MISTR ČR 2017 a 2018

A-tým se zúčastní mezinárodního turnaje Pilsen Challenge 2018

Muži A 04.02.2018   David Kuna, Michal Pěch

Hokejbalisté Kert Park Prahu vstoupili do pátého týdne zimní přípravy, kdy se pilně připravují na start jarní části. Součástí přípravy je i účast na velkém turnaji v Plzni za přítomnosti týmů nejen z České republiky, ale také Slovenska, Švýcarska a Kanady.

Stejně jako v loňské sezoně i letos zpestří zimní přípravu Pražanů mezinárodní turnaj Pilsen Challenge. Na turnaji se představí hned 8 mužstev. Ta jsou rozdělena do dvou skupin. Kert Park se nejprve ve skupině B utká v pátek se slovenským Ružinovem a českým reprezentačním výběrem do dvaceti let, v sobotním dopoledni ho pak čeká švýcarský Grenchenen Limpachtal. Sobotní odpoledne poté bude patřit čtvrtfinálovým duelům. V neděli si to následně všechny týmy rozdají v utkáních o umístění, respektive semifinále a finále.

"Velice jsme o účast na tomto turnaji stáli a musím poděkovat vedení Plzně, že nám nakonec jako druhému klubu z ČR vyšli vstříc,"  říká trenér David Kuna. "Bude to pro nás jak herní příprava, tak samozřejmě i prestižní akce, kde se přestaví výborné týmy, což svědčí i o účasti kanadského týmu,"  hodnotí Kuna.

"Hráče to prověří po všech směřech a my alespoň uvidíme, jak někteří pracují navíc individuálně. Pochopitelně nám jde i o herní praxi, která klukům v této době chybí. Budeme chtít hráče protočit, vyzkoušet různé varianty složení a zapracovat do mužstva další. Po zranění se vrací Petr Danko, zpátky zapojíme Martina Sudu a chceme vyzkoušet mladého Čejku z Hostivaře. Jediný kdo na turnaj nemůže je Karel Kaucký. Někteří kluci nebudou hrát v pátek s ohledem na práci, ale s tím nemáme žádný problém, protože je chceme stejně protočit,"  vysvětluje Kuna.

"Na turnaj se nejedeme v žádném případě jen zúčastnit, budeme chtít určitě uspět, ale nečeká nás nic lehkého. O to více to bude kvalitní konfrontace. Celý tým se těšíme a chceme náš klub prezentovat co možná nejlepšími výkony,"  uzavírá trenér Kuna.

Skupina A

HBC Plzeň

U20

SHC Belpa

West Coast

Skupina B

Kert Park

U20

Ružinov

Limpachtal

Soupeři ve skupině

Česká republika U20

Tým vede trojice Milan Maršner, Jan Donauschachtl a Petr Ogurčák, která zná řadu hráčů z předchozího společného působení u reprezentační osmnáctky. V rámci přípravy se reprezentace U20 zúčastnila vyrovnaného turnaje v Novém Strašecí. Ve skupině se svěřenci Maršnera a spol. potkali s pozdějším vítězem, slovenským Ružinovem, se kterým se potkají i tentokrát. Čeští reprezentanti si nakonec ze Strašecí odvezli páté místo.

Pilsen Challenge trenérům jistě mnoho řekne ke konečnému skládání nominace k juniorskému MS, které hostí na začátku července kanadské St. John´s. Čeští mladíci se turnaje účastní poprvé od roku 2014 a opět mohou na turnaji narazit na své kolegy ze slovenské reprezentace U20. S nimi se střetli již v prosinci v Žilině. V obou případech se radovali Češi, po výsledcích 3:2ss a 5:2.

Očima Filipa Červinky (asistent trenéra Letohradu a reportér z posledního juniorského šampionátu)

Reprezentační dvacítka má v kádru pár hráčů, kteří patří již v tak mladém věku mezi tahouny seniorských týmů v CROSSDOCK Extralize, jako je například sudoměřický forvard Matěj Fraňo, hradecký útočník Josef Šimůnek či obránce kladenských rysů Jiří Hrabár. Několik jich hraje prim ve druhé nejvyšší soutěži, takže nepochybuji, že ve velmi silné skupině, kde mladíci narazí na mistrovský Kert Park, Ružinov a švýcarský Grenchen, budou více než konkurenceschopní a proti zkušeným mužským mančaftům urvou jedno vítězství. Výsledky však budou dle mého názoru opravdu těsné. Dvacítka je v přípravě na mistrovství světa v Kanadě, důležité pro ni bude obraz hry, dodržování taktických a systémových pravidel. Důležité je, že v kádru mají výborné brankáře, kteří jsou oporami svých týmů.

Leaders Ružinov Bratislava

Bratislavský Ružinov je tradičním účastníkem zimního turnaje. V minulosti byla Bratislava největším strašákem soupeřů ve slovenské extralize. Z posledního titulu se ale Ružinov radoval v roce 2010, od té doby si Leaders na zlatý pohár nesáhli. Po podzimu se Ružinov drží na deváté příčce v šestnáctičlenné soutěži, kterou hraje také Třinec. Klub, který vznikl již v roce 1984, v této části sezóny trápily výkyvy formy. V Bratislavě zřejmě citelně pocítili odchod českých hokejbalistů Střechy, Danka a Humlíčka, kteří se řadili mezi tahouny týmu.

V kádru i tak zůstávají zkušení hráči. Kapitán Miroslav Behúl řídí útok, obrana se zase opírá o Pavola Blahúta, který i v pětatřiceti letech byl pevnou součástí zlatého týmu Slovenska na uplynulém MS v Pardubicích. Do budoucna bude Ružinov spoléhat na dravé mládí, které se v týmu postupně otrkává.

Očima Michala Runáka (slovenský hokejbalový expert a reportér)

Ružinov měl na podzim kolísavé výkony, v závěrečných kolech dokonce v kabině panovala napjatá atmosféra. Nejúspěšnější slovenský klub se s tím ale nehodlá smířit a důkazem je i účast na Pilsen Challenge. Ružinovčané tento turnaj absolvují s oblibou již několik let. Hala jim sedí, ostatně v ní hrají i domácí zápasy ve slovenské extralize. Můžeme je označit za turnajové mužstvo, a proto se můžou postarat o překvapení. Na druhou stranu mužstvo oproti minulosti ztratilo trochu kvality, v jeho středu jsou mladí hráči, kteří potřebují dozrát. V klubu nastolili generační výměnu, která nějaký čas potrvá. V každém případě má Bratislava svoji sílu. Jsem moc zvědavý na konfrontaci Ružinova s Kertem. Úřadujícího mistra české extraligy jsem viděl v zápase o Československý superpohár a zanechal ve mně velmi dobrý dojem. Bude proto zajímavé sledovat další střetnutí na klubové úrovni mezi Českem a Slovenskem.

SHC Grenchen Limpachtal

Druhým švýcarským týmem na turnaji bude Grenchen, který zná plzeňské podmínky z loňského turnaje, v němž se umístil na druhém místě. Svěřenci Stefana Kunze prošli do finále, ve kterém ovšem nestačili na domácí mečouny a podlehli jim výsledkem 3:2. V kádru hokejbalistů z kantonu Solothurn, v blízkosti Bernu, nalezneme také Michala Slance. Účastníka dvou posledních světových šampionátů a plzeňského odchovance. V družstvu působí také dobře známý Petr Ryboň, český hokejbalista, který ve Švýcarku působí řadu let a Švýcarsko také již reprezentoval na mezinárodních akcích. Zmínit můžeme také slovenského reprezentanta Dominika Frkáňe.

Grenchen se po podzimní části nachází v tabulce na třetím místě, s pětibodovou ztrátou na druhý Oberwil a dvoubodovým náskokem na čtvrté Sierre. Také v tomto mužstvu nastupuje řada švýcarských reprezentantů. Aegerter, Röthlisberger, Sterchi nebo lídr týmu Lars Henzi, který je se 24 body (12+12) v tabulce produktivity třetí, hned v závěsu za dvojicí z Belpy.

Očima Jakuba Kolaříka (explzeňský útočník, momentálně hráč SHC Martigny)

Grenchen momentálně v NLA drží čtvrté místo. Náš vzájemný duel v Martigny vyšel lépe pro Grenchen, když ovládl zápas výsledkem 1:6. Zakládají si na výborné obraně s naším explzeňským Michalem Slancem. Tým mají velice dobře poskládaný. Zkušení hráči jsou jak v obraně, tak i v útoku. V TOP 5 bodování je Lars Henzi. Body sbírá také slovenský Dominik Frkáň. Dle mého názoru i druhý švýcarský tým, který se zúčastní Pilsen Challenge, má šanci bojovat v semifinálových bojích.

Představení týmů převzato od redakce hbcplzen.cz

Rozpis utkání

Den Čas Tým Tým
14:15 HC Kert Park Praha Leaders Ružinov Bratislava
19:15 Česká republika U20 HC Kert Park Praha
SO 12:00 HC Kert Park Praha SHC Grenchen Limpachtal
Čtvrtfinále
SO 15:30 čtvrtfinále 1 B2 - A3
SO 16:45 čtvrtfinále 2 A2 - B3
SO 18:00 čtvrtfinále 3 B1 - A4
SO 19:15 čtvrtfinále 4 A1 - B4
Utkání o umístění
NE 09:00 o 7. místo
NE 10:15 o 5. místo
NE 11:30 semifinále 1
NE 12:45 semifinále 2
NE 14:15 o 3. místo
NE 15:30 finále
NE 16:30 závěrečný ceremoniál
  Tags: , , , , , ,