vzápětí Drnec za podražení a na opačné straně Šťovíček za hákování. V závěru našeho oslabení při hře 3 na 4 se soupeři podařilo snížit Halbrštátovou. Ve stejném okamžiku putoval na trestnou Rous za nesportovní chování po vstřelení branky. Ještě 11 sekund před koncem již tak přeplněné trestné lavice doplnil Schwach za napadení a po konci třetiny na naší straně Bilý za nesportovní chování, když jen reagoval na provokaci soupeře, kterou rozhodčí přehlédli. To přineslo ještě trest pro trenéra Chána za protesty proti verdiktu.

Z kraje třetí třetiny se nám podařilo vstřelit branku při hře 3 na 3 Drncem po spolupráci s Kaňkou (3:1), nicméně ve 32. minutě soupeř snížil, když využil přesilovku 4 na 3 Fišerem. Po vyprázdnění trestných lavic se ve 34. minutě opět vylučovalo, když putoval na trestnou F. Větrák za držení a současně na opačné straně Krejčí za hrubost. Ještě při hře 4 na 4 se podařilo Drncovi zvýšit skóre opět po souhře s Kaňkou, čímž dokončil hattrick. Následovalo dvojí vyloučení Bilého, který ve 38. minutě hrál nebezpečně vysokou holí a ve 41. za druhou chybu při vhazování. Soupeřovu přesilovku však ukončil Krejčí napadením ve 43. minutě a zápas jsme tak mohli s dvoubrankovým vedením v poklidu dohrát. V závěru se ještě prosadili nováčci z třetí lajny - Heime, Sura, Horák, když třetí jmenovaný dorážel za Markovy záda a stanovil konečné skóre zápasu 5:2. Soupeře jsme mírně přestříleli 32:29 a zodpovědností a nasazením během celého utkání jsme zaslouženě vyhráli, za což patří týmu pochvala.

Mikropřípravka

Tuto neděli se uskutečnil turnaj mikropřípravek, tedy těch nejmenších se hrou ve 3 bez brankářů na malé branky. Miniturnaj se uskutečnil v Hostivaři. Soupeřem našim borcům byly týmy Hostivaře bílý a modrý, Rebelové a Nové Strašecí. Našim nejmenším se dařilo dobře, když tři utkání zvládli na jedničku a v jednom remizovali. Všichni zúčastnění si v nedělním dopoledni hokejbal náramně užili v příjemném hostivařském areálu. Dětem děkujeme za předvedenou hru a rodičům a fanouškům za podporu.