Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Dorost i starší žáci nedali doma soupeřům šanci, přípravka cestovala do Berouna

Dorost, Starší žáci, Přípravka, 25.09.2023
Fotografie
autor: Martin Horský

Starší žáci v sobotu zvládli roli favorita a porazili v pražském derby KOVO 13:0. Dorost pak v neděli odehrál zápas se Svítkovem na výbornou a po vítězství 3:0 si připisuje první vítězství za 3 body. Přípravka ke svému druhému turnaji cestovala do Berouna.

Dorost

V neděli jsme na Lužinách přivítali v prvním domácím utkání pardubický Svítkov Stars. Svítkovští zvládli obě 2 úvodní utkání, zatím co my měli na kontě pouze 1 bod z Hostivaře. Již to svědčilo o tom, že nepůjde o jednoduché utkání. To začalo oboustranně ve vysokém tempu, i když jsme měli střelecky lehce navrch. Oba góĺmani byli pozorní, ale v 11. minutě nestačil Štarman na krásnou trefu Filipa Větráka ze středu útočného pásma, který nastoupil poprvé za dorost v soutěžním utkání, gratulujeme k první brance. Ve 14. minutě jsme ustáli vyloučení Chána za nedovolené bránění. Poměr střel v první třetině 7:3.

Druhá třetina začala ještě oslabením za vyloučeného Chána, ale po 2 minutách se krásně trefil z levé strany dělovkou z dálky od modré Špák (2:0). Ve 23. minutě byl vyloučen Svoboda za sekání, ale i toto oslabení jsme úspěšně ubránili. V této třetině nás sice soupeř přestřílel 9:14, ale zodpovědnou hrou a s vynikajícím brankářem Horským jsem drželi čisté konto.

I ve třetí třetině měl soupeř střelecky navrch, ale my jsme hráli zodpovědně zezadu a hlavně hráči plnili úkoly, tak jak měli. Ve 39. minutě byli vyloučeni po vyhrocené situaci ze strany soupeře společně Choutka a Chán za hrubost a napadení, ale ani při hře 4 na 4 branka nepadla. Ve 42. minutě byl vyloučen Bilý za podražení. Po oddechovém čase soupeře zkusil Svítkov hru v 6 proti 4 bez brankáře, dostal se k několika šancím, ale brankář Horský byl pozorný. Navíc nám se podařilo na konci 43. minuty po Drncově úspěšném vyhození, když téměř trefil branku, doběhnout míček v soupeřově rohu Ondrou Větrákem, který pečetil do prázdné branky z téměř nulového úhlu (3:0). Zápas byl rozhodnutý a v poklidu se již dohrál do konce.

Dnes musíme vyzdvihnout práci celého týmu a skvělého Horského v brance. Na střely bylo utkání dnes 29:31. V neděli nás čeká výjezd do Heřmanova Městce.

Starší žáci

Starší žáky čekalo v sobotu první domácí utkání, když přivítali v pražském derby KOVO, které dosavadní 2 utkání prohrálo vysokým rozdílem. I na Lužinách bylo od začátku jasné, kdo bude favoritem utkání. V první třetině jsme se trefili hned 5x. V první minutě potrestal po 4 sekundách Ďurina s Císařem vyloučení Chaloupky za podražení. Tentýž hráč byl vyloučen v 6. minutě za hrubost, ale přesilovku se nám nepodařilo využít. V 10. minutě se trefil Bláha a v 11. Filip Větrák, když oběma nahrával opět Císař (3:0). Ještě do přestávky se trefil Horský, kterému nahrával Bilý, když si seběhl do předbrankového prostoru. Pátý zásah přidal Bláha před koncem třetiny, když mu nahrával Ďurina. Soupeř za celou první třetinu vystřelil pouze 1x na branku.

Druhá třetina se nesla v duchu první, kluci dodržovali nastavenou taktiku a odměnou jim byla řada pěkných akcí a branek. V 18. minutě Filip Větrák, v 19. Ďurina a v 23. Bilý po samostatné akci. Ve 25. minutě přidal svou 3. branku Filip Větrák, když mu nahrával Císař (9:0). V závěru byl ještě vyloučen Loskot za vysokou hůl, ale soupeř přesilovku nevyužil. Ve třetí třetině se trefil z přesilovky Mikolášek (37. min) po spolupráci se Svobodou, oba coby mladší žáci jako debutanti ve starších, gratulujeme Jardovi k první trefě. Ti potrestali vyloučení Píši na 5 min + do konce zápasu za nevybíravý faul na Filipa Větráka. Nejprve byl ale vyloučen Bilý za vražení na hrazení, takže se hrálo ve 4 proti 4. Ve 40. přidával již 11. branku Bilý za asistence Císaře, ve 41. Loskot se Svobodou a v závěru utkání přidal 13. branku Ďurina po spolupráci s Císařem a Bilým. Císař tím završil 6 asistencí za jedno utkání a vyhoupl se na prozatímní první místo za 9 asistencí ve 3 zápasech (na 9. čekáme na opravu ve statistikách) v regionu střed a sever. Hattrickem se blýskl Filip Větrák a Jiří Arnold v brance udržel 0, když pokryl všech 8 střel soupeře, kterého jsme my přestříleli 69 pokusy. V sobotu nás čeká náročné utkání v Ústí nad Labem.

Přípravka

Přípravka odehrála v sobotu dopoledne v Berouně svůj 2. turnaj sezóny, kde se 2 výhrami sehrála 3 vyrovnaná utkání a jedno s jednoznačným výsledkem pro nás. Děti si turnaj za příjemného počasí náramně užili. Hráči včetně gólmanů, kteří předvedli řadu pěkných akcí, nastoupili v sestavě Bellmann, Červený, Danciu, Dorňák, Husák, Stárka, Steinbach a v brance Kotal s Krtičkou.